Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2023 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 10th March 2023
Race 14 (N) @ 08:58: Event 4, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Burton Worth
|
Race 21 (U) @ 09:29: Event 6, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Pat Peoples
|
Race 27 (A) @ 09:53: Event 8, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Tracy Hawkes
|
Race 36 (J) @ 10:37: Event 10, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Emma Fletcher (stroke), Olivia Wrathall, Katie Wootten, Sophie Curry, Meah Nelis, Lily Simmons, Isla Finlay, Addison McLeod + Ruby Labuschagne (cox)
Coached by: Jessie Brook-Watt
|
Race 44 (R) @ 11:16: Event 14, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Jessie Brook-Watt
|
Race 55 (C) @ 12:01: Event 18, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Rachel Bryant (stroke), Georgia Treblico, Maclaine Stuart, Maddison Botherway, Hannah Tomlin, Jayne McPhillips, Casey Spencer, Sacha Worth + Rosie Savage (cox)
Coached by: Graham Smith
|
Race 74 (V) @ 13:28: Event 23, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
Zara Morris (stroke), Mya Gibbons, Sienna Mackintosh, Polly Hunter, Jessica Hawkes, Emma Fletcher, Addison Watts, Lily Simmons + Ruby Labuschagne (cox)
Coached by: Burton Worth
|
Race 75 (W) @ 13:34: Event 23, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#3
WKDS
Isla Finlay (stroke), Matta Daniel, Kate Sinclair, Meah Nelis, Olivia Wrathall, Anja Liefting, Scout Loten, Isabelle Porteous + Sarah Lane (cox)
Coached by: Burton Worth
|
Race 76 (X) @ 13:40: Event 23, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Lucy Hadley (stroke), Olivia Carruthers, Victoria Melville, Lucy McLean-Bluck, Sophia Mason, Sophie Curry, Addison McLeod, Alexandra Hull + Kiri Ormsby (cox)
Coached by: Burton Worth
|
Race 80 (B) @ 14:00: Event 26, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Alexandra Peoples (stroke), Te Aumihi Haggie, Isabel Melville, Xanthe Lovegrove-Edlington + Maya Trower (cox)
Coached by: Pat Peoples
|
Race 95 (Q) @ 15:00: Event 29, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Pat Peoples
|
Race 110 (F) @ 16:09: Event 33, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Alexandra Peoples (stroke), Xanthe Lovegrove-Edlington, Eloise Orr, Te Aumihi Haggie, Isabel Melville, Emma Clapcott, Milan Nordstrom, Taylah Kilmister + Maya Trower (cox)
Coached by: Pat Peoples
|
Race 114 (J) @ 16:27: Event 35, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
Coached by: Burton Worth
|
Race 121 (Q) @ 17:01: Event 37, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Graham Smith
|
Saturday, 11th March 2023
Race 134 (J) @ 08:38: Event 43, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Lucy Hadley (stroke), Olivia Carruthers, Sophia Mason, Victoria Melville, Matta Daniel, Addison McLeod, Sophie Curry, Alexandra Hull + Kiri Ormsby (cox)
Coached by: Jessie Brook-Watt
|
Race 135 (K) @ 08:44: Event 43, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
Emma Fletcher (stroke), Olivia Wrathall, Lucy McLean-Bluck, Isla Finlay, Meah Nelis, Kate Sinclair, Anja Liefting, Lily Simmons + Ruby Labuschagne (cox)
Coached by: Jessie Brook-Watt
|
Race 148 (X) @ 09:42: Event 47, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
Coached by: Jessie Brook-Watt
|
Race 164 (N) @ 10:50: Event 51, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
Rachel Bryant (stroke), Georgia Treblico, Taylah Kilmister, Milan Nordstrom, Hannah Tomlin, Sophie Charteris, Maclaine Stuart, Sacha Worth + Emma Morrison (cox)
Coached by: Graham Smith
|
|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Alexandra Peoples (stroke), Xanthe Lovegrove-Edlington, Eloise Orr, Te Aumihi Haggie, Isabel Melville, Emerson Wright, Zoe Fon, Emma Clapcott + Maya Trower (cox)
Coached by: Pat Peoples
|
Race 171 (U) @ 12:20: Event 4, Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Burton Worth
|
Race 190 (N) @ 14:50: Event 29, Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Pat Peoples
|
Race 197 (U) @ 15:25: Event 35, C Final | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
Coached by: Burton Worth
|
Sunday, 12th March 2023
Race 211 (F) @ 08:30: Event 4, B Final | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Burton Worth
|
Race 214 (I) @ 08:50: Event 6, B Final | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Pat Peoples
|
Race 223 (R) @ 09:35: Event 10, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Emma Fletcher (stroke), Olivia Wrathall, Katie Wootten, Sophie Curry, Meah Nelis, Lily Simmons, Isla Finlay, Addison McLeod + Ruby Labuschagne (cox)
Coached by: Jessie Brook-Watt
|
Race 228 (W) @ 10:15: Event 14, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Jessie Brook-Watt
|
Race 234 (C) @ 10:55: Event 18, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Rachel Bryant (stroke), Georgia Treblico, Maclaine Stuart, Maddison Botherway, Hannah Tomlin, Jayne McPhillips, Casey Spencer, Sacha Worth + Rosie Savage (cox)
Coached by: Graham Smith
|
Race 242 (K) @ 11:40: Event 23, B Final | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#3
WKDS
Isla Finlay (stroke), Matta Daniel, Kate Sinclair, Meah Nelis, Olivia Wrathall, Anja Liefting, Scout Loten, Isabelle Porteous + Sarah Lane (cox)
Coached by: Burton Worth
|
Race 243 (L) @ 11:45: Event 23, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Lucy Hadley (stroke), Olivia Carruthers, Victoria Melville, Lucy McLean-Bluck, Sophia Mason, Sophie Curry, Addison McLeod, Alexandra Hull + Kiri Ormsby (cox)
Coached by: Burton Worth
|
Race 246 (O) @ 12:15: Event 26, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Alexandra Peoples (stroke), Te Aumihi Haggie, Isabel Melville, Xanthe Lovegrove-Edlington + Maya Trower (cox)
Coached by: Pat Peoples
|
Race 251 (T) @ 12:40: Event 29, B Final | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Pat Peoples
|
Race 259 (B) @ 13:25: Event 33, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Alexandra Peoples (stroke), Xanthe Lovegrove-Edlington, Eloise Orr, Te Aumihi Haggie, Isabel Melville, Emma Clapcott, Milan Nordstrom, Taylah Kilmister + Maya Trower (cox)
Coached by: Pat Peoples
|
Race 264 (G) @ 14:05: Event 37, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Graham Smith
|
Race 272 (O) @ 15:05: Event 43, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
Emma Fletcher (stroke), Olivia Wrathall, Lucy McLean-Bluck, Isla Finlay, Meah Nelis, Kate Sinclair, Anja Liefting, Lily Simmons + Ruby Labuschagne (cox)
Coached by: Jessie Brook-Watt
|
|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Lucy Hadley (stroke), Olivia Carruthers, Sophia Mason, Victoria Melville, Matta Daniel, Addison McLeod, Sophie Curry, Alexandra Hull + Kiri Ormsby (cox)
Coached by: Jessie Brook-Watt
|
Race 278 (U) @ 15:40: Event 47, B Final | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
Coached by: Jessie Brook-Watt
|
Race 286 (C) @ 16:25: Event 51, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
Rachel Bryant (stroke), Georgia Treblico, Taylah Kilmister, Milan Nordstrom, Hannah Tomlin, Sophie Charteris, Maclaine Stuart, Sacha Worth + Emma Morrison (cox)
Coached by: Graham Smith
|
|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Alexandra Peoples (stroke), Xanthe Lovegrove-Edlington, Eloise Orr, Te Aumihi Haggie, Isabel Melville, Emerson Wright, Zoe Fon, Emma Clapcott + Maya Trower (cox)
Coached by: Pat Peoples
|
Social