You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2021, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009.
Results: North vs South (Juniors)
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
SIX
Coached by: Brian Smith
- Click to expand crew ⇨
SIX
SIX
South Island
South Island
- Race 1: placed 2nd (07:23.18)
Crew
#1
SIX
Coached by: Bryce Abernethy
- Click to expand crew ⇨
SIX
SIX
South Island
South Island
- Race 1: placed 1st (06:27.44)
Crew
#1
SIX
Henry Woelders (stroke), Jose de Sousa, Angus Kenny, Benjamin MacGregor, Oli Taylor, Angus Lill, Louie Murden, Ben Farrell + Julia Coppens (cox)
Coached by: Liam Smith
- Click to expand crew ⇨
SIX
SIX
South Island
South Island
- Race 1: placed 2nd (06:08.50)
Crew
#1
SIX
Emily Bowden (stroke), Gabriella Goodenbour, Lucy Botting, Rosa Foster, Isabelle Bartlett, Emma Jarvie, Samantha Vance, Rosa Jones + Sophie Pye (cox)
Coached by: Oliver Tyro
- Click to expand crew ⇨
SIX
SIX
South Island
South Island
- Race 1: placed 2nd (06:46.84)
Crew
#1
SIX
Coached by: Brian Smith
- Click to expand crew ⇨
SIX
SIX
South Island
South Island
- Race 1: placed 1st (08:18.38)
Crew
#1
SIX
Coached by: Bryce Abernethy
- Click to expand crew ⇨
SIX
SIX
South Island
South Island
- Race 1: placed 4th (08:04.21)
Crew
#1
SIX
Coached by: Brian Smith
- Click to expand crew ⇨
SIX
SIX
South Island
South Island
- Race 1: placed 2nd (08:15.51)
Crew
#1
SIX
Coached by: Bryce Abernethy
- Click to expand crew ⇨
SIX
SIX
South Island
South Island
- Race 1: placed 2nd (07:12.40)
Crew
#1
SIX
Coached by: Liam Smith
- Click to expand crew ⇨
SIX
SIX
South Island
South Island
- Race 1: placed 3rd (07:34.86)
Crew
#1
SIX
Coached by: Oliver Tyro
- Click to expand crew ⇨
SIX
SIX
South Island
South Island
- Race 1: placed 2nd (08:21.12)
Crew
#1
SIX
Coached by: Liam Smith
- Click to expand crew ⇨
SIX
SIX
South Island
South Island
- Race 1: placed 2nd (07:12.08)
Crew
#1
SIX
Coached by: Oliver Tyro
- Click to expand crew ⇨
SIX
SIX
South Island
South Island
- Race 1: placed 2nd (07:54.68)
Crew
#1
SIX
Coached by: Bryce Abernethy
- Click to expand crew ⇨
SIX
SIX
South Island
South Island
- Race 1: placed 1st (06:33.90)
Crew
#1
SIX
Coached by: Brian Smith
- Click to expand crew ⇨
SIX
SIX
South Island
South Island
- Race 1: placed 2nd (07:24.01)
Crew
#1
SIX
Emily Bowden (stroke), Gabriella Goodenbour, Lucy Botting, Rosa Foster, Isabelle Bartlett, Emma Jarvie, Samantha Vance, Rosa Jones + Sophie Pye (cox)
Coached by: Oliver Tyro
- Click to expand crew ⇨
SIX
SIX
South Island
South Island
- Race 1: placed 2nd (06:53.26)
Crew
#1
SIX
Henry Woelders (stroke), Jose de Sousa, Angus Kenny, Benjamin MacGregor, Oli Taylor, Angus Lill, Louie Murden, Ben Farrell + Julia Coppens (cox)
Coached by: Liam Smith
- Click to expand crew ⇨
SIX
SIX
South Island
South Island
- Race 1: placed 2nd (06:19.93)
Social