Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Callum Wright
|
||||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson & Alastair Riddle
|
||||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Nick Sye & Hamish Lack
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Axel Dickinson & Dave Dudley
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brendon Grey
|
||||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Karl Manson
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Dahne Boniface & Waldo Singleton
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Amy Barclay
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Catherine Duffin
|
||||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
||||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTL
Coached by: Tom Clark & Alastair Riddle
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Michele Munro & Callum Wright
|
||||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Kylee Corboy
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Annie Williamson & Courtnee Bangs
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Matt Kavanagh & Oliver Fahey
|
||||
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
Coached by: Chris Brake
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Marieke Richards & India Mattocks
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Nick Sye & Hamish Lack
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Dahne Boniface & Waldo Singleton
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Marieke Richards & India Mattocks
|
|||
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Loveday Yeoman
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Angus Todd
Boat: Waipahihi
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Jeremy Cryer
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Axel Dickinson & Dave Dudley
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Kylee Corboy
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Annie Williamson & Courtnee Bangs
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Jasmine Lash
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
JPCR
Coached by: Chris Pearson & Alastair Riddle
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Rick Grobecker
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Callum Wright
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTL
Coached by: Tom Clark & Alastair Riddle
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Matt Kavanagh & Oliver Fahey
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Loveday Yeoman
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Danielle Lapointe
|
|||
Entity
POMP
POMP
Auckland |
Crew
#1
POMP
Coached by: Chris Williams & Stewart Widger
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Jeremy Cryer
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson & Alastair Riddle
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Amy Barclay
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Michele Munro & Callum Wright
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
||||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Mereana Taylor
Boat: Kau Point
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Danielle Lapointe
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Hannah Retimana & Kim Dowden
|
Social