Event Sponsor
Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2023 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 10th March 2023
Race 58 (F) @ 12:18: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tracey Bates
Boat: Island Bay
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Mereana Taylor
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Craig Rodger & Brylee Deacon
|
|
Entity
KRIS
KRIS
Auckland |
Crew
#1
KRIS
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Alya Mexted
|
|
Entity
POMP
POMP
Auckland |
Crew
#2
POMP
Coached by: Chris Williams
|
Race 59 (G) @ 12:23: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Axel Dickinson & Dave Dudley
|
|
Entity
TAUH
TAUH
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUH
Coached by: Mark Freeman
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Rick Grobecker
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Alison Mills & Beth Ross
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Tracey Bates
Boat: Tui
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps
|
Race 60 (H) @ 12:28: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Beth Ross & Alison Mills
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Kylee Corboy & Annabelle McRobie
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Kevin Herbison
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Bianca Martin & Allen Ward
|
|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Mark Freeman
|
|
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Maggie Morrison
|
Race 61 (I) @ 12:33: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
POMP
POMP
Auckland |
Crew
#1
POMP
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Jeff Johnson
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Courtnee Bangs
|
|
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Coached by: Alastair Riddle
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#2
TEAW
Coached by: Allen Loomb & Wayne Asplin
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Lewis Green
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Keith Hibberd & Jessica Taylor
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Karl Manson
|
Race 62 (J) @ 12:38: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
STCU
STCU
Auckland |
Crew
#1
STCU
Coached by: Kirsty Dunhill & Sean Durkin
|
|
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTG
Coached by: Alastair Riddle
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#2
WENT
Coached by: Kevin Herbison
|
|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#2
STMW
Coached by: Mereana Taylor
|
|
Entity
KRIS
KRIS
Auckland |
Crew
#2
KRIS
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibberd & Jessica Taylor
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Saturday, 11th March 2023
Race 173 (W) @ 13:10: C Final | ||
---|---|---|
Entity
POMP
POMP
Auckland |
Crew
#2
POMP
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Mark Freeman
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibberd & Jessica Taylor
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Kevin Herbison
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Keith Hibberd & Jessica Taylor
|
|
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTG
Coached by: Alastair Riddle
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson
|
Race 174 (X) @ 13:15: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Bianca Martin & Allen Ward
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Rick Grobecker
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Maggie Morrison
|
|
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Coached by: Alastair Riddle
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Alison Mills & Beth Ross
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
Race 175 (Y) @ 13:20: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Lewis Green
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
|
|
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
POMP
POMP
Auckland |
Crew
#1
POMP
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
STCU
STCU
Auckland |
Crew
#1
STCU
Coached by: Kirsty Dunhill & Sean Durkin
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Alya Mexted
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|
Entity
KRIS
KRIS
Auckland |
Crew
#1
KRIS
Coached by: Chris Brake
|
Sunday, 12th March 2023
Race 236 (E) @ 11:10: B Final | ||
---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Alison Mills & Beth Ross
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
|
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Coached by: Alastair Riddle
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Bianca Martin & Allen Ward
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|
Entity
KRIS
KRIS
Auckland |
Crew
#1
KRIS
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Lewis Green
|
Race 237 (F) @ 11:15: A Final | ||
---|---|---|
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Alya Mexted
|
|
Entity
POMP
POMP
Auckland |
Crew
#1
POMP
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
STCU
STCU
Auckland |
Crew
#1
STCU
Coached by: Kirsty Dunhill & Sean Durkin
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Maggie Morrison
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Rick Grobecker
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Social