Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mike O'Brien & Brent Leach
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Sam Waghorn
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher & Leo Strode Penny
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Marty O'Brien & Carl Vincent
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Richard Tonks
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Marty Lowry
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach & Peter Mills
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Sam Heveldt & Tobias Rudkin
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Marty O'Brien & Carl Vincent
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mike O'Brien & Brent Leach
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Sam Heveldt & Tobias Rudkin
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Peter Simmons & Joshua Kelly
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Sam Waghorn
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Marty Lowry
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Richard Tonks
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Marty O'Brien & Carl Vincent
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Antoneo Van Deursen & Alex Andersen
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher & Leo Strode Penny
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Marty O'Brien & Carl Vincent
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach & Peter Mills
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Germain Hellriegel White
|
Social