Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022*, 2022*, 2021*, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Martin Simoncelli & Bruce Jones
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#3
SPLH
Coached by: Martin Simoncelli & Bruce Jones
|
||||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Joshua Kelly
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Tom Leonard
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Josh Toa & Kerry Wilkins
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Josh Toa & Kerry Wilkins
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#3
WTLB
Coached by: Nat Marriott & Andy Hay
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Leo Strode Penny
|
||||
Entity
TAUH
TAUH
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUH
Coached by: Craig Martin
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Connor Burns & Jacob Cook
|
||||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Rex Jones
Boat: Tupuola
|
||||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#2
TEAW
Coached by: Les Craig
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Alan Luff & Axel Dickinson
|
||||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Wiliams & Jodi Haskell
|
||||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jodi Haskell & Gus Berghan
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Allan Vester
|
||||
Entity
TAOP
TAOP
Wellington |
Crew
#1
TAOP
Coached by: Ted Phelps
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter
|
||||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Les Craig
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jo Shotter
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Martin Simoncelli & Bruce Jones
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#3
SPLH
Coached by: Martin Simoncelli & Bruce Jones
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Josh Toa & Kerry Wilkins
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#2
TEAW
Coached by: Les Craig
|
|||
Entity
TAUH
TAUH
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUH
Coached by: Craig Martin
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Josh Toa & Kerry Wilkins
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Joshua Kelly
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Tom Leonard
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Leo Strode Penny
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Connor Burns & Jacob Cook
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Rex Jones
Boat: Tupuola
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#3
WTLB
Coached by: Nat Marriott & Andy Hay
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Rex Jones
Boat: Tupuola
|
|||
Entity
TAUH
TAUH
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUH
Coached by: Craig Martin
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Wiliams & Jodi Haskell
|
|||
Entity
TAOP
TAOP
Wellington |
Crew
#1
TAOP
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Martin Simoncelli & Victoria Goodwin
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Connor Burns & Jacob Cook
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Martin Simoncelli & Bruce Jones
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Leo Strode Penny
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#2
TEAW
Coached by: Les Craig
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jodi Haskell & Gus Berghan
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jo Shotter
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Steven Odinot
|
|||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Craig Martin
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Josh Toa & Kerry Wilkins
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Alan Luff & Axel Dickinson
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Harrison Elliott & Mike Hasselbach
|
|||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Jim Matchett & Brett Henry
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Tom Leonard
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Connor Burns & Jacob Cook
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Bradley Leydon & Mat Jensen
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Terry Dolan
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Josh Toa & Kerry Wilkins
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#3
SPLH
Coached by: Martin Simoncelli & Bruce Jones
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Joshua Kelly
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#3
WTLB
Coached by: Nat Marriott & Andy Hay
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Les Craig
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
Social