Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Victoria Goodwin & Bruce Jones
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Ari Palsson & Caleb Meijer
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Axel Dickinson & Dave Dudley
|
||||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Harper Darling (stroke), Torin Bidois-Treacy, Thomas Dolan, Billy Simpkins + Edward Mulholland (cox)
Coached by: Harry Molloy & James Russel Xavier Simpkins
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Terry Dolan & Mike O'Brien
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Tony Gallagher
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
||||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Allen Loomb & Wayne Asplin
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Morgan Burt
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Elyse Rothery
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Kieran Smith
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Scott Brownlee & Scott Wilson
|
||||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Alex Andersen
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Victoria Goodwin & Bruce Jones
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Terry Dolan & Mike O'Brien
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Scott Brownlee & Scott Wilson
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#3
SJHM
Coached by: Antoneo Van Deursen
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Cole Barfoot
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Tim Nelson & Callum Harold
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Harper Darling (stroke), Torin Bidois-Treacy, Thomas Dolan, Billy Simpkins + Edward Mulholland (cox)
Coached by: Harry Molloy & James Russel Xavier Simpkins
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Ari Palsson & Caleb Meijer
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Alex Andersen
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Scott Brownlee & Scott Wilson
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Rex Jones
Boat: St Patricks
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Sarah Mackie & Hamish Mackie
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Peter Simmons
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Tony Gallagher
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Kieran Smith
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Elyse Rothery
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Harry Molloy & James Russel Xavier Simpkins
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Martyn O'Leary & Bruce Jones
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
James Hollis (stroke), Joshua Christie, Xavier Oakley, Nicholas Bamford + Cole Hampson-Tindale (cox)
Coached by: Daniel Somerville & Leon Joost
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
Coached by: Ben Campbell
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Axel Dickinson & Dave Dudley
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Allen Loomb & Wayne Asplin
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Morgan Burt
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Cole Barfoot
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sarah Mackie & Hamish Mackie
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Leon Joost & Daniel Somerville
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Ari Palsson & Caleb Meijer
|
Social