You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2020, 2019, 2017, 2016, 2016, 2014, 2013, 2011, 2009, 2008, 2007.
Results: Norton Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Mira
Boat: Mira
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Swift 1
Boat: Swift 1
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
STAC
[WLGC]
Coached by: Seth Peake
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 3rd (08:21.9)
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Pyxis
Boat: Pyxis
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 4th (09:00.5)
Crew
#5
STAC
[WLGC]
Coached by: Seth Peake
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 6th (09:00.7)
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Phoenix
Boat: Phoenix
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd (08:07.5)
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st (09:20.8)
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Abbie Sutherland (stroke), Liv Pritchard, Holly Martin, Neve Dunlop, Gracie Ames, Sienna Paxton, Sienna Partridge, Sophie Jones + Sophie Bell (cox)
Coached by: Seth Peake
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st (07:46.6)
Crew
#5
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Betelguese
Boat: Betelguese
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 1st (08:09.1)
Crew
#6
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Pyxis
Boat: Pyxis
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 2nd (08:17.8)
Crew
#7
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Tureis
Boat: Tureis
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 4th (08:40.6)
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Gemini
Boat: Gemini
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st (09:13.4)
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Phoenix
Boat: Phoenix
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 3rd (10:05.7)
Crew
#5
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Aquila
Boat: Aquila
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 2nd (09:39.6)
Crew
#6
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Maia
Boat: Maia
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 1st (09:13.2)
Crew
#8
STAC
[WLGC]
Coached by: Seth Peake
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 3: placed 4th (10:47.10)
Crew
#9
STAC
[WLGC]
Coached by: Seth Peake
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 3: placed 3rd (10:04.4)
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Gemini
Boat: Gemini
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd (09:38)
- Division 2: placed 2nd (09:37.8)
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 1st (09:25.2)
Crew
#5
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Maia
Boat: Maia
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 4th (10:29.9)
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Pyxis
Boat: Pyxis
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 1st (09:30.3)
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Coached by: Seth Peake
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 2nd (09:43.8)
Crew
#5
STAC
[WLGC]
Coached by: Seth Peake
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 4th (10:17.5)
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Pyxis
Boat: Pyxis
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 4th (09:08.6)
Social