You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#0), 2023 (#0), 2022 (#5), 2021 (#1), 2020 (#0), 2019 (#0), 2018 (#0), 2017 (#0), 2016 (#0), 2015 (#0), 2014 (#0), 2013 (#0), 2012 (#0), 2011 (#0), 2010 (#0), 2009 (#0), 2008 (#0), 2007 (#0).
Results: NISSC Girls Events
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
MTMA
MTMA
Waikato/BoP |
Crew
#1
MTMA
Coached by: Steve Finlayson
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Josh Toa
|
||||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#2
SHGN
Coached by: Jason Williams
|
Time trial 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTMA
MTMA
Waikato/BoP |
Crew
#1
MTMA
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Josh Toa
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#2
SHGN
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibberd
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Craig Little & Charlotte Bray
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Ash Bright & Kim Dowden
|
|||
Entity
MTMA
MTMA
Waikato/BoP |
Crew
#2
MTMA
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Kaitlyn Shields & Rachel Gamble-Flint
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Annie Williamson
|
|||
Entity
NPLG
NPLG
Whanganui |
Crew
#1
NPLG
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Shaun Hogan
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
|||
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Rachel Nota & Keryn Grey
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Karori
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#3
SHGN
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Michele Munro & Josh Toa
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Kio
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Dahne Boniface & Timmy Heritage
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Danielle Lapointe
|
Social