Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2023 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 10th March 2023
Race 1 (A) @ 08:00: Event 1, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
Race 4 (D) @ 08:12: Event 1, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
Race 38 (L) @ 10:47: Event 11, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Flynn Russell (stroke), Franklin Baron, Jack Whitcombe, Arthur Yeoward, Harry Bentley, Toby Shanahan, Daniel Hyde, Samuel Innes + Benjamin Howard (cox)
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
Race 48 (V) @ 11:33: Event 15, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
Race 97 (S) @ 15:08: Event 30, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
Race 98 (T) @ 15:12: Event 30, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#3
STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
Race 99 (U) @ 15:16: Event 30, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#4
STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
Race 100 (V) @ 15:20: Event 30, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
Race 111 (G) @ 16:13: Event 34, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
Saturday, 11th March 2023
Race 165 (O) @ 10:54: Event 52, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Max Parkinson (stroke), Samuel Innes, Benjamin Davison, Arthur Yeoward, Kees Bryant, James Mowat, Joshua Drake, Reuben Golds-Uili + Theo Wagg (cox)
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
Race 166 (P) @ 10:58: Event 52, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Flynn Russell (stroke), Franklin Baron, Jack Whitcombe, Toby Shanahan, Harry Bentley, Shay Reid, Daniel Hyde, Tom Leon-Brown + Benjamin Howard (cox)
Coached by: Sam Jackson & Cameron Patten
|
Race 168 (R) @ 12:05: Event 1, Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
Race 191 (O) @ 14:55: Event 30, C Final | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#3
STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
Race 193 (Q) @ 15:05: Event 30, Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 12th March 2023
Race 206 (A) @ 08:00: Event 1, B Final | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
Race 207 (B) @ 08:05: Event 1, A Final | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
Race 224 (S) @ 09:45: Event 11, A Final | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Flynn Russell (stroke), Franklin Baron, Jack Whitcombe, Reuben Golds-Uili, Harry Bentley, Toby Shanahan, Daniel Hyde, Samuel Innes + Benjamin Howard (cox)
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
Race 230 (Y) @ 10:25: Event 15, A Final | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
Race 260 (C) @ 13:35: Event 34, A Final | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
Race 287 (D) @ 16:35: Event 52, A Final | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Flynn Russell (stroke), Franklin Baron, Jack Whitcombe, Toby Shanahan, Harry Bentley, Shay Reid, Daniel Hyde, Tom Leon-Brown + Benjamin Howard (cox)
Coached by: Sam Jackson & Cameron Patten
|
Social