Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022*, 2022*, 2021*, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Victoria Goodwin & Bruce Jones
|
||||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Kylee Corboy & Antoneo Van Deursen
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Caleb Meijer & Tai Renner
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Kayden Simmons (stroke), Oscar Aabenhus, Dylan Jackson-McClutchie, Ben Gillanders + Ainslee Simmons (cox)
Coached by: Josh Toa & Kerry Wilkins
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Morgan Burt
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Leo Strode Penny
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Josh Toa & Kerry Wilkins
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Tom Leonard
|
||||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Joshua Kelly
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Victoria Goodwin & Bruce Jones
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Nabeel Khan & Kevin Herbison
|
||||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Kylee Corboy & Bradley Kingma
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mark Clemo
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Carl Vincent
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Andy McLean & Hannah Kennedy
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Luke Bollon & Brayden Coley
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Shay Reid & George Lawn
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Caleb Meijer & Tai Renner
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Kayden Simmons (stroke), Oscar Aabenhus, Dylan Jackson-McClutchie, Ben Gillanders + Ainslee Simmons (cox)
Coached by: Josh Toa & Kerry Wilkins
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Victoria Goodwin & Bruce Jones
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Nabeel Khan & Kevin Herbison
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Jordan Manville & Axel Dickinson
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#3
WTLB
Coached by: Lucy Anderson & Hannah Kennedy
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Luke Bollon & Brayden Coley
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: James O'Sullivan & Will Tucker
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Victoria Goodwin & Bruce Jones
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Joshua Kelly
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Tom Leonard
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Shay Reid & George Lawn
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Carl Vincent
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brendon Grey & Ashleigh Klatt
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Caleb Meijer & Tai Renner
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Lucy Anderson & Hannah Kennedy
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Kylee Corboy & Antoneo Van Deursen
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Morgan Burt
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Luke Bollon & Brayden Coley
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Haumia
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: Jess Turfrey
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Steven Odinot & Dean Neilson
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Leo Strode Penny
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Josh Toa & Kerry Wilkins
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Kylee Corboy & Bradley Kingma
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Andy McLean & Hannah Kennedy
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Craig Bocock & Sarah Coatsworth
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Nabeel Khan & Kevin Herbison
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#2
GBHS
Coached by: Joshua Kelly & Luke McKenzie Jenkins
|
Social