Results: Norton Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Waitaha
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#4
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald & Angela Holgate
Boat: Kahu
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Wilkins
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Boat: Lupus
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#3
STAC
[QMAR]
Coached by: Matt Kavanagh
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#6
STAC
Boat: Tureis
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Caroline Robertson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: Jamie Fitzgerald
Boat: Richmond
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#5
STAC
[WLGC]
Coached by: Seth Peake
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#3
WELC
[SPTW]
Coached by: Rex Jones
Boat: Sectare Fidem
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
Boat: Izar
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
Boat: Waipunarangi
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#5
WELC
[ONSL]
Bladon Roe (stroke), Spencer Saywell-Pirovano, Trijal Pedneker, Thomas Robinson + Fintan Sinclair (cox)
Coached by: Elliott Rose
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Maddie Wellington (stroke), Tabia Leonhardt, Gracie Marshall-McCaskey, Grace Rowan + Elizabeth Kersey (cox)
Coached by: Berny Fischer
Boat: Tureis
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Boat: Orion
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Sarah Houston-Eastergaard & Kevin Stevenson
Boat: Carbo
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Rose Holden & Jamie Fitzgerald
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Charlotte Murray (stroke), Arly Chadwick, Willow Elmiger, Petra McGuinness + Lovisa Pennington (cox)
Coached by: Mereana Taylor
Boat: Mahina
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#4
WELC
[ONSL]
Coached by: Elliott Rose
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Boom Rock
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#4
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Waghorn
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Wilkins
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
WELC
[ONSL]
Coached by: William Fahey
Boat: Karaka
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLCO]
Coached by: Caleb Meijer & Ari Palsson
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Caleb Meijer & Ari Palsson
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#5
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Betelguese
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#6
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Pyxis
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Matt Kavanagh
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#7
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Tureis
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
WELC
[SAMU]
Coached by: Eleanor Hill
Boat: Richmond
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#3
WELC
[ONSL]
Coached by: Angus Todd
Boat: Ohariu
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#4
WELC
[ONSL]
Coached by: Elliott Rose
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#6
WELC
[ONSL]
Coached by: Elliott Rose
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#5
WELC
[ONSL]
Coached by: Elliott Rose
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#7
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald & Angela Holgate
Boat: Rona
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#8
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald & Angela Holgate
Boat: Kio
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#6
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Maia
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#5
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Aquila
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Phoenix
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#3
WELC
[SAMU]
Coached by: Jamie Fitzgerald
Boat: Anne Field
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
Coached by: Caroline Robertson
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#4
PETC
Coached by: Caroline Robertson
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#3
WELC
[SAMU]
Coached by: Jamie Fitzgerald
Boat: Brooklyn
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#5
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Maia
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#5
WELC
[STMW]
Coached by: Mereana Taylor
Boat: Atawhai
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Pyxis
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Coached by: Seth Peake
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#6
STAC
Boat: Tureis
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#5
STAC
[WLGC]
Coached by: Seth Peake
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
STAC
[QMAR]
Coached by: Matt Kavanagh
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#6
WELC
[SPTW]
Coached by: Rex Jones
Boat: Tupuola
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#5
WELC
[SPTW]
Coached by: Rex Jones
Boat: Island Bay
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#8
WELC
[ONSL]
Coached by: Elliott Rose
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#7
WELC
[SPTW]
Coached by: Rex Jones
Boat: Moa
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#9
WELC
[ONSL]
Coached by: Elliott Rose
|