Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Te Atakura Potaka-Osborne-Milner-Skudder (stroke), Mae Emmett, Keira Barnett, Ruby Armishaw + Lauren Davies (cox)
Coached by: Axel Dickinson & Dave Dudley
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Kate Bond (stroke), Jessica Broadbent, Paige Tevita-Williams, Ruby van Hellemond + Zara Siddins (cox)
Coached by: Maggie Morrison
|
||||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson
|
||||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Jeff Johnson
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Ruby Lewis
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Marieke Richards
|
||||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Jamie Fitzgerald & Eleanor Hill
Boat: Ad Summa
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Axel Dickinson & Dave Dudley
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Burton Worth
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Seth Peake & Betty Custodio
|
||||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Sarah Simpson
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Bianca Martin & Allen Ward
|
||||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Ella Campbell & Kim Dowden
|
||||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
Coached by: Nieve Campbell & Eleanor Hill
Boat: Richmond
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Maurice Maxwell
|
||||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Grace Rowan (stroke), Gracie Marshall-McCaskey, Maddie Wellington, Alana Johnston + Elizabeth Kersey (cox)
Coached by: Berny Fischer
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Teagan Carvell
|
||||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#2
BARA
Alice Willoughby (stroke), Jo Tolley, Grace McGuinness, Emily Fippard-Peacock + Natalie Salmon (cox)
Coached by: Caspar Hammond & Maddie Ashby
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Maddie Donely & Lewis Green
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Maddie Donely & Lewis Green
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Ella Ryan
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
Coached by: Holly Chaafe
|
Social