You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: NZ Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#3
RPCC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#3
WNKC
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#5
RPCW
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#6
RPCW
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#3
HKIC
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Matilda Carrell (stroke), Sara Lee-Anne Smith, Sarah Cuthill, Lucinda Paterson + Isabel McLernon (cox)
Coached by: Lucinda Paterson
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#3
HAMC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Chelsea Oliver
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#4
AVNC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Tina Hohe
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Marion Leydon
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#4
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#3
RPCS
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Tom Nichol
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Peter McDowall
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#2
BLEC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#2
WRAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#2
OGUC
Coached by: Adam Harris
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: Elliott Meldrum
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: Bryce Abernethy
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Shaun MacDonald
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#4
BLEC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#3
BLEC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Wills Lynton
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: James Redai
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#2
BLEC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Sarah Cuthill
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#2
WRAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Lisa Kitchin
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Bridget Edwards
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#4
AVNC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Madeleine Ashby
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Kimberley Scott
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Kirsten Holley
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: Hannah Duggan
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
XLS*
XLS*
Southland |
Crew
#1
XLSO
Composite crew.
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
XCO*
XCO*
New Zealand |
Crew
#1
XCOM
Composite crew.
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
CHCC
CHCC
Canterbury |
Crew
#1
CHCC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Matt McGovern
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Shaun MacDonald
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Joseph Findlay
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#4
BLEC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#4
AVNC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
CHCC
CHCC
Canterbury |
Crew
#2
CHCC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#3
BLEC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#3
NELC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#3
INVC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: Thomas Jenkins
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Craig Law
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Thomas St George
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#4
NELC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#2
INVC
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#2
BLEC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Kate MacDonald (stroke), Mariah Turnbull, Kate Dore, Narelle Grey, Amy Semmens, Annabelle Brown, Beth Jagusch, Hannah Dwyer + Rosie Ulrich (cox)
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Gabriella Giacon (stroke), Brenna Brown, Ivana Giacon, Eleanor Craig, Katie Burgess, Anni Te One, Miriama Te One, Lucy Rutten + Toby Pearce (cox)
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Lindsay Carlyle (stroke), Elyse Cowling, Francie Morrow, Rebecca Perrot, Rhiannon Lewis, Wanda Gust, Amy Barbara, Caitlin Frew + Susan Gillespie (cox)
Coached by: Caitlin Frew
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
Samantha Hay (stroke), Lucy Clay, Georgina Andrews, Megan MacKenzie, Hilary Craigie, Mary Turner, Laura Stevenson, Olivia Steel + Aberdeen McKean (cox)
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Madeleine Ashby
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
XLB*
XLB*
Bay of Plenty |
Crew
#1
XLBP
Composite crew.
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
XLB*
XLB*
Bay of Plenty |
Crew
#1
XLBP
Composite crew.
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: TJ Leeming
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Haylee Jenkins
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Penny Buckley
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Jillea Hewitt
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Lucinda Paterson
|
|||
Entity
XLB*
XLB*
Bay of Plenty |
Crew
#1
XLBP
Composite crew.
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Isobel Ayers
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Rachel Kennedy
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Kimberley Scott
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#3
CTYC
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Annabelle Button (stroke), Alexandra Hazlett, Olivia Lissaman, Madeleine Hayman + Lydia Milner (cox)
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#4
CTYC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Kate McIntosh
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#2
OAMC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
CHCC
CHCC
Canterbury |
Crew
#1
CHCC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Thomas Stott
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Andrew Potter
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
CHCC
CHCC
Canterbury |
Crew
#1
CHCC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Shaun MacDonald
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Kristopher Reilly-Simmons (stroke), Johnathan Tait, Stephen Jones, Lewis Hollows + Kirsten Wood (cox)
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Bradley Thompson (stroke), Ethan Edmunds-Scott, Jarod MacLachlan, Josh Drummond + Nick Drummond (cox)
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
BRUC
BRUC
non-NZ |
Crew
#1
BRUC
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Lisa Owen
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Haylee Jenkins
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#3
RPCS
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#4
RPCA
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Yvonne Grosch
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Christine Phillips
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Caitlin Frew
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#3
CTYC
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Kirsten Holley
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#5
CTYC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Isobel Ayers
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#4
CTYC
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Jillea Hewitt
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Lisa Kitchin
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Ollie Behrent
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: Hannah Duggan
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Ana Holt (stroke), Catherine Mills, Eleanor Bradley, Esthie de Wet, Bianca Niemandt, Betka Bouskova, Hannah MacLean, Ellyce Stehlin + Kate Tidbury (cox)
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Charley Bates (stroke), Hannah Burgess, Rebecca Langtry, Sarah Clare, Laura James, Catherine Duffin, Shelley Mackey, Amy Robson + Lauren McAndrew (cox)
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Milly Connell (stroke), Brittany Mace, Jacqui Lawrence, Ashleigh Jaques, Kim Forlong, Sheldine Christie, Tegan Summerville, Brooke Price + Nicole Edwards (cox)
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: Bryce Abernethy
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Tom Nichol
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#5
AVNC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#4
AVNC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CHCC
CHCC
Canterbury |
Crew
#1
CHCC
Alex Wing (stroke), Jack Ballantyne, Jack Acland, Cameron Clemence, George Murray, Henry Hurst, James Luxton, George Sim + Louis Redmond (cox)
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Elliot Harvey (stroke), Tom Murray, Corey McCaffrey, Rutger Maasdam, Ben Scott, David Tyney, Ryan Wilson, Liam Beattie + Mitch MacDonald (cox)
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Adrian Riepen (stroke), Mitchell Horner, Scott Green, Brook Robertson, Luke Mincher, Marcus Parker, Nick McKenzie, Joe Bennion + Amelia Peter (cox)
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Chris Rolls (stroke), Anthony O'Connor, John Hellaby, James Pethica, Isaac Grainger, Jeshua Taucher, Matt Hickford, Joseph Hos + Ryan Darby (cox)
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Edward Styles
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: James Redai
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#2
BLEC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
XCO*
XCO*
New Zealand |
Crew
#1
XCOM
Composite crew.
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#2
WRAC
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#2
INVC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#3
CURC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#2
WRAC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#2
BLEC
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#2
INVC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#3
HKIC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#3
WNKC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#3
INVC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#4
INVC
|
Heat 7 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#4
WHOC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
Heat 8 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#3
WHOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
Genevieve Behrent (stroke), Lucy Spoors, Alexandra Burnside, Jessica Loe, Fiona Bourke, Eve Macfarlane, Sarah Lindley, Grace Prendergast + Francie Turner (cox)
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
Rebecca Scown (stroke), Fiona Paterson, Robyn Munro, Louise Trappitt, Louise Ayling, Linda Mathews, Brooke Thomas, Sophie MacKenzie + Charlotte Peter (cox)
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
Alice White (stroke), Zoe Stevenson, Paula Twining, Kate Reymer, Harriett Austin, Laura Fischer, Regan Barkla, Emily Discombe + Max Clout (cox)
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
Hamish Bond (stroke), Matthew Trott, Todd Petherick, Jade Uru, John Storey, Carl Meyer, Benjamin Wooding, James Lassche + Michael Dessoulavy (cox)
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
David Eade (stroke), Eric Murray, Tyna Williams, Tobias Wehr-Candler, Tyson Williams, James Dallinger, Graham Oberlin-Brown, Michael Berry + Ivan Pavich (cox)
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
Ben Hammond (stroke), Hamish Burson, Sean O'Neill, Ian Seymour, Warrick Wright, Steven Cottle, Tufi Sele, Joseph Trappitt + Hannah Sloan (cox)
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Richard Harrison (stroke), Blair Jones, David Mabbott, Adam Tripp, Richard Barker, Nicholas Pusinelli, Bobby Kells, Michael Longuet-Higgins + Antony Zouch (cox)
|
Social