You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Weka
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Simon Aubrey
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Greg Cox & Jason Wiliams
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Joshua Kelly & Craig Clarke
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Waghorn
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Terry Dolan
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Antoneo Van Deursen & Sean Birdling
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Brian Hawthorne & Nadia Bleaken
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Loveday Yeoman
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Matt Kavanagh & Oliver Fahey
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Callum Wright
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Hannah Retimana & Kim Dowden
|
Event
3
B U15 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman & Dexter Peffers
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Gus Berghan & Greg Cox
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Antoneo Van Deursen & Sean Birdling
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Harry Molloy & James Russel Xavier Simpkins
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Cole Barfoot
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#2
GBHS
Coached by: Peter Simmons
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Axel Dickinson & Dave Dudley
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Jamie Fitzgerald & Eleanor Hill
Boat: Ad Summa
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Jeremy Cryer & Olivia Adams
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Bianca Martin & Allen Ward
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#2
BARA
Alice Willoughby (stroke), Jo Tolley, Grace McGuinness, Emily Fippard-Peacock + Natalie Salmon (cox)
Coached by: Caspar Hammond & Maddie Ashby
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: Jessica Turfrey
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Brent Leach
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
Coached by: Germain Hellriegel White
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach & Peter Mills
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Bruce Holden & Caleb Shepherd
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jo Shotter
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Amy Barclay
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Dahne Boniface & Waldo Singleton
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Kylee Corboy & Peter Mitchell
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Rick Grobecker
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Ash Bright & Kim Dowden
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Beth Ross & Alison Mills
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Wilkins
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Cameron Patten & Dom Drury
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Joshua Kelly & Peter Simmons
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Lynley Allison & George Baxter
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Brayden Coley
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: India Mattocks
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Jeremy Cryer
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Tracy Hawkes
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Axel Dickinson & Dave Dudley
|
|||
Entity
RGTK
RGTK
Whanganui |
Crew
#2
RGTK
Coached by: Allan Luff & Axel Dickinson
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Annabelle Knowles
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Kieran Smith & Jesse Pilcher
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Axel Dickinson & Dave Dudley
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#2
TEAW
Coached by: Allen Loomb & Wayne Asplin
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Drew Tierney & Bruce Jones
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
HTIB
HTIB
Wellington |
Crew
#1
HTIB
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Elyse Rothery
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Rick Grobecker
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Kylee Corboy
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Michele Munro & Callum Wright
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Amy Barclay & Hayden Shaw
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Hannah Retimana & Kim Dowden
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Danielle Lapointe
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Kylee Corboy & Peter Mitchell
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Jessie Brook-Watt
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Ruby Lewis
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Bianca Martin & Allen Ward
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Tracey Bates
Boat: Kahu
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mike O'Brien & Brent Leach
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Sam Heveldt & Tobias Rudkin
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Peter Simmons & Joshua Kelly
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Mike Burrell
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Ash Bright & Kim Dowden
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Annie Williamson & Courtnee Bangs
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Kylee Corboy
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Dahne Boniface & Waldo Singleton
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Amy Barclay
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Lucy Anderson
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Stella Cressey & Chris Goudie
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald & Angela Holgate
Boat: Haumia
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Wilkins
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Brayden Coley
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Alya Mexted
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
KRIS
KRIS
Auckland |
Crew
#1
KRIS
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
POMP
POMP
Auckland |
Crew
#2
POMP
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Mereana Taylor
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tracey Bates
Boat: Island Bay
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Craig Rodger & Brylee Deacon
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#2
HOWI
Coached by: Travis Hynes
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Kylee Corboy & Ryan Trent
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Richard Gee
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Greg Cox & Jason Williams
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: India Mattocks
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Loveday Yeoman
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
STCU
STCU
Auckland |
Crew
#1
STCU
Coached by: Sean Durkin & Kenna Lowe
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Danielle Lapointe
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Brent Leach
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Tobias Rudkin & Mat Jensen
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach & Peter Mills
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Tobias Rudkin
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Germain Hellriegel-White
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Waghorn
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Alexandra Peoples (stroke), Te Aumihi Haggie, Isabel Melville, Xanthe Lovegrove-Edlington + Maya Trower (cox)
Coached by: Pat Peoples
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Brian Hawthorne & Nadia Bleaken
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Ash Bright & Kim Dowden
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Aliana Henderson (stroke), Harriet Burrell, Poppy Cavanagh-Briggs, Eden Clark + Natalie Salmon (cox)
Coached by: Caspar Hammond & Niamh McHugh
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#2
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Mike Burrell
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
Coached by: Paul Westbury
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Alison Mills & Beth Ross
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Angus Todd
Boat: Kaiwharawhara
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Matt Kavanagh & Oliver Fahey
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Annie Williamson & Courtnee Bangs
|
|||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Mark Freeman
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Axel Dickinson & Dave Dudley
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Richard Tonks
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Marty Lowry
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Rex Jones
Boat: Boom Rock
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Fin Sherlock
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#4
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Brayden Coley
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
ACGT
ACGT
Waikato/BoP |
Crew
#1
ACGT
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Dahne Boniface & Waldo Singleton
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Kylee Corboy
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Danielle Lapointe
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Annie Williamson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jason Wiliams & Greg Cox
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Marty O'Brien & Carl Vincent
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Weka
|
|||
Entity
ROTO
ROTO
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTO
Coached by: Kylee Corboy & Ryan Trent
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher
|
|||
Entity
HTIB
HTIB
Wellington |
Crew
#1
HTIB
Coached by: Matthew Hall & Tracey Gardiner
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
WLCO
Coached by: Sam Waghorn
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Joshua Kelly & Craig Clarke
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Nick Sye & Hamish Lack
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Angus Todd
Boat: Ngatoto
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibberd & Jessica Taylor
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Maddie Donely & Lewis Green
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
Coached by: Eleanor Hill & Nieve Campbell
Boat: Brooklyn
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Danielle Lapointe & Esthie De Wet
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Harry Molloy & James Russel Xavier Simpkins
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Robin Clarke
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Elyse Rothery
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Lynley Allison & George Baxter
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Kieran Smith
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#4
SPLH
Coached by: Drew Tierney & Victoria Goodwin
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Tim Nelson & Callum Harold
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Germain Hellriegel White
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Bruce Holden & Caleb Shepherd
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Natalie Marriott & Andy Hay
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
Coached by: Germain Hellriegel White
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Gavin Powell & Tobias Rudkin
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Axel Dickinson & Dave Dudley
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMG
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Beth Ross & Alison Mills
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Bianca Martin & Allen Ward
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Kevin Herbison
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#2
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Leah Hankey
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Tracey Bates
Boat: Kahu
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Terry Dolan & Michael O'Brien
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Daniel Somerville & Leon Joost
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Scott Brownlee & Scott Wilson
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Maxwell Kingston (stroke), Matthew Keddell, Lachlan Pennington, Archie Parker + Solomon Beverley (cox)
Coached by: Jessica Turfrey
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Ari Palsson & Caleb Meijer
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: William Fahey & Jacob Butel
Boat: Ohariu
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#3
MTAL
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Ben Campbell & James O'Sullivan
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Kylee Corboy & Peter Mitchell
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: India Mattocks & Marieke Richards
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Ffion Lewis & Dahne Boniface
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Sarah Simpson
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Craig Rodger & Maree Kaati
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Matt Kavanagh & Oliver Fahey
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Kim Dowden
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: India Mattocks
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday
|
|||
Entity
RGTK
RGTK
Whanganui |
Crew
#1
RGTK
Coached by: Allan Luff & Axel Dickinson
|
|||
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Caspar Hammond & John McDermott
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Kyle Coles & Martin Simoncelli
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter & Andy Hay
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Marty O'Brien & Carl Vincent
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Travis Hynes
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Boom Rock
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Rick Grobecker
|
|||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Amy Barclay
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Callum Wright
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Ash Bright & Kim Dowden
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jason Wiliams & Greg Cox
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Kyle Coles & Martin Simoncelli
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Richard Tonks
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: Jessica Turfrey
|
|||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Mark Freeman
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach & Peter Mills
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Alastair Riddle
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mark Clemo & Leon Joost
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Robin Clarke
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Ashleigh Richards
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Daniel Somerville
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Terry Dolan & Mike O'Brien
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
Coached by: Ben Campbell & James O'Sullivan
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Ari Palsson & Caleb Meijer
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Nick Sye & Hamish Lack
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Dahne Boniface & Waldo Singleton
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Marieke Richards & India Mattocks
|
|||
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Loveday Yeoman
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Angus Todd
Boat: Waipahihi
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Jeremy Cryer
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Kyle Coles & Martin Simoncelli
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Richard Tonks
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Alex Andersen & Antoneo Van Deursen
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Lucy Anderson & Hannah Kennedy
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: James Mitchell
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Haumia
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Ffion Lewis & Rahera Greatrex
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibberd & Jessica Taylor
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Craig Rodger & Brylee Deacon
|
|||
Entity
KRIS
KRIS
Auckland |
Crew
#1
KRIS
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
Coached by: Jasmine Lash
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tracey Bates
Boat: Ohariu
|
|||
Entity
STCU
STCU
Auckland |
Crew
#1
STCU
Coached by: Sean Durkin & Kenna Lowe
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Victoria Goodwin & Bruce Jones
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Terry Dolan & Mike O'Brien
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Scott Brownlee & Scott Wilson
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#3
SJHM
Coached by: Antoneo Van Deursen
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Cole Barfoot
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Tim Nelson & Callum Harold
|
Event
49
G U16 2X
Sponsored by: Just Horse'n Around
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Troy Page & Steve Finlayson
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Annabelle Knowles
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Danielle Lapointe
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Marieke Richards
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Ffion Lewis & Waldo Singleton
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Jeremy Cryer
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Tom Gethin
|
|||
Entity
TAUH
TAUH
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUH
Coached by: Mark Freeman
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Jacob Calvert
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Cameron Patten & Dom Drury
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Wilkins
|
|||
Entity
MTMA
MTMA
Waikato/BoP |
Crew
#1
MTMA
Coached by: Elyse Rothery
|
Social