Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022*, 2022*, 2021*, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Kaylin Wren & Norm Charlton
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Morgan Blind & Roy Pickard
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Morgan Blind & Roy Pickard
|
||||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Chris Williams
|
||||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Kevin Herbison & Sophie Herbison
|
||||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Ben Kirsop
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Franklin Hamilton & Caspar Hammond
|
||||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Troy Page
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Nathan Wallace
|
||||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Esthie De Wet & Joshua Kelly
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Dave Dudley & Axel Dickinson
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Franklin Hamilton & Caspar Hammond
|
||||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMG
Coached by: Ben Kirsop
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brendon Grey & Ashleigh Klatt
|
||||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Jason Parris-Oswald & Tim Nelson
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Ben Kirsop
|
||||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Georgia Allen
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Norm Charlton & Kaylin Wren
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Sam Grant & Meghan Jolley
|
||||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Anna Noake
|
||||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Tony Burns
|
||||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Anna Noake
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Kaylin Wren & Norm Charlton
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Morgan Blind & Roy Pickard
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Morgan Blind & Roy Pickard
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Troy Page
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Franklin Hamilton & Caspar Hammond
|
|||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Jason Parris-Oswald & Tim Nelson
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Franklin Hamilton & Caspar Hammond
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Ben Kirsop
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Kevin Herbison & Sophie Herbison
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMG
Coached by: Ben Kirsop
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Dave Dudley & Axel Dickinson
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brendon Grey & Ashleigh Klatt
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Esthie De Wet & Joshua Kelly
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Kaylin Wren & Norm Charlton
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Franklin Hamilton & Caspar Hammond
|
|||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Ben Kirsop
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#3
SPLH
Coached by: Morgan Blind & Roy Pickard
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Jon Squires & Tania Donnianni
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Jordan Manville & Axel Dickinson
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Morgan Blind & Roy Pickard
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Ben Kirsop
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Jason Parris-Oswald & Tim Nelson
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Angus Todd
Boat: Waipahihi
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Taylor Holliman
|
|||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Craig Martin
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Bianca Martin & Oliver Fahey
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Morgan Blind & Roy Pickard
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Troy Page
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMG
Coached by: Ben Kirsop
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Georgia Allen
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Karl Manson & Joel Clayton-Greene
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Jodi Haskell & Gus Berghan
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Kevin Herbison & Sophie Herbison
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brendon Grey & Ashleigh Klatt
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Norm Charlton & Kaylin Wren
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Anna Noake
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Faith Ball
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams & Stewart Widger
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Esthie De Wet & Joshua Kelly
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Franklin Hamilton & Caspar Hammond
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Dave Dudley & Axel Dickinson
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Sam Grant & Meghan Jolley
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Anna Noake
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Faith Ball
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#2
HOWI
Coached by: Tim Nelson & Max Calvert
|
Social