Day sheet: N.I.S.S.C.
This is the day sheet for the 2024 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Sunday, 3rd March 2024
Race 233 (L) @ 08:55: Event 7, B Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Andy McLean & Hannah Kennedy
|
Race 240 (S) @ 09:40: Event 11, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
George Langley (stroke), Liam Harding, Otto Gartner, Jack Buckley, Adam Leece, Alexander Jones, Jackson Metuangaro, Dylan Henderson + Liam Veldman (cox)
Coached by: Andy Hay & Nat Marriott
|
Race 245 (X) @ 10:20: Event 15, A Final | ||
---|---|---|
Event
15
B U18 4X+
Sponsored by: Sports Box
| ||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Oscar McFarlane (stroke), Cody Butler, Cooper Howden-Waugh, Oliver Stuart + Flynn Wigglesworth (cox)
Coached by: Nat Marriott & Andy Hay
|
Race 247 (Z) @ 10:35: Event 17, B Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Lucy Anderson & Andy McLean
|
Race 248 (A) @ 10:40: Event 17, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Hannah Kennedy & Andy McLean
|
Race 250 (C) @ 11:00: Event 19, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Boston Kelly (stroke), Luke Bamford, Baylin Jeffery, Oliver Poland, Boston Rogers, Joseph Lee, Agastya Ravindar, Eli Roux De Buisson + Ethan Bowen (cox)
Coached by: Clark Offwood & Matt Lupton
|
Race 253 (F) @ 11:15: Event 21, B Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#3
WTLB
Coached by: Nat Marriott & Andy Hay
|
Race 259 (L) @ 11:50: Event 24, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#3
WTLB
Hugo Karam (stroke), Jackson Grant, Baylin Jeffery, Oliver Poland, Boston Rogers, Joseph Lee, Agastya Ravindar, Eli Roux De Buisson + Otis Packer (cox)
Coached by: Clark Offwood & Matt Lupton
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Tane Brace (stroke), Sebastian Bardsley, Jahriyah Urquhart, Rico Bermingham, Caleb Drury, Andrew Lucas, Boston Kelly, Cameron Beck + Boston Quiding (cox)
Coached by: Meg Ashford & Matt Lupton
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Charlie Farac (stroke), Samuel Bird, Oliver Swanton, Edward Maclean, Buster Waters, Quinn Oliver-Porter, Harrison Jones, Joshua Mcgill + Harry Frankham (cox)
Coached by: Matt Lupton & Meg Ashford
|
Race 260 (M) @ 12:00: Event 25, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Nat Marriott & Andy Hay
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Andy Hay & Nat Marriott
|
Race 275 (B) @ 13:25: Event 34, B Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Andy Hay & Nat Marriott
|
Race 276 (C) @ 13:30: Event 34, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Nat Marriott & Andy Hay
|
Race 279 (F) @ 13:45: Event 36, B Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Matt Lupton & Meg Ashford
|
Race 280 (G) @ 13:50: Event 36, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Clark Offwood & Matt Lupton
|
Race 283 (J) @ 14:10: Event 38, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
George Langley (stroke), Toby Cleghorn, Adam Leece, Samuel Bird, Donovan Pivac, Noah Geelen De Kabath, Coby Kerr, Joshua Morris + Sam Herron (cox)
Coached by: Hannah Kennedy & Lucy Anderson
|
Race 292 (S) @ 15:10: Event 44, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Meg Ashford & Clark Offwood
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#3
WTLB
Coached by: Meg Ashford & Clark Offwood
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Matt Lupton & Meg Ashford
|
Race 295 (V) @ 15:25: Event 46, B Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Andy Hay & Natalie Marriott
|
Race 296 (W) @ 15:30: Event 46, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Oscar McFarlane (stroke), Harry Cornelius, Alex Hindmarsh, Benjamin Adelinger-Smith + Ethan Bowen (cox)
Coached by: Nat Marriott & Andy Hay
|
Race 306 (G) @ 16:30: Event 52, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
George Langley (stroke), Matthew Young, Jackson Metuangaro, Jack Buckley, Adam Leece, Joel Blijlevens, Ryan Haves, Quinn Wiltshire + Liam Veldman (cox)
Coached by: Nat Marriott & Andy Hay
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Donovan Pivac (stroke), Liam Harding, Otto Gartner, Alexander Jones, Daniel Katzin, Dylan Henderson, Oliver Stuart, Cody Butler + Flynn Wigglesworth (cox)
Coached by: Andy Hay & Nat Marriott
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Social