Event Sponsor
Entrants list: N.I.S.S.C.
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps
- Click to expand crew ⇨
BTHC
BTHC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Richard Tonks
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
GBHS
Coached by: Joshua Kelly & Craig Clarke
- Click to expand crew ⇨
GBHS
GBHS
East Coast
East Coast
Crew
#2
GBHS
Coached by: Joshua Kelly & Craig Clarke
- Click to expand crew ⇨
GBHS
GBHS
East Coast
East Coast
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
Crew
#2
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
- Click to expand crew ⇨
HAUR
HAUR
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#2
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
- Click to expand crew ⇨
HAUR
HAUR
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
HAVE
Coached by: Ross Webb & Gavin Foulsham
- Click to expand crew ⇨
HAVE
HAVE
East Coast
East Coast
Crew
#1
HLCR
Coached by: Kylee Corboy & Ryan Trent
- Click to expand crew ⇨
HLCR
HLCR
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#2
HLCR
Coached by: Kylee Corboy & Ryan Trent
- Click to expand crew ⇨
HLCR
HLCR
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
HOWI
Coached by: Travis Hynes
- Click to expand crew ⇨
HOWI
HOWI
Auckland
Auckland
Crew
#2
HOWI
Coached by: Travis Hynes
- Click to expand crew ⇨
HOWI
HOWI
Auckland
Auckland
Crew
#1
HTIB
Coached by: Matthew Hall & Tracey Gardiner
- Click to expand crew ⇨
HTIB
HTIB
Wellington
Wellington
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
Crew
#2
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
Crew
#2
MACL
Coached by: Allan Vester
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
Crew
#1
NPLB
Coached by: Greg Cox & Jason Wiliams
- Click to expand crew ⇨
NPLB
NPLB
Whanganui
Whanganui
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
Crew
#2
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Weka
Boat: Weka
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
Crew
#1
OTUM
Coached by: Simon Aubrey
- Click to expand crew ⇨
OTUM
OTUM
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jacob Calvert
- Click to expand crew ⇨
PUKE
PUKE
Auckland
Auckland
Crew
#1
ROTO
Coached by: Kylee Corboy & Ryan Trent
- Click to expand crew ⇨
ROTO
ROTO
Waikato/BoP
Waikato/BoP
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
Crew
#1
SCOT
Coached by: Jessica Turfrey
- Click to expand crew ⇨
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
Crew
#2
SCOT
Coached by: Jessica Turfrey
- Click to expand crew ⇨
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
Crew
#1
SHAK
Coached by: Terry Dolan
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#2
SHAK
Coached by: Terry Dolan
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#1
SJHM
Coached by: Antoneo Van Deursen & Sean Birdling
- Click to expand crew ⇨
SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
SPLH
Coached by: Kyle Coles & Martin Simoncelli
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#2
SPLH
Coached by: Kyle Coles
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
STBN
Coached by: Tracey Gardiner
- Click to expand crew ⇨
STBN
STBN
Wellington
Wellington
Crew
#2
STBN
Coached by: Tracey Gardiner
- Click to expand crew ⇨
STBN
STBN
Wellington
Wellington
Crew
#1
STKT
Coached by: Marty O'Brien & Carl Vincent
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
Crew
#2
STKT
Coached by: Marty O'Brien & Carl Vincent
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
- Click to expand crew ⇨
STPA
STPA
Auckland
Auckland
Crew
#2
STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
- Click to expand crew ⇨
STPA
STPA
Auckland
Auckland
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
Crew
#1
TAOP
Coached by: Ted Phelps
- Click to expand crew ⇨
TAOP
TAOP
Wellington
Wellington
Crew
#1
TRDL
Coached by: Ross Webb & Gavin Foulsham
- Click to expand crew ⇨
TRDL
TRDL
East Coast
East Coast
Crew
#1
TRGB
Coached by: Richard Gee
- Click to expand crew ⇨
TRGB
TRGB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#2
TRGB
Coached by: Richard Gee
- Click to expand crew ⇨
TRGB
TRGB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
WENT
Coached by: Kylie Matheson
- Click to expand crew ⇨
WENT
WENT
Auckland
Auckland
Crew
#1
WHGB
Coached by: Mike Podesta
- Click to expand crew ⇨
WHGB
WHGB
Auckland
Auckland
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Waghorn
- Click to expand crew ⇨
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
WNHS
Coached by: Axel Dickinson & Dave Dudley
- Click to expand crew ⇨
WNHS
WNHS
Whanganui
Whanganui
Crew
#2
WNHS
Coached by: Axel Dickinson & Dave Dudley
- Click to expand crew ⇨
WNHS
WNHS
Whanganui
Whanganui
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched pre-regatta, after entries closed.
Social