You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#0), 2023 (#0), 2022 (#5), 2021 (#1), 2020 (#0), 2019 (#0), 2018 (#0), 2017 (#0), 2016 (#0), 2015 (#0), 2014 (#0), 2013 (#0), 2012 (#0), 2011 (#0), 2010 (#0), 2009 (#0), 2008 (#0), 2007 (#0).
Results: NISSC Girls Events
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
DIOC
Coached by: Dahne Boniface & Rosie Ireland
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 6th (8:09.40)
- Time trial: placed 11th (08:09.88)
Crew
#1
DIOC
Coached by: Camille Dignadice & Timmy Heritage
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 2nd (8:06.35)
- Time trial: scratched
Crew
#2
DIOC
Coached by: Camille Dignadice & Timmy Heritage
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 3rd (8:47.69)
- Time trial: placed 17th (09:09.25)
Crew
#1
DIOC
Coached by: Dahne Boniface & Timmy Heritage
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 3rd (8:05.23)
- Time trial: placed 11th (08:09.75)
Crew
#1
DIOC
Emma Maxwell (stroke), Emma Wilson, Sophie Yan, Yasmin Phillips, Susie Finlayson, Daisy Wrapson, Zoe Fisher, Emma Young + Bo Alpe (cox)
Coached by: Camille Dignadice & Timmy Heritage
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 2nd (7:46.60)
- Time trial: placed 4th (07:57.85)
Crew
#2
DIOC
Gemma Kidd (stroke), Danica Nali, Sophia Sandlant, Charlotte Clayton, Nina Wilson, Chloe Holt, Evie Ford, Isabel Simpson + Gray Samuels (cox)
Coached by: Camille Dignadice & Timmy Heritage
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 5th (8:45.33)
- Time trial: placed 9th (09:11.68)
Crew
#1
DIOC
Coached by: Dahne Boniface & Rosie Ireland
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 1st (7:43.78)
- Time trial: placed 5th (07:43.16)
Crew
#2
DIOC
Coached by: Dahne Boniface & Rosie Ireland
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 5th (8:28.06)
- Time trial: placed 13th (08:22.57)
Crew
#1
DIOC
Coached by: Dahne Boniface & Timmy Heritage
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Time trial: scratched
Crew
#1
DIOC
Eva Pritchard (stroke), Emily Cosham, Xanthe Williams, Lucy Irwin, Ava Leach, Eva Cope, Issie Clayton, Harriet Hope + Sophie Coombes (cox)
Coached by: Ffion Lewis & Waldo Singleton
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Time trial: placed 4th (7:29.91)
Crew
#1
DIOC
Edith Li (stroke), Sophie Jamison, Ruby Hulme, Millie Struthers, Emma Maxwell, Susie Finlayson, Yasmin Phillips, Daisy Wrapson + Sophie Ryan (cox)
Coached by: Camille Dignadice & Timmy Heritage
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Time trial: placed 4th (07:45.05)
Crew
#1
DIOC
Coached by: Ffion Lewis & Waldo Singleton
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Time trial: placed 2nd (7:35.24)
- A Final: placed 2nd (7:35.24)
Crew
#2
DIOC
Coached by: Ffion Lewis & Waldo Singleton
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Time trial: placed 20th (8:48.41)
Crew
#3
DIOC
Coached by: Ffion Lewis & Waldo Singleton
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Time trial: placed 24th (9:01.62)
Crew
#1
DIOC
Coached by: Dahne Boniface & Timmy Heritage
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Time trial: scratched
Crew
#1
DIOC
Coached by: Camille Dignadice & Ffion Lewis
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Time trial: placed 9th (8:21.14)
Crew
#1
DIOC
Coached by: Ffion Lewis & Waldo Singleton
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Time trial: placed 5th (8:02.08)
Crew
#2
DIOC
Coached by: Ffion Lewis & Waldo Singleton
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Time trial: placed 6th (8:05.85)
Crew
#3
DIOC
Coached by: Ffion Lewis & Waldo Singleton
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Time trial: placed 12th (8:32.84)
Crew
#4
DIOC
Coached by: Ffion Lewis & Waldo Singleton
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Time trial: scratched
Crew
#1
DIOC
Coached by: Dahne Boniface & Rosie Ireland
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Time trial: placed 7th (8:18.05)
Crew
#2
DIOC
Coached by: Dahne Boniface & Rosie Ireland
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Time trial: placed 5th (8:16.32)
Crew
#1
DIOC
Coached by: Dahne Boniface & Timmy Heritage
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Time trial: placed 5th (7:28.59)
Crew
#1
DIOC
Zoe Fisher (stroke), Isabel Simpson, Danica Nali, Nina Wilson, Sophia Sandlant, Charlotte Clayton, Sophie Yan, Evie Ford + Gray Samuels (cox)
Coached by: Camille Dignadice & Timmy Heritage
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Time trial: placed 10th (8:31.86)
Crew
#1
DIOC
Coached by: Camille Dignadice & Ffion Lewis
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Time trial: scratched
Crew
#2
DIOC
Coached by: Camille Dignadice & Ffion Lewis
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Time trial: scratched
- Time trial: placed 33rd (9:10.03)
Crew
#3
DIOC
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Time trial: placed 39th (9:29.06)
Social