You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2020, 2019, 2017, 2016, 2016, 2014, 2013, 2011, 2009, 2008, 2007.
Results: Norton Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Wilkins
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
Boat: Carbo
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Wilkins
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
WELC
[ONSL]
Coached by: Elliott Rose
Boat: Haumia
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Rex Jones
Boat: Sunshine
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Waitaha
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#4
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald & Angela Holgate
Boat: Kahu
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Wilkins
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Mira
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
WELC
[ONSL]
Coached by: Angus Todd
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Swift 1
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Makaro
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#4
WELC
[ONSL]
Coached by: Elliott Rose
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#3
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald & Angela Holgate
Boat: Tui
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
Boat: Lyvania
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
WELC
[ONSL]
Coached by: Angus Todd
Boat: Ohariu
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLGC]
Coached by: Seth Peake
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Pyxis
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Nick Teare & Jonathan Debbage
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
WELC
[SAMU]
Coached by: Nieve Campbell
Boat: Mahina
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Boat: Lupus
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#3
STAC
[QMAR]
Coached by: Matt Kavanagh
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#6
STAC
Boat: Tureis
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Caroline Robertson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: Jamie Fitzgerald
Boat: Richmond
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#5
STAC
[WLGC]
Coached by: Seth Peake
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Rhys Evans (stroke), Jack Clark, Jack Jenkins, Hamish Thomson, Jack Hall, Hamish Brown, Brendan Oneill, Tommy Wesley-Smith + Connor Sheffield (cox)
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
WELC
[ONSL]
Reed Williams (stroke), Sam Harford, Daniel Horner, Lee Cooper, Cohen Budden, Nate Heath, Adam Li, Jasper Tuckey + Noah Dome (cox)
Coached by: William Fahey
Boat: Wellington
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Ollie Wiig (stroke), Henry Jones, Charlie Hercus, Jack Frizzell, Joshua Pomfret, Edward McDonald, Oscar Hearfield, Linus Ericson + Asher Hansen (cox)
Coached by: Caleb Meijer & Ari Palsson
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Boat: Maia
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Phoenix
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Matt Kavanagh
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
PETC
[HTVH]
Coached by: Andrew Bird
Boat: Raewyn
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Hawkins
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Tarakena
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Waghorn
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Waghorn
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#3
WELC
[SPTW]
Coached by: Rex Jones
Boat: Sectare Fidem
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
Boat: Izar
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
Boat: Waipunarangi
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#5
WELC
[ONSL]
Bladon Roe (stroke), Spencer Saywell-Pirovano, Trijal Pedneker, Thomas Robinson + Fintan Sinclair (cox)
Coached by: Elliott Rose
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Sarah Houston-Eastergaard & Kevin Stevenson
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Nick Teare & Jonathan Debbage
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
WELC
[ONSL]
Coached by: Rose Holden & Ana Dudley
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
STAC
[QMAR]
Coached by: Bianca Martin & Matt Kavanagh
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
WELC
[ONSL]
Coached by: Rose Holden & Ana Dudley
Boat: Kahu
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Maddie Wellington (stroke), Tabia Leonhardt, Gracie Marshall-McCaskey, Grace Rowan + Elizabeth Kersey (cox)
Coached by: Berny Fischer
Boat: Tureis
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Boat: Orion
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Sarah Houston-Eastergaard & Kevin Stevenson
Boat: Carbo
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Rose Holden & Jamie Fitzgerald
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Charlotte Murray (stroke), Arly Chadwick, Willow Elmiger, Petra McGuinness + Lovisa Pennington (cox)
Coached by: Mereana Taylor
Boat: Mahina
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
WELC
[SPTW]
Coached by: Rex Jones
Boat: Tupuola
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
Boat: Raewyn
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Wilkins
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
WELC
[SPTW]
Coached by: Rex Jones
Boat: Island Bay
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Wilkins
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#4
WELC
[ONSL]
Coached by: Elliott Rose
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Boom Rock
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#4
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Waghorn
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Wilkins
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#6
WELC
[ONSL]
Coached by: Elliott Rose
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#5
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Vlado
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#5
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Wilkins
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#7
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald & Angela Holgate
Boat: Tui
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Caleb Meijer & Ari Palsson
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Kevin Stevenson
Boat: Lyvania
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Rex Jones
Boat: Sunshine
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
WELC
[ONSL]
Coached by: William Fahey
Boat: Karaka
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLCO]
Coached by: Caleb Meijer & Ari Palsson
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Caleb Meijer & Ari Palsson
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
Boat: Izar
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Nathan Wallace
Boat: Drago
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
Boat: Waipunarangi
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Mahanga
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#5
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Betelguese
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#6
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Pyxis
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Matt Kavanagh
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#7
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Tureis
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
WELC
[SAMU]
Coached by: Eleanor Hill
Boat: Richmond
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#3
WELC
[ONSL]
Coached by: Angus Todd
Boat: Ohariu
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Josh Palmer (stroke), Finn Pethers-Boak, Ari Palsson, Oliver Fahey, Lewis Aitchison, Henry Whitford Lee, Max Newton, Sam Wilkins + Dylan Maynard (cox)
Coached by: Chris Jones
Boat: Princess Bay
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLCO]
James Hargreaves (stroke), Jacob Cook, Maxim Ericson, Tai Renner, Jimmy Langrish, Ben Riddell, Cody Welman, Fraser Collard + Lachie Wall (cox)
Coached by: Sam Waghorn
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Jason Theobald
Boat: Red Rocks
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Wilkins
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Wilkins
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#4
WELC
[ONSL]
Coached by: Elliott Rose
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#6
WELC
[ONSL]
Coached by: Elliott Rose
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#5
WELC
[ONSL]
Coached by: Elliott Rose
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#7
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald & Angela Holgate
Boat: Rona
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#8
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald & Angela Holgate
Boat: Kio
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Bernadette Fischer (stroke), Mackenzie Tuffin, Awatea Wallace, Nico Daly, Mckenzie Kemp, Bianca Martin, Meg Rongen, Valerie Chan + Lachie Wall (cox)
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Emma Drummond (stroke), Mia Allwood, Sydney McLean, Madeleine Dee, Zoe Maddigan, Lily Fleming, Peyton Loader, Erin Anderson + Liam Tuffin (cox)
Coached by: Andrew Bird
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Gemini
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
WELC
[ONSL]
Coached by: Angus Todd
Boat: Moa
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
WELC
[SAMU]
Coached by: Nieve Campbellve Campbell
Boat: Brooklyn
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
STAC
[QMAR]
Coached by: Matt Kavanagh
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
STAC
[QMAR]
Coached by: Matt Kavanagh
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#6
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Maia
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#5
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Aquila
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Phoenix
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#3
WELC
[SAMU]
Coached by: Jamie Fitzgerald
Boat: Anne Field
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
Coached by: Caroline Robertson
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#4
PETC
Coached by: Caroline Robertson
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#7
STAC
Boat: St Marys
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#6
WELC
[STMW]
Coached by: Mereana Taylor
Boat: Atawhai
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#9
STAC
[WLGC]
Coached by: Seth Peake
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#8
STAC
[WLGC]
Coached by: Seth Peake
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#4
WELC
[SAMU]
Coached by: Eleanor Hill
Boat: Lyall bay
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#7
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Tui
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Sarah Houston-Eastergaard
Boat: Carbo
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
WELC
[ONSL]
Coached by: Rose Holden & Ana Dudley
Boat: Kahu
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Sarah Houston-Eastergaard
Boat: Lyvania
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
STAC
[QMAR]
Coached by: Bianca Martin & Matt Kavanagh
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
WELC
[ONSL]
Coached by: Rose Holden & Ana Dudley
Boat: Kahu
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Tarakena
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Balaena B
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Boat: St Marys
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Gemini
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Boom Rock
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
WELC
[SAMU]
Coached by: Jamie Fitzgerald
Boat: Anne Field
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#3
WELC
[SAMU]
Coached by: Jamie Fitzgerald
Boat: Brooklyn
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#5
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Maia
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#5
WELC
[STMW]
Coached by: Mereana Taylor
Boat: Atawhai
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
STAC
[QMAR]
Coached by: Matt Kavanagh
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Riley Pahina-Gillies (stroke), Stella Hill, Ava Kilmister, Alysha van Rijswiijk + Annie O'Sullivan (cox)
Coached by: Tracey Gardiner
Boat: Lyvania
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
WELC
[ONSL]
Coached by: Angus Todd
Boat: Ohariu
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Nick Teare & Jonathan Debbage
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Pyxis
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Coached by: Seth Peake
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#6
STAC
Boat: Tureis
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#5
STAC
[WLGC]
Coached by: Seth Peake
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
STAC
[QMAR]
Coached by: Matt Kavanagh
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
WELC
[ONSL]
Coached by: William Fahey
Boat: Karaka
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Kevin Stevenson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: William Fahey
Boat: Thorndon
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Maddie Wellington (stroke), Scout Childerhouse, Tabia Leonhardt, Gracie Marshall-McCaskey, Grace Rowan, Lola Storey, Lucy Lambie, Orla Dalziel + Elizabeth Kersey (cox)
Boat: Pegasus
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Amelia Lewington (stroke), Madison Badenhorst, Sylvie Lucas, Gabriella Saunders, Lena Waswo, Isla Law, Jessie Shearer, Scarlett George + Lucy Meijer (cox)
Coached by: Maurice Maxwell
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Matiu
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Waghorn
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Waghorn
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Waghorn
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#6
WELC
[SPTW]
Coached by: Rex Jones
Boat: Tupuola
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#5
WELC
[SPTW]
Coached by: Rex Jones
Boat: Island Bay
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#8
WELC
[ONSL]
Coached by: Elliott Rose
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#7
WELC
[SPTW]
Coached by: Rex Jones
Boat: Moa
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#9
WELC
[ONSL]
Coached by: Elliott Rose
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Matt Kavanagh
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Boat: Drago
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Pyxis
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Balaena B
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
Boat: Kirsty
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Wilkins
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald & Angela Holgate
Boat: Kahu
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Wilkins
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Waitaha
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
WELC
[ONSL]
Sam Harford (stroke), Max Bisley, Patrick Gilhooly, Nate Heath, Daniel Horner, Adam Li, Jasper Tuckey, Lee Cooper + Noah Dome (cox)
Coached by: William Fahey
Boat: Wellington
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Isaac Glennie (stroke), Tom Ward, Henry Jones, Ollie Wiig, Lucas McDonald, Miles Beaglehole, Edward McDonald, Joshua Pomfret + Rhys Griffiths (cox)
Coached by: Caleb Meijer & Ari Palsson
|
Social