You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: NZ Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
||||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#3
RPCS
|
||||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#3
RPCC
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
||||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
||||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#3
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#3
RPCC
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#3
RPCS
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#3
RPCC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#3
RPCS
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
||||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
||||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#3
RPCC
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#3
RPCS
|
||||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#4
RPCC
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#3
RPCS
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#4
RPCC
|
|||
Entity
PICC
PICC
Marlborough |
Crew
#1
PICC
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#5
RPCS
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#3
RPCC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#4
RPCC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#3
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#5
RPCS
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
PICC
PICC
Marlborough |
Crew
#1
PICC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Dale Maher
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Dale Maher
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
||||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steven Finlayson
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Dale Maher
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steven Finlayson
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Christie Davis (stroke), Caitlin White-Parsons, Melissa Niemandt, Sami Thompson + Sophie Woods (cox)
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Dale Maher
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steven Finlayson
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Dale Maher
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Christie Davis (stroke), Caitlin White-Parsons, Melissa Niemandt, Sami Thompson + Sophie Woods (cox)
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
|
||||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
||||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
||||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Sonya Walker
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
||||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#2
OGUC
Coached by: Sonya Walker
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Tony Burns
|
||||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
Coached by: Tony Burns
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Sonya Walker
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#2
OGUC
Coached by: Sonya Walker
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#2
OGUC
Coached by: Sonya Walker
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Sonya Walker
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#2
OGUC
Coached by: Sonya Walker
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
||||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
||||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
||||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
||||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
||||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
||||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
James Lilley (stroke), Fergus Porteous, Lachlan van Bysterveldt, Coner Houghton + Katie Middleton-Tansey (cox)
|
||||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#2
BLEC
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#2
BLEC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
James Lilley (stroke), Fergus Porteous, Lachlan van Bysterveldt, Coner Houghton + Katie Middleton-Tansey (cox)
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
James Lilley (stroke), Fergus Porteous, Lachlan van Bysterveldt, Coner Houghton + Katie Middleton-Tansey (cox)
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#2
BLEC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
||||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
||||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
||||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
||||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#5
RPCS
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#6
RPCS
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#6
RPCS
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#5
RPCS
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#5
RPCS
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#3
RPCC
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#6
RPCS
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#3
RPCC
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#6
RPCS
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#4
RPCS
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#3
RPCS
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#5
RPCS
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
||||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
||||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
||||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
||||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: John Parnell
|
||||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'Neil
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
||||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
||||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
||||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steven Finlayson
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
||||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#4
OGUC
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Dale Maher
|
||||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
||||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Sonya Walker
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
||||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'Neil
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steven Finlayson
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Dale Maher
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#4
OGUC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Sonya Walker
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Dale Maher
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Sonya Walker
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#3
OGUC
Coached by: Sonya Walker
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#4
OGUC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steven Finlayson
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
Repechage 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#2
OGUC
Coached by: Sonya Walker
|
Repechage 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Sonya Walker
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#3
OGUC
Coached by: Sonya Walker
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'Neil
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steven Finlayson
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#2
OGUC
Coached by: Sonya Walker
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#4
OGUC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Dale Maher
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
||||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
||||
Entity
CBCC
CBCC
non-NZ |
Crew
#1
CBCC
|
||||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
CBCC
CBCC
non-NZ |
Crew
#1
CBCC
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
||||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
||||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
||||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
|
||||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
|
||||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
||||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'Neil
|
||||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
||||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
|
||||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: John Parnell
|
||||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'Neil
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'Neil
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#3
NELC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#4
NELC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
Repechage 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#4
AVNC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#4
NELC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#3
NELC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'Neil
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Dale Maher
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
||||
Entity
XLA*
XLA*
Auckland |
Crew
#1
XLAN
Composite crew.
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Dale Maher
|
||||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Dale Maher
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
XLA*
XLA*
Auckland |
Crew
#1
XLAN
Composite crew.
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Dale Maher
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Russell Dodd (stroke), Max Williams, Edwin Laver, Liam Kitchin, Matthew Kitchin, Thomson Brownlie, Stephen Vanderpeet, Tom Mackintosh + Harry Evans (cox)
Coached by: Mike Trautvetter
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Mitchell Dillon (stroke), Gareth Arnold, Nathan Maisey, Andrew Steed, Danny Farr, Brock Vuleta, Andrew Munro, Millan Rosenberg + Morgan Steel (cox)
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Fergus McSwiney (stroke), Vin Elliott, Logan Stewart, Josh Mead, Toby Chapman-Smith, Eden Barley, James Enright, James Littlejohn + Kirsten Wood (cox)
Coached by: Lloyd Banton
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Jacob Gibb (stroke), Liam McGirr, Shaun Rowe, Luke Daniels, Daniel Benefield, Nathan Dunlop, Alex Herder, Matt Smith + Anthony Meehan (cox)
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Russell Dodd (stroke), Max Williams, Edwin Laver, Liam Kitchin, Matthew Kitchin, Thomson Brownlie, Stephen Vanderpeet, Tom Mackintosh + Harry Evans (cox)
Coached by: Mike Trautvetter
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Fergus McSwiney (stroke), Vin Elliott, Logan Stewart, Josh Mead, Toby Chapman-Smith, Eden Barley, James Enright, James Littlejohn + Kirsten Wood (cox)
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Mitchell Dillon (stroke), Gareth Arnold, Nathan Maisey, Andrew Steed, Danny Farr, Brock Vuleta, Andrew Munro, Millan Rosenberg + Morgan Steel (cox)
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Jacob Gibb (stroke), Liam McGirr, Shaun Rowe, Luke Daniels, Daniel Benefield, Nathan Dunlop, Alex Herder, Matt Smith + Anthony Meehan (cox)
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
||||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
||||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#3
RPCS
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#3
RPCS
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#3
RPCS
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
||||
Entity
XLC*
XLC*
Canterbury |
Crew
#1
XLCA
Composite crew.
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon
|
||||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steven Finlayson
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
XLC*
XLC*
Canterbury |
Crew
#1
XLCA
Composite crew.
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steven Finlayson
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
||||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
Coached by: Ian Wright
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
Coached by: Ian Wright
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#3
RPCS
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
Coached by: Ian Wright
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#3
RPCS
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
||||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
||||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'Neil
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Dale Maher
|
||||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Dale Maher
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'Neil
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'Neil
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Dale Maher
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Dale Maher
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
||||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steven Finlayson
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Dale Maher
|
||||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steven Finlayson
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Dale Maher
|
|||
Entity
XLA*
XLA*
Auckland |
Crew
#1
XLAN
Composite crew.
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Sonya Walker
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Dale Maher
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steven Finlayson
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Dale Maher
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Sonya Walker
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Dale Maher
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
XLA*
XLA*
Auckland |
Crew
#1
XLAN
Composite crew.
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
||||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Alun Brown
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Christie Davis (stroke), Caitlin White-Parsons, Melissa Niemandt, Sami Thompson + Sophie Woods (cox)
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
||||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Alun Brown
|
||||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Alun Brown
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Christie Davis (stroke), Caitlin White-Parsons, Melissa Niemandt, Sami Thompson + Sophie Woods (cox)
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Alun Brown
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
||||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
||||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: John White
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
XLC*
XLC*
Canterbury |
Crew
#1
XLCA
Composite crew.
|
||||
Entity
XLN*
XLN*
Marlborough |
Crew
#1
XLNM
Composite crew.
|
||||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
||||
Entity
XLW*
XLW*
Wellington |
Crew
#1
XLWE
Composite crew. Coached by: Matthew Hall
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
||||
Entity
XCO*
XCO*
New Zealand |
Crew
#1
XCOM
Composite crew. Coached by: Luke O'Neil
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
XLW*
XLW*
Wellington |
Crew
#1
XLWE
Composite crew. Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
XLN*
XLN*
Marlborough |
Crew
#1
XLNM
Composite crew.
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
XCO*
XCO*
New Zealand |
Crew
#1
XCOM
Composite crew. Coached by: Luke O'Neil
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
XCO*
XCO*
New Zealand |
Crew
#1
XCOM
Composite crew. Coached by: Luke O'Neil
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
XLC*
XLC*
Canterbury |
Crew
#1
XLCA
Composite crew.
|
|||
Entity
XLN*
XLN*
Marlborough |
Crew
#1
XLNM
Composite crew.
|
|||
Entity
XLW*
XLW*
Wellington |
Crew
#1
XLWE
Composite crew. Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
||||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
||||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
||||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
||||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Barry Banks
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
||||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
||||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Barry Banks
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
||||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#2
BLEC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#2
BLEC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
|
||||
Entity
WRBC
WRBC
non-NZ |
Crew
#1
WRBC
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#3
RPCS
|
||||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#3
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WRBC
WRBC
non-NZ |
Crew
#1
WRBC
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#3
RPCS
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
WRBC
WRBC
non-NZ |
Crew
#1
WRBC
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Dale Maher
|
||||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
||||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Sonya Walker
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Dale Maher
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Sonya Walker
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#5
RPCW
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#3
RPCS
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#7
RPCW
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
|
||||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#5
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#7
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#3
RPCS
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#3
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#7
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#6
RPCW
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#5
RPCW
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#3
RPCS
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#7
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#6
RPCW
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
||||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Sonya Walker
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
Coached by: Tony Burns
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Sonya Walker
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Abigail Parry (stroke), Rebecca Barnett, Sophie Taylor, Maisie Hamilton-Murray + Sofie Karrebaek (cox)
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Sonya Walker
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Abigail Parry (stroke), Rebecca Barnett, Sophie Taylor, Maisie Hamilton-Murray + Sofie Karrebaek (cox)
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: John Parnell
|
||||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
||||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
||||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
||||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
|
||||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
||||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steven Finlayson
|
||||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
||||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Alun Brown
|
||||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
||||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Alun Brown
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steven Finlayson
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Alun Brown
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Alun Brown
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
||||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steven Finlayson
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Rohan Condon
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
||||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
||||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
|
||||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steven Finlayson
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Rohan Condon
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: John White
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steven Finlayson
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Rohan Condon
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
||||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
||||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
|
||||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
||||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Barry Banks
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
||||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: John Parnell
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
||||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
||||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
||||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
||||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
||||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
||||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#3
HAMC
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#3
HAMC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#3
HAMC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Lloyd Banton
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
Briar Murphy (stroke), Allie Smith, Hannah Osborne, Georgia Perry, Alice White, Erica van der Zanden, Claudia Hyde, Ashleigh Hodge + Isabel McLernon (cox)
|
||||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Olivia Ellis (stroke), Danielle Pearson, Emma Phelps, Stephanie Oliver, Ruby Cave, Jessica Brougham, Millie Bidwill, Michaela Scott + Millie Holden (cox)
Coached by: Alun Brown
|
||||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
||||
Entity
XCO*
XCO*
New Zealand |
Crew
#1
XCOM
Composite crew.
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
||||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
XCO*
XCO*
New Zealand |
Crew
#1
XCOM
Composite crew.
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Kristen Froude (stroke), Lisa Owen, Sarah Barnes, Katelyn Froude, Lori Comer, Ingrid Mitchell, Morgan Shepherd, Jessica Hayes + Laura McMillan (cox)
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Lauren Clark (stroke), Phoebe Spoors, Sarah Lindley, Louise Livesey, Brittany Smith, Holly Fletcher, Kate Dore, Beth Jagusch + Penny Buckley (cox)
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Anna Irwin (stroke), Kimberley Connolly, Jessica Douglas, Ashlee Rowe, Rose Crooks, Anna DeLong, Jane Allison, Jihan El-Labany + Antony Zouch (cox)
|
||||
Entity
XLA*
XLA*
Auckland |
Crew
#1
XLAN
Ashlee Caskie (stroke), Chelsea Morrison, Kristi Dorotich, Jennifer Hughes, Nicole Mitchell, Alex Truscott, Lucy Coyle, Sarah Andella + Kate Tidbury (cox)
Composite crew.
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Kristen Froude (stroke), Lisa Owen, Sarah Barnes, Katelyn Froude, Lori Comer, Ingrid Mitchell, Morgan Shepherd, Jessica Hayes + Laura McMillan (cox)
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Anna Irwin (stroke), Kimberley Connolly, Jessica Douglas, Ashlee Rowe, Rose Crooks, Anna DeLong, Jane Allison, Jihan El-Labany + Antony Zouch (cox)
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Lauren Clark (stroke), Phoebe Spoors, Sarah Lindley, Louise Livesey, Brittany Smith, Holly Fletcher, Kate Dore, Beth Jagusch + Penny Buckley (cox)
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
XLA*
XLA*
Auckland |
Crew
#1
XLAN
Ashlee Caskie (stroke), Chelsea Morrison, Kristi Dorotich, Jennifer Hughes, Nicole Mitchell, Alex Truscott, Lucy Coyle, Sarah Andella + Kate Tidbury (cox)
Composite crew.
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
Evan Kennedy (stroke), Christopher Morrison, Shaun Kirkham, McKenzie Macky, Tyna Williams, Robert McCaig, Jeff Francis, Daniel Bates + Caleb Shepherd (cox)
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
|
||||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
Karl Manson (stroke), James Hunter, Tom Nyenhuis, Chris James, Adrian Riepen, Mitchell Horner, Luke Watts, Sam Wells + Michael Dessoulavy (cox)
|
||||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Hugo Crosse (stroke), Lockie Hobbs, Martyn O'Leary, Hugh Dowding, Guy Boon, Fraser Craig, Edward Phelps, Anton Possegger + Tyler Sandlant (cox)
Coached by: Barry Banks
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
|
||||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
|
||||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
||||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
|
||||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
||||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#3
CLIC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#3
CLIC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
|
||||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
||||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#2
WRAC
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
||||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
|
||||
Entity
PICC
PICC
Marlborough |
Crew
#1
PICC
|
||||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
|
||||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
|
||||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
||||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
||||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#2
OGUC
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
|
||||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#2
OGUC
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#2
WRAC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
|
|||
Entity
PICC
PICC
Marlborough |
Crew
#1
PICC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#2
OGUC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
Repechage 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#4
PETC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
Repechage 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#4
AVNC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
|
|||
Entity
PICC
PICC
Marlborough |
Crew
#1
PICC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#4
AVNC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#4
PETC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#2
WRAC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#5
AVNC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#2
OGUC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
Eve Macfarlane (stroke), Sophie Spiers, Anna Dawson, Grace Prendergast, Lucy Spoors, Jessica Loe, Olivia Loe, Genevieve Behrent + Katie Middleton-Tansey (cox)
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
Alyce Pulford (stroke), Emily Discombe, Zoe Stevenson, Georgia Perry, Paula Twining, Laura Fischer, Harriett Austin, Amy-Kelly Horsfall + Caleb Shepherd (cox)
|
||||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
Eve Macfarlane (stroke), Sophie Spiers, Anna Dawson, Grace Prendergast, Lucy Spoors, Jessica Loe, Olivia Loe, Genevieve Behrent + Katie Middleton-Tansey (cox)
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
Alyce Pulford (stroke), Emily Discombe, Zoe Stevenson, Georgia Perry, Paula Twining, Laura Fischer, Harriett Austin, Amy-Kelly Horsfall + Caleb Shepherd (cox)
|
Social