Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Lucy Anderson
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Cameron Patten & Dom Drury
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Bruce Jones & Victoria Goodwin
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
James Knottenbelt (stroke), Henry Morgan, Loukas Constantopoulos, Joey Zhang + Nicholas Thompson (cox)
Coached by: Stella Cressey & Chris Goudie
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Tobias Rudkin & James Mitchell
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Sam Heveldt & James Mitchell
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Stella Cressey & Chris Goudie
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald & Angela Holgate
Boat: Haumia
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Cameron Patten & Dom Drury
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Brayden Coley
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Hannah Kennedy & Lucy Anderson
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Fin Sherlock
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Wilkins
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Lucy Anderson
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Stella Cressey & Chris Goudie
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald & Angela Holgate
Boat: Haumia
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Wilkins
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Brayden Coley
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Cameron Patten & Dom Drury
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
James Knottenbelt (stroke), Henry Morgan, Loukas Constantopoulos, Joey Zhang + Nicholas Thompson (cox)
Coached by: Stella Cressey & Chris Goudie
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Tobias Rudkin & James Mitchell
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Brayden Coley
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Fin Sherlock
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Sam Heveldt & James Mitchell
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Bruce Jones & Victoria Goodwin
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Cameron Patten & Dom Drury
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Hannah Kennedy & Lucy Anderson
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Moritz Abecker (stroke), Joel Dennehy, Connell Squires, Joshua Pomfret + Thomas Beaglehole-Smith (cox)
Coached by: Sam Wilkins
|
Social