You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2019, 2017, 2016, 2016, 2014, 2013, 2011, 2009, 2008, 2007.
Results: Norton Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Caroline Robertson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald
Boat: Haumia
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Benjamin Brown (stroke), Oliver Stirling, Lochie McKeefry, Jackson Burgess + Khayzen Togia-Myhill (cox)
Coached by: Pedro Figueira
Boat: St Patricks
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Jonathan Debbage
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#2
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
Boat: Midnight
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
Boat: BlindKiwi
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#3
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald
Boat: Kahu
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#4
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald
Boat: Kahu
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#5
WELC
Rehutai Rapira-Davies (stroke), Lachlan McKeown, Joel Florance, Luc Boeschenstein + Isabella Sharp (cox)
Coached by: Rex Jones & Pedro Figueira
Boat: Sunshine
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#6
WELC
Coached by: Rex Jones & Pedro Figueira
Boat: Richmond
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#3
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
Boat: Pollux
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
Boat: Swift 1
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
Coached by: Tracey Gardiner & David Hanley
Boat: Norma
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington
Entity
CHIL
CHIL
Wellington |
Crew
#1
PETC
[CHIL]
Coached by: Tracey Gardiner & David Hanley
Boat: Beth
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Boat: Jenn's 1x
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington
Entity
STOR
STOR
Wellington |
Crew
#2
PORC
[STOR]
Coached by: Peter Craig
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
WELC
[ONSL]
Coached by: Paul Smart
Boat: Kio
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
WELC
[ONSL]
Coached by: Paul Smart
Boat: Rona
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
Boat: Glamis
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#4
PETC
Coached by: Tracey Gardiner & David Hanley
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#5
STAC
[WLGC]
Coached by: Ella Pudney
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#5
PETC
[HTVH]
Coached by: Tracey Gardiner & David Hanley
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#3
WELC
[ONSL]
Coached by: Paul Smart
Boat: Barry Cleal
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#4
WELC
[SAMU]
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Karori
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
Boat: Hudson
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#6
STAC
[WLGC]
Coached by: Ella Pudney
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington
Entity
STOR
STOR
Wellington |
Crew
#6
PETC
[STOR]
Boat: Linda
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#5
WELC
[SAMU]
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Te Aro
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#7
STAC
Boat: Swift 2
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#6
WELC
[SAMU]
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Red Rocks
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#7
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#3
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald
Boat: Ngatoto
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Matiu
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#5
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald
Boat: Tui
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
Boat: Pyxis
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
WELC
[ONSL]
Coached by: Georgia Henderson
Boat: Ohariu
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Caroline Robertson
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
Boat: Bellatrix
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#2
WELC
[STMW]
Coached by: Kim O'Neill
Boat: St Marys
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
Boat: Betelguese
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Mahina
|
|||
Entity
PET*
PET*
Wellington |
Crew
#2
PET*
Composite crew. Coached by: Caroline Robertson
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#6
STAC
Maddie Brown (stroke), Rakaia Burwell-Garratt, Awatea Wallace, Eloise Campbell + Honey Bradford (cox)
Boat: Lupus
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Maia Vertongen (stroke), Ella Jones-Rawstorne, Indigo Multerer, Florence Lander + Chloe Woodhall (cox)
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
Boat: Midnight
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#7
STAC
Boat: Orion
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
Boat: Pollux
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#5
WELC
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Sunshine
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Sean Foote (stroke), Ethan Thomas-Tuiavii, Anish Cook, Joe Hughes, William Ralph, Max Calvert, William Hall, Thomas Ruston + Jack Hall (cox)
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Trijal Pedneker (stroke), Matthew Butel, Oliver Cuthbert, Ben Neville, Sid McQueen, Bladon Roe, Thomas Robinson, Robbie Elwood + Hugo Montgomery (cox)
Coached by: Zoe Sabonadiere
Boat: Poseidon
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Boat: Maia
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington
Entity
CHIL
CHIL
Wellington |
Crew
#1
PETC
[CHIL]
Coached by: Tracey Gardiner & David Hanley
Boat: Ann-Marie
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
WELC
[ONSL]
Coached by: Paul Smart
Boat: Ngatoto
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HOR*
HOR*
Wellington |
Crew
#1
HOR*
Composite crew. Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Hawkins
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
Boat: BlindKiwi
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Graham Pudney
Boat: Lyvania
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Pyxis
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Naomi Holland (stroke), Kaitlyn Burtenshaw, Madison Sakalia-Andreasen, Sophia Avery + Analiese Kung (cox)
Coached by: Graham Pudney
Boat: Carbo
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Ruby Lovell (stroke), Isabelle van der Wilt, Christianna Focas, Rosa Vandermolen + Lucia Murphy (cox)
Coached by: Hayley Cornelius
Boat: Peter Gray
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Shaelyn Howard-Vallance (stroke), Shontae Kairau, Inano-Rose Araiti-Wilson, Jael Marie Laroza + Ngaio Reid (cox)
Coached by: Kim O'Neill
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#2
WELC
[STMW]
Coached by: Kim O'Neill
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Bellatrix
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Boat: Orion
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Boat: Lupus
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
Coached by: Graham Pudney
Boat: Euro
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Matilda Rumball-Smith (stroke), Zoe Cunningham, Thea Olney Boyd, Emily Swarbrick + Caroline Jones (cox)
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Richmond
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#7
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Betelguese
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#8
STAC
Boat: Midnight
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#9
STAC
Boat: Pollux
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#6
STAC
Coached by: Hayley Cornelius
Boat: Fitzgerald
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
WELC
[SPTW]
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Tupuola
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Kevin Stevenson
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Jonathan Debbage
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
Boat: Andrew Crosland
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Kevin Stevenson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
WELC
[SPTW]
Coached by: Rex Jones & Pedro Figueira
Boat: Vlado
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Jonathan Debbage
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#2
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
Boat: Eclipse
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#3
WELC
[SPTW]
Coached by: Rex Jones & Pedro Figueira
Boat: Brooklyn
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#4
PETC
Coached by: Kevin Stevenson
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#3
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
Boat: Maia
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#4
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
Coached by: Kevin Stevenson
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Zoe Sabonadiere
Boat: Thorndon
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: Pedro Figueira & Rex Jones
Boat: Karaka
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Thomas Robinson (stroke), Robbie Elwood, Spencer Saywell-Pirovano, Noah Dome + Hugo Montgomery (cox)
Coached by: Zoe Sabonadiere
Boat: Swainson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#5
WELC
Luc Boeschenstein (stroke), Tomairangi George Rapira-Davies, Caleb Byrne, Cameron McKay + Khayzen Togia-Myhill (cox)
Coached by: Pedro Figueira & Rex Jones
Boat: St Patricks
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
Boat: Midnight
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Boat: Drago
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
Boat: Mahanga
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Ella Pudney
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner & David Hanley
Boat: Kirsty
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
WELC
[SAMU]
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Richmond
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Peter Craig
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Coached by: Ella Pudney
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#5
WELC
Coached by: Joe O'Neill
Boat: Waitaha
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Peter Craig
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#3
WELC
[SAMU]
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Mahina
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Sunshine
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Josh Palmer (stroke), Liam McArthur, Sean O'Connor, Tom Bone, Sep Tolboom, Lewis Aitchison, Joel Rihari Watene, Connor Austin + Ngaio Reid (cox)
Coached by: Chris Jones
Boat: Princess Bay
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
James Ripley (stroke), Joshua Bear, Liam Kirkland, Read Connolly-Bright, Jack Scott, Liam Collins, Max Weinstein, Cameron Thiele + Caleb Wilson (cox)
Coached by: Jonathan Debbage
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
WELC
[ONSL]
Jacob Butel (stroke), Morgan Smart, Joshua Clark, Ryan Calvert, Sean MacKiewicz, Daniel Dolan, Joshua Elwood, Liam Williams + Angela Holgate (cox)
Coached by: Jason Theobald
Boat: Raroa
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
WELC
[SPTW]
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Steeple
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
Boat: Hudson
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Jonathan Debbage
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Kio
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Jonathan Debbage
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#2
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
Boat: Swift 1
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#5
WELC
[SPTW]
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Karori
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#3
WELC
[SPTW]
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Te Aro
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#4
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald
Boat: Red Rocks
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#5
PORC
Coached by: Jonathan Debbage
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#4
PORC
Coached by: Jonathan Debbage
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#3
PORC
Coached by: Jonathan Debbage
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#7
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald
Boat: Barry Cleal
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#6
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald
Boat: Rona
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
Boat: Eclipse
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
WELC
[ONSL]
Coached by: Paul Smart
Boat: Ngatoto
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
WELC
[SAMU]
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Brooklyn
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Caroline Robertson
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
Boat: Maia
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Caroline Robertson
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#3
WELC
[STMW]
Coached by: Kim O'Neill
Boat: Kau Point
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: David Carr-Smith
Boat: Andrew Crosland
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Boat: Antares
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#5
WELC
[SAMU]
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Island Bay
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Boat: St Marys
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#7
WELC
[ONSL]
Coached by: Georgia Henderson
Boat: Waipahihi
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#6
WELC
[SAMU]
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Tui
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#9
WELC
[STMW]
Coached by: Kim O'Neill
Boat: Atawhai
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Graham Pudney
Boat: Lyvania
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Graham Pudney
Boat: Carbo
|
|||
Entity
POR*
POR*
Wellington |
Crew
#2
POR*
Composite crew. Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Pyxis
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Kim O'Neill
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Bellatrix
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
STAC
[QMAR]
Coached by: Hayley Cornelius
Boat: Peter Gray
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Kim O'Neill
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
Coached by: Graham Pudney
Boat: Euro
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Betelguese
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Tarakena
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Jonathan Debbage
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
Boat: BlindKiwi
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Boat: Ann-Marie
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Tracey Gardiner & David Hanley
Boat: Raewyn
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Peter Craig
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Peter Craig
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
WELC
[ONSL]
Coached by: Paul Smart
Boat: Ngatoto
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Ella Pudney
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Coached by: Ella Pudney
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
Coached by: Tracey Gardiner & David Hanley
Boat: Euro Double
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#4
PETC
[HTVH]
Coached by: Tracey Gardiner & David Hanley
Boat: Tina Smith
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Boat: St Marys
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#4
PORC
Coached by: Peter Craig
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#3
PORC
[AOTE]
Coached by: Peter Craig
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
Boat: Bellatrix
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
Boat: Pyxis
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
WELC
[STMW]
Coached by: Kim O'Neill
Boat: St Marys
|
|||
Entity
PET*
PET*
Wellington |
Crew
#1
PET*
Composite crew. Coached by: Caroline Robertson
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
Boat: Betelguese
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
Boat: Midnight
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Boat: Peter Gray
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
WELC
[ONSL]
Coached by: Georgia Henderson
Boat: Ohariu
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Boat: Lupus
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
Boat: Pollux
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald
Boat: Ngatoto
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Matiu
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Jonathan Debbage
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Jonathan Debbage
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#2
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
Boat: Andrew Crosland
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
Boat: Eclipse
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#6
WELC
[SPTW]
Coached by: Pedro Figueira & Rex Jones
Boat: Vlado
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#5
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Moa
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#4
WELC
[SPTW]
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Tupuola
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#3
PORC
Coached by: Jonathan Debbage
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Makaro
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#7
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald
Boat: Tui
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
Boat: Mahanga
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Boat: Drago
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Joe O'Neill
Boat: Waitaha
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Ella Pudney
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Coached by: Ella Pudney
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Jonathan Debbage
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald
Boat: Haumia
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald
Boat: Kahu
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
Boat: Midnight
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#2
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
Boat: BlindKiwi
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Caroline Robertson
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Max Young (stroke), Lachlan McKeown, Joel Florance, Maxton Kenyon, Luc Boeschenstein, Tomairangi George Rapira-Davies, Caleb Byrne, Cameron McKay + Khayzen Togia-Myhill (cox)
Coached by: Rex Jones & Pedro Figueira
Boat: Wellington
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Ray Cook (stroke), Patrick Groom, Stella Copeland, Ella McLauchlan, Breyton Mackey, Jack Pritchard Yeo, Jade Te Hira, Hannah Smith + Marama Wallace (cox)
Boat: Te Patiki
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Hunter Saindon (stroke), Catherine Rombel, Lulu Everett, Matilda Rumball-Smith, Emily Swarbrick, Zoe Cunningham, Luca Giera, Jarvis Dyne + Alex Humphrey (cox)
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Carr-Smith
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Tom Bone (stroke), Liam McArthur, Connor Austin, Josh Palmer, Holly Miller, Elizabeth Pittman, Verity Taylor, Tracey Bates + Ella Greenslade (cox)
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Liana Reiher (stroke), James Ripley, Joshua Bear, Aimee Lovell, Liam Collins, Lily-Anne Meyler, Ruby Ripley, Cameron Thiele + Caleb Wilson (cox)
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Mackenzie Tuffin (stroke), Eddie Aitchison, William Dee, Mia Kilmister, Ella Price, Rory Whitfield, Maeghan Casey, Conor Excell + Jemma Allwood (cox)
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Ruairi Meighan (stroke), Cade Watson, Tasha Wypych, Bernadette Fischer, Valerie Chan, Isabella Cooke, Otis Feasey, Lucca Tuffery + Honey Bradford (cox)
|
Social