You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#0), 2023 (#0), 2022 (#5), 2021 (#1), 2020 (#0), 2019 (#0), 2018 (#0), 2017 (#0), 2016 (#0), 2015 (#0), 2014 (#0), 2013 (#0), 2012 (#0), 2011 (#0), 2010 (#0), 2009 (#0), 2008 (#0), 2007 (#0).
Results: NISSC Girls Events
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Catherine Duffin & Caitlin Revell
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Josh Toa
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Jessica Hamlin
|
Time trial 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Catherine Duffin & Caitlin Revell
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Josh Toa
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Jessica Hamlin
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Alex Deverill
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Callum Wright & Seren Dixon
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson & Axel Dickinson
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Dave Williamson & Nick Sye
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#2
IONA
Coached by: Dave Williamson & Nick Sye
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#3
WLGC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Pedro Figueira & Milly Van Dam
Boat: Anne Field
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Mike Burrell
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Annie Williamson & Maria Markovich
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Kylee Corboy & Carter Haddon
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#2
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Sarah Simpson
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRID
Coached by: Chick Hammond & Gary McAdams
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Lewis Green
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Craig Little & Charlotte Bray
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Tom Clark & Glenn Thompson
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#3
GGHS
Coached by: Danielle Lapointe
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
Coached by: Pedro Figueira & Milly Van Dam
Boat: Brooklyn
|
|||
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
Coached by: Bob Evans
|
|||
Entity
HACS
HACS
East Coast |
Crew
#1
HACS
Coached by: Hamish Lack & Kelsey Stubbs
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Danielle Lapointe
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Dave Dudley & Lance O'Brien
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#3
STKT
Coached by: Hamish Mackie & Richard Hollebon
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Danielle Lapointe
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Mark Mel
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
||||
Entity
ROTO
ROTO
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTO
Coached by: Alastair Riddle & Alex Deverell
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Allen Ward & Kea Maritz
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibberd
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Caitlyn Wardell
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Lewis Green
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#3
DIOC
|
|||
Entity
RGTK
RGTK
Whanganui |
Crew
#1
RGTK
Coached by: Allan Luff & Lisa Rooke
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#3
SAMU
Coached by: Pedro Figueira & Milly Van Dam
Boat: Moa
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#3
BARA
Coached by: Caspar Hammond & John McDermott
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#3
JPCR
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Courtney McCormick
|
|||
Entity
MTMA
MTMA
Waikato/BoP |
Crew
#1
MTMA
Coached by: Steve Finlayson
|
Social