Event Sponsor
Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2023 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 10th March 2023
Race 23 (W) @ 09:37: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Joshua Kelly & Peter Simmons
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Wilkins
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Brayden Coley
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Lynley Allison & George Baxter
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Cameron Patten & Dom Drury
|
Race 24 (X) @ 09:41: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Lucy Anderson & Hannah Kennedy
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Brayden Coley
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jacob Calvert
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Stella Cressey & Chris Goudie
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Fin Sherlock
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
Race 25 (Y) @ 09:45: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Axel Dickinson & Dave Dudley
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Fin Sherlock
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Richard Gee
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Marty Lowry
|
Race 26 (Z) @ 09:49: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Rex Jones
Boat: Laurie Counsell
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Ieuan Griffiths (stroke), Pearse Lane, Jesse Rumball-Smith, Hamish Hull + Thomas Beaglehole-Smith (cox)
Coached by: Sam Wilkins
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Lynley Allison & George Baxter
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Victoria Goodwin & Bruce Jones
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Caleb Margan (stroke), George Palmer, Aaron Dingle, Oliver Thurston-Aylward + Haylow Paraha-Senior (cox)
Coached by: Scott Wilson & Scott Brownlee
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Tom Gethin & Jesse Pilcher
|
Saturday, 11th March 2023
This Saturday day sheet is empty.
Sunday, 12th March 2023
Race 216 (K) @ 09:00: B Final | ||
---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Fin Sherlock
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Richard Gee
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Cameron Patten & Dom Drury
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Rex Jones
Boat: Laurie Counsell
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Lynley Allison & George Baxter
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Brayden Coley
|
Race 217 (L) @ 09:05: A Final | ||
---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Wilkins
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Fin Sherlock
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Axel Dickinson & Dave Dudley
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Lucy Anderson & Hannah Kennedy
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Victoria Goodwin & Bruce Jones
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Tom Gethin & Jesse Pilcher
|
Social