Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Drew Tierney & Victoria Goodwin
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Ari Palsson & Caleb Meijer
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Fin Sherlock
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Harry Molloy & James Russel Xavier Simpkins
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Kieran Smith & Tom Gethin
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Elyse Rothery & Richard Gee
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Daniel Somerville
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Robin Clarke
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sarah Mackie & Hamish Mackie
|
||||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
||||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Te Kokoru Thompson-Evans (stroke), Christopher Snyman, Harry Parham, Tyler Tretheway + Hugh Trower (cox)
Coached by: Bruce Jones & Martyn O'Leary
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Dexter Peffers & Epernay Norman
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Cayden Imrie (stroke), Kayden Simmons, Dylan Jackson-McClutchie, Ben Gillanders + Sophie Stratford (cox)
Coached by: Lynley Allison & George Baxter
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Alex Brown
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Dexter Peffers & Epernay Norman
|
||||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Alex Andersen & Antoneo Van Deursen
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Cole Barfoot
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Elyse Rothery
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Ari Palsson & Caleb Meijer
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Harry Molloy & James Russel Xavier Simpkins
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Ashleigh Richards
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Ashleigh Richards
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Drew Tierney & Victoria Goodwin
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Fin Sherlock
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Daniel Somerville
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Harry Molloy & James Russel Xavier Simpkins
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Te Kokoru Thompson-Evans (stroke), Christopher Snyman, Harry Parham, Tyler Tretheway + Hugh Trower (cox)
Coached by: Bruce Jones & Martyn O'Leary
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Alex Brown
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Ari Palsson & Caleb Meijer
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Robin Clarke
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Elyse Rothery & Richard Gee
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Kieran Smith & Tom Gethin
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sarah Mackie & Hamish Mackie
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Cayden Imrie (stroke), Kayden Simmons, Dylan Jackson-McClutchie, Ben Gillanders + Sophie Stratford (cox)
Coached by: Lynley Allison & George Baxter
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Dexter Peffers & Epernay Norman
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Harry Molloy & James Russel Xavier Simpkins
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Robin Clarke
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Elyse Rothery
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Lynley Allison & George Baxter
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Kieran Smith
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#4
SPLH
Coached by: Drew Tierney & Victoria Goodwin
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Tim Nelson & Callum Harold
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Daniel Somerville
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Dexter Peffers & Epernay Norman
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Alex Brown
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Ari Palsson & Caleb Meijer
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Ashleigh Richards
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Sarah Mackie & Hamish Mackie
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#3
SPLH
Coached by: Drew Tierney & Victoria Goodwin
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Fin Sherlock
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Fin Sherlock
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sarah Mackie & Hamish Mackie
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Dexter Peffers & Epernay Norman
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Harry Molloy & James Russel Xavier Simpkins
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Peter Simmons
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Grant Scott
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Ben Campbell
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Elyse Rothery & Richard Gee
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Te Kokoru Thompson-Evans (stroke), Christopher Snyman, Harry Parham, Tyler Tretheway + Hugh Trower (cox)
Coached by: Bruce Jones & Martyn O'Leary
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Cayden Imrie (stroke), Kayden Simmons, Dylan Jackson-McClutchie, Ben Gillanders + Sophie Stratford (cox)
Coached by: Lynley Allison & George Baxter
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Alex Andersen & Antoneo Van Deursen
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Ashleigh Richards
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Leon Joost
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Cole Barfoot
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Grant Scott
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Ari Palsson & Caleb Meijer
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Drew Tierney & Victoria Goodwin
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Kieran Smith & Tom Gethin
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Cole Barfoot
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Olivia Adams & Maggie Morrison
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Terry Dolan & Mike O'Brien
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#3
STPC
Coached by: Fin Sherlock
|
Social