Day sheets: NZ Rowing Champs
These are the day sheets for the 2013 NZ Rowing Championships.
Tuesday, 19th February 2013
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 08:00 | 2 | M Snr 4‑ prelim | Race: 1 | AKLC1 A.Allen | WNKC1 J.Bowley | AKGC1 T.Batts | AWGC1 G.Pawson | NSHC1 M.Brake | HWBC1 T.Jenkins | AVNC1 D.Caldwell | |
B | 08:05 | 1 | W Nov 4X+ heat | Race: 1 | AWGC1 G.Nugent-... | DUAC1 E.Bond | AVNC2 M.Naoupu | NELC1 T.Haldane | WESC2 P.Moller-... | NOEC1 E.Wallace | ||
C | 08:10 | 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage | Race: 2 | BLEC1 K.Ingram | AVNC1 M.Weston | STAC2 S.Hudson | CTYC1 J.Foster | PETC1 B.Matthews | NSHC1 J.Forde | |||
D | 08:15 | Race: 3 | STAC1 P.Stallman | WESC1 L.Bennington | STAC3 A.Naschitzki | HWBC1 J.Turfrey | AKLC1 B.Elliston | |||||
E | 08:20 | 3 | W Prm 4X‑ prelim | Race: 1 | RPCW1 J.Edward | RPCC1 L.Mathews | RPCA1 K.Bevan | |||||
F | 08:25 | 5 | W Snr 4‑ prelim | Race: 1 | TGAC1 L.Perry | NSHC1 A.Irwin | WELC1 F.Morrow | HAMC1 M.Blake | AVNC2 H.Greenslade | AWGC1 K.Spencer | WHOC1 K.Froude | AVNC1 L.Clark |
G | 08:30 | 4 | M U22 8+ prelim | Race: 1 | RPCA1 S.Jones | RPCW1 L.Rodger | RPCC1 J.Hunter | |||||
H | 08:35 | 6 | M Clb 8+ heat | Race: 1 | AVNC1 J.Sandston | WHOC1 S.Jones | BLEC1 M.Avery | XLCA1 R.Jackman | XLWE1 T.O'Reilly | |||
I | 08:40 | 1->Final; 2,3,4,5->Repechage | Race: 2 | HWBC1 R.Dodd | HAMC1 N.Maisey | CHCC1 J.Caulton | WKOC1 Z.Howell | |||||
J | 08:45 | 7 | W U22 8+ prelim | Race: 1 | RPCW1 H.Osborne | RPCS1 O.Loe | RPCC1 G.Rodie | |||||
K | 08:50 | 8 | M Nov 4X+ heat | Race: 1 | CTYC1 S.Caird | AVNC3 E.Sullivan | TGAC1 M.Treanor | WTUC1 B.Luke | AVNC1 L.Wilson-... ZCHG1 D.Pitt | WESC1 B.Duncan ZCHG1 B.Duncan | AKLC1 H.Gee | |
L | 08:55 | 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | AVNC2 S.Ellis | WESC2 I.Rodrigues | NSHC1 L.Hodgkinson | WREC1 A.McKernan | TIMC1 S.Thomson | PORC1 L.McGill | STAC1 J.Williams | ||
M | 09:00 | 10 | M Prm 4X‑ prelim | Race: 1 | PICC1 K.Gaudin | RPCS1 H.Cohen | ZCHG1 P.Taylor | RPCC1 S.Cottle | ||||
N | 09:05 | 9 | W Clb 8+ prelim | Race: 1 | AWGC1 S.Back | WHOC1 A.Jenkins | PETC1 B.Matthews | WELC1 C.Robertson | TIMC1 E.Dyke | NSHC1 O.White-P... | AVNC1 L.Clark | ZCHG1 V.Noetzli |
O | 09:20 | 12 | W U20 1X heat | Race: 1 | OTAC1 Z.McBride | WREC1 C.Monaghan | RPCA1 R.Crooks | RPCC2 J.Kiddle | RPCW4 D.Murphy | WNKC1 A.Watson-... | ||
P | 09:25 | 1,2->Semi-Final; 3,4,5,6->Repechage | Race: 2 | OAMC1 J.Fauth | RPCS1 S.Nelson | RPCS3 T.Young | HKIC1 E.Speedy | RPCW2 C.Hyde | ||||
Q | 09:30 | Race: 3 | RPCW1 B.Murphy | RPCC1 J.Paton | AKLC1 A.Caskie | RPCW3 B.Francis | RPCS2 S.Shingleton | |||||
R | 09:35 | 13 | M Nov 2X heat | Race: 1 | OAMC1 J.Proctor | AVNC2 G.Wigley | TAWC1 A.Loomb | STAC2 H.Beaumont | TIMC1 S.Thomson | ZCHG2 N.Pemberton | PORC1 L.Hawthorne | NSHC1 B.Little |
S | 09:40 | 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | STAC4 J.Morris-Lee | WELC1 B.MacRae | WREC1 A.McKernan | TGAC1 M.Treanor | WREC3 A.Clark | AVNC4 S.Ellis | WELC2 P.Bowman | WTUC1 O.Jolly |
|
T | 09:45 | Race: 3 | WREC2 C.Eichler | STAC1 H.Saker | NOEC1 R.Wilson | AKLC3 P.Machado | AVNC1 C.Dadson | STAC3 J.Williams | AVNC3 K.Ferguson | |||
U | 09:50 | 14 | W Clb 4X‑ heat | Race: 1 | NSHC1 R.Parsons | WHOC2 A.Jenkins | WHOC1 H.Livesey | HWBC1 H.Bailey | NSHC2 A.Murden | CURC1 R.McEwan | ||
V | 09:55 | 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | XLWE1 G.Giacon | AVNC1 M.Barry | WESC1 A.Parry | OTAC1 H.Duggan | TGAC1 E.Cassidy | TIMC1 E.Taylor | |||
W | 10:00 | 15 | M U22 2‑ prelim | Race: 1 | RPCS1 M.O'Connor | F.Coughlan | RPCW2 A.Kennedy | RPCA1 F.Howard | RPCW1 L.Rodger | |||
X | 10:05 | 16 | M U20 1X heat | Race: 1 | RPCS1 C.Crampton | OTAC2 E.Bruce | SPCC1 R.Wells | RPCA3 J.Tait | OTAC3 D.Hobson | |||
Y | 10:10 | 1,2,3->Semi-Final; 4,5->Repechage | Race: 2 | CURC1 L.Morris-... | OTAC1 J.O'Leary | RPCA1 L.Hollows | RPCW1 M.Dunham | |||||
Z | 10:15 | Race: 3 | TIMC1 J.Walker | HWBC4 T.Jenkins | RPCA2 E.Baddeley | PICC1 M.MacKenz... | HWBC1 T.Gregory... | |||||
A | 10:20 | 17 | W Nov 2X heat | Race: 1 | NOEC1 E.Wallace | STAC2 A.Barbalic | DUAC1 L.Geddes | AKLC1 K.Putt | STAC3 S.Smith | CTYC2 W.Lawson | NSHC2 B.Boland | HWBC1 J.Turfrey |
B | 10:25 | 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | AVNC1 M.Weston | NELC1 N.Bonham-... | AVNC2 M.Nicolson | CTYC1 J.Foster | STAC1 S.Hudson | NOEC2 E.Pearce | AKLC2 B.Elliston | ||
C | 10:30 | Race: 3 | WESC1 L.Bennington | AWGC1 G.Nugent-... | HWBC2 K.Laracy | NSHC1 K.Brown | BLEC2 E.Holdsworth | BLEC1 P.Gilmore | NOEC4 G.Clarke | NOEC3 L.Sabonadiere |
||
D | 10:35 | 18 | M Clb 4X‑ heat | Race: 1 | WHOC2 T.Jenkins | PETC1 J.McAnallen | TGAC1 M.Parry | WHOC1 S.Jones | WKOC2 Z.Howell | WKOC1 A.Berkers | NELC1 O.Stephens | |
E | 10:40 | 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | XLBP1 L.Jenkins | NSHC1 R.Kelleher | CURC1 D.Trask | BLEC1 M.Avery | AWGC1 H.Pawson | AVNC1 J.Sandston | AKLC1 A.Bews | ||
F | 10:45 | 19 | W U22 2‑ prelim | Race: 1 | RPCA1 A.Green | RPCC1 R.Munro | RPCS1 E.Austin | RPCW1 H.Osborne | ||||
G | 10:50 | 20 | M Opn 1X (L) heat | Race: 1 | RPCW1 T.Cunliff... | RPCC3 L.Watts | RPCC1 D.Grant | RPCA1 P.Taylor | RPCW3 J.Butler | AKGC1 B.McArthur | ||
H | 10:55 | 1,2->Final; 3,4,5->Repechage | Race: 2 | RPCW2 A.Ling | SRVC1 J.Schoema... | BVRC1 F.Gravenhorst | WRAC1 C.Paul | RPCS1 B.Abernethy | ||||
I | 11:00 | 21 | W Prm 2‑ prelim | Race: 1 | RPCW1 Z.Stevenson | RPCS1 E.Macfarlane | RPCA1 K.Bevan | RPCC1 R.Scown | ||||
J | 11:05 | 22 | M Prm 2‑ heat | Race: 1 | RPCW1 E.Kennedy | RPCC1 I.Seymour | RPCS2 J.Lassche | RPCS1 H.Bond | ||||
K | 11:10 | 1->Final; 2,3,4->Repechage | Race: 2 | RPCW2 A.Kennedy | RPCC2 T.Sele | RPCA1 B.Kells | ||||||
L | 11:15 | 23 | W Opn 1X (L) heat | Race: 1 | RPCW2 L.Davison | RPCA1 A.Holt | RPCW1 J.Edward | WELC1 A.Robson | HWBC1 J.Trautvetter | RPCC1 S.MacKenzie | ||
M | 11:20 | 1->Final; 2,3,4,5,6->Repechage | Race: 2 | OAMC1 M.Scott | RPCS2 L.Owen | OTAC1 Z.McBride | RPCS1 L.Strack | AKLC3 E.Stehlin | ||||
N | 11:30 | 24 | M Snr 2‑ heat | Race: 1 | AKGC1 T.Batts | WKOC1 N.Reynolds | WHOC1 S.Barnsdale | AKGC2 P.Byllemos | NSHC2 M.Anstis | AVNC2 T.Osmers | HWBC1 M.Harrison | AVNC3 F.Coughlan |
O | 11:35 | 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | NSHC1 M.Brake | CTYC1 A.Grogan | HAMC1 S.Quintus | OGUC1 A.Annear | WHOC2 S.Jones | NELC1 S.Ducray | AVNC1 D.Caldwell | PETC1 T.O'Reilly |
|
P | 11:40 | 26 | M U20 4‑ prelim | Race: 1 | AWGC1 G.Pawson | RPCC1 C.McCaffrey | RPCA1 J.Haldane | RPCS1 C.Crampton | ||||
Q | 11:45 | 25 | W Clb 2X heat | Race: 1 | WNKC1 A.Watson-... | PORC1 G.Giacon | NSHC1 A.Murden | AVNC1 M.Barry | WESC1 A.Parry | CURC2 R.McEwan | HKIC1 N.Sorensen | BPCC1 L.Ford |
R | 11:50 | 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | OGUC1 C.Buist | CURC1 H.Giles | HWBC2 H.Bailey | WHOC1 H.Livesey | TIMC1 E.Taylor | TGAC1 E.Cassidy | OTAC1 H.Duggan | ||
S | 11:55 | Race: 3 | AVNC2 G.Peach | WHOC2 A.Jenkins | AKLC1 E.Smith | WELC1 A.Robson | WRAC1 H.Hocquard | TGAC2 E.Rothery | HWBC1 S.Holley | |||
T | 12:10 | 27 | W Snr 2‑ heat | Race: 1 | WHOC1 K.Froude | HAMC1 L.Major | WELC1 C.Robertson | TGAC1 N.Goss | ||||
U | 12:15 | 1->Final; 2,3,4,5->Repechage | Race: 2 | TIMC1 E.Dyke | NSHC1 A.Irwin | NSHC3 M.Dobier | HKIC1 E.Speedy | AKLC1 P.Turley | ||||
V | 12:20 | 28 | M Clb 1X heat | Race: 1 | OTAC3 D.Hobson | AVNC2 M.Shearer | WESC1 M.Benfell | AKLC1 A.O'Connor | WKOC2 H.Carter | WREC1 S.Widger | ||
W | 12:25 | 1,2->Semi-Final; 3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | AWGC1 T.Monaghan | AVNC1 M.Dadson | NELC1 O.Stephens | OTAC2 E.Bruce | NOEC1 H.George | ||||
X | 12:30 | Race: 3 | WKOC1 D.Fabish | TGAC4 C.Davie | OTAC1 J.O'Leary | NELC3 W.Puklowski | WHOC3 T.Jenkins | CTYC1 L.Keys | ||||
Y | 12:35 | Race: 4 | HKIC2 P.Davenport | WHOC1 H.Kerr | WESC2 F.McSwiney | WHOC2 G.Redpath | HWBC1 T.Gregory... | HKIC1 B.Walker | ||||
Z | 12:40 | Race: 5 | TGAC1 D.by De Ley | AKGC1 J.Bridgman | UTSC1 M.Keene | SPCC1 R.Wells | NELC2 G.Callaghan | TGAC3 M.Parry | ||||
A | 12:45 | Race: 6 | TIMC1 J.Walker | BLEC1 H.Somerville | HAMC1 G.Arnold | TAWC1 B.Cudby | TGAC2 R.Nichols | WHOC4 T.Yaxley | ||||
B | 12:50 | 29 | W U20 4‑ prelim | Race: 1 | RPCS1 K.Froude | AVNC1 H.Greenslade | AWGC2 K.Spencer | AWGC1 J.Gowler | ||||
C | 12:55 | 30 | W U22 1X heat | Race: 1 | RPCS1 O.Loe | RPCW2 A.Smith | RPCA1 A.DeLong | RPCW1 H.Osborne | RPCC2 G.Hammond | |||
D | 13:00 | 1,2->A Final; 3,4,5->Repechage | Race: 2 | WESC1 J.Ellis | NELC1 K.Thompson | RPCS2 T.Young | RPCS3 L.Owen | RPCS4 S.Nelson | RPCC1 G.Rodie | |||
E | 13:05 | 31 | M Prm 2X prelim | Race: 1 | RPCC1 J.Sullivan | RPCS1 H.Cohen | RPCC2 K.Manson | RPCW1 M.Glenn | ||||
F | 13:10 | 32 | W Prm 2X prelim | Race: 1 | RPCW1 S.Gray | RPCS1 L.Spoors | RPCC1 L.Trappitt | |||||
G | 13:15 | 33 | M U22 1X heat | Race: 1 | HKIC2 P.Davenport | WHOC1 S.Barnsdale | RPCS1 B.Abernethy | RPCC2 L.Watts | WRAC2 T.Williams | |||
H | 13:20 | 1,2,3->Semi-Final; 4,5->Repechage | Race: 2 | RPCW4 M.Dunham | RPCA2 M.Longuet... | RPCC3 S.Wells | RPCC1 J.Hunter | RPCW2 J.Francis | RPCA3 I.Grainger | |||
I | 13:25 | Race: 3 | RPCW5 M.Macky | RPCA1 G.Thomas | HKIC1 B.Walker | RPCW1 R.Goodson | RPCW3 C.Morrison | |||||
J | 13:30 | 34 | W Nov 4+ heat | Race: 1 | PETC1 R.Willis | AVNC1 M.Weston | NSHC1 B.Boland | STAC1 P.Stallman | NOEC1 L.Sabonadiere | PETC2 B.Matthews | STAC3 A.Barbalic | |
K | 13:35 | 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | WESC2 P.Moller-... | NELC1 T.Haldane | WESC1 L.Bennington | STAC2 S.Hudson | HWBC1 K.Laracy | AWGC1 R.Brackett | HAMC1 J.Haldane | ||
L | 13:40 | 36 | M Opn 2‑ (L) prelim | Race: 1 | RPCW2 A.Ling | RPCW1 C.Rapley | ||||||
M | 13:45 | 37 | M Nov 4+ heat | Race: 1 | WTUC2 B.Luke | STAC2 M.Findlay | AVNC1 M.Jones | STAC3 J.Williams | CTYC1 S.Caird | WELC1 B.Tucker | PORC1 L.McGill | AVNC4 E.Sullivan |
N | 13:50 | 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | WESC1 B.Duncan | STAC1 H.Morrison | TIMC1 S.Thomson | AVNC2 A.Hills | NSHC1 L.Hodgkinson | AVNC3 S.Ellis | PORC2 M.Sheppard | WTUC1 G.Dennison |
|
13:55 | Race: 3 | OAMC1 T.Galbraith | ||||||||||
P | 14:00 | 35 | M Snr 1X heat | Race: 1 | BPCC1 S.Watts | CTYC1 L.Keys | WESC1 H.Poor | OGUC1 T.Leeming | WKOC1 D.Bates | |||
Q | 14:05 | 1->Final; 2,3,4,5->Repechage | Race: 2 | TAWC1 B.Cudby | UTSC1 M.Keene | WESC2 M.Benfell | WRAC1 C.James | |||||
R | 14:10 | 38 | W Snr 2X heat | Race: 1 | WHOC2 K.Froude | AKLC1 E.Smith | OGUC1 C.Buist | BPCC1 N.Hill | HKIC1 N.Sorensen | |||
S | 14:15 | 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | AVNC1 S.Lindley | HWBC1 S.Holley | CURC1 H.Giles | AKLC2 A.Caskie | WESC1 C.Blackford | WHOC1 M.Shepherd | |||
T | 14:20 | 39 | W Prm 4‑ prelim | Race: 1 | RPCS1 E.Macfarlane | RPCA1 K.Bevan | RPCS2 K.Froude | |||||
U | 14:25 | 40 | M Prm 4‑ prelim | Race: 1 | RPCS1 H.Bond | RPCW1 T.Wehr-Ca... | ZCHG1 J.Trappitt | RPCW2 J.Butler | ZCHG1 R.Harrison | |||
V | 14:30 | 41 | W Clb 4+ heat | Race: 1 | WELC1 F.Morrow | AWGC1 J.Gowler | NSHC2 O.White-P... | TIMC1 E.Weith | AVNC1 L.Clark | AWGC2 R.Brackett | ||
W | 14:35 | 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | WELC2 C.Robertson | AWGC3 K.Spencer | HAMC1 M.Blake | NSHC1 R.Parsons | AVNC2 M.Barry | ||||
X | 14:55 | 42 | M U20 2X prelim | Race: 1 | CURC1 R.Jackman | RPCC1 B.Robertson | WTUC1 M.Foley | RPCA2 J.Tait | RPCA1 L.Hollows | |||
Y | 15:00 | 44 | W Snr 1X heat | Race: 1 | WELC1 A.Robson | HWBC1 J.Trautvetter | AKLC2 E.Stehlin | UNWC1 A.Grundy | AKLC1 A.Caskie | WNKC1 A.Watson-... | ||
Z | 15:05 | 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | AKGC1 D.Discombe | PORC1 I.Giacon | WESC1 C.Blackford | NELC1 K.Thompson | WREC1 C.Monaghan | ||||
A | 15:10 | 48 | M Nov 8+ prelim | Race: 1 | AVNC1 M.Jones | STAC1 M.Findlay | XLWE1 B.Tucker | PORC1 L.McGill | AVNC2 E.Sullivan | WESC1 B.Duncan | WTUC1 B.Luke | |
B | 15:15 | 45 | W U20 2‑ heat | Race: 1 | RPCW1 D.Murphy | TIMC1 E.Dyke | AVNC1 H.Greenslade | AWGC1 J.Gowler | ||||
C | 15:20 | 1->Final; 2,3,4->Repechage | Race: 2 | RPCS1 K.Froude | AKLC1 A.Mills | RPCA1 K.Walters | AWGC2 S.Back | |||||
D | 15:25 | 46 | M Clb 4+ heat | Race: 1 | AWGC1 G.Pawson | BLEC1 M.Avery | NELC1 G.Knapp | WNKC1 J.Bowley | NSHC1 R.Kelleher | AKLC1 M.Lowndes | HWBC1 M.Kitchin | |
E | 15:30 | 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | HAMC1 G.Arnold | AVNC1 L.Kimber | HAMC2 B.Arnold | PETC1 T.O'Reilly | NSHC2 N.Davy | WKOC1 M.van Eyk | CHCC1 J.MacFarlane | ||
F | 15:35 | 52 | M Prm 1X heat | Race: 1 | RPCS1 N.Cohen | SRVC1 J.Schoema... | RPCS2 F.Fauvel | WESC1 H.Poor | HWBC1 M.Harrison | |||
G | 15:40 | 1,2,3->Semi-Final; 4,5->Repechage | Race: 2 | RPCC1 R.Manson | RPCC2 K.Manson | RPCA2 G.Thomas | RPCC3 J.Wright | |||||
H | 15:45 | Race: 3 | RPCA1 M.Arms | AWGC1 B.Hammond | RPCW1 M.Glenn | RPCW2 M.Berry | ||||||
I | 15:50 | 53 | W Snr 4X‑ prelim | Race: 1 | WHOC1 J.Hayes | BPCC1 N.Hill | HWBC1 H.Bailey | AVNC1 L.Clark | NSHC1 A.Irwin | |||
J | 15:55 | 54 | W U20 2X prelim | Race: 1 | RPCC2 P.Loveard | OTAC1 Z.McBride | RPCW1 B.Murphy | RPCC1 J.Paton | RPCW2 B.Francis | WRAC1 H.Hocquard | ||
K | 16:00 | 50 | M Snr 2X heat | Race: 1 | PICC1 K.Gaudin | NELC1 S.Ducray | WELC1 G.Hunt | OGUC1 T.Leeming | WRAC1 T.Williams | AVNC2 T.Osmers | WKOC1 D.Bates | |
L | 16:05 | 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | AKGC1 R.Accorsi | BPCC1 S.Watts | DUAC1 S.Smith | ROTC1 L.Jenkins | CURC1 R.Jackman | WHOC1 H.Kerr | HKIC1 P.Davenport | ||
M | 16:10 | 49 | M U20 2‑ heat | Race: 1 | RPCS1 G.Brand | RPCA1 S.Jones | HWBC1 T.Jenkins | |||||
N | 16:15 | 1->Final; 2,3,4->Repechage | Race: 2 | NOEC1 J.Waddell | RPCC1 C.McCaffrey | RPCA2 J.Haldane | AKLC1 A.Allen | |||||
O | 16:20 | 55 | W Nov 8+ heat | Race: 1 | NOEC1 L.Sabonadiere | STAC1 P.Stallman | CTYC1 B.Harris | NSHC1 P.Bishop | HWBC1 K.Laracy | |||
P | 16:25 | 1->Final; 2,3,4,5->Repechage | Race: 2 | HAMC1 J.Haldane | XCOM1 T.Haldane | PETC1 B.Matthews | AVNC1 M.Weston | WESC1 L.Bennington | ||||
Q | 16:35 | 56 | W Prm 1X heat | Race: 1 | RPCS3 L.Strack | WESC1 C.Blackford | RPCW1 G.Armstrong | RPCA1 E.Twigg | ||||
R | 16:40 | 1->Final; 2,3,4->Repechage | Race: 2 | RPCW3 J.Loe | PAEC1 K.Pajusalu | RPCW2 S.Gray | RPCS1 F.Bourke | |||||
S | 16:45 | 58 | M Opn 2X (L) prelim | Race: 1 | RPCW1 A.Ling | RPCW2 J.Butler | RPCC1 J.Hunter | XCOM1 F.Gravenhorst | OGUC1 T.Leeming | AKGC1 B.McArthur | ||
T | 16:50 | 57 | M U22 4X‑ prelim | Race: 1 | RPCC1 T.Nyenhuis | RPCS1 C.Crampton | ZCHG1 R.Goodson | RPCA1 L.Hollows | ||||
U | 16:55 | 60 | M Snr 4X‑ prelim | Race: 1 | XLBP1 S.Watts | PICC1 K.Gaudin | XLCA1 R.Jackman | AVNC1 J.Howard | PETC1 J.McAnallen | AKLC1 A.Bews | AWGC1 H.Pawson | |
V | 17:00 | 61 | W Clb 1X heat | Race: 1 | TGAC2 N.Goss | WNKC1 A.Watson-... | UNWC1 A.Grundy | NSHC1 K.Connolly | AKLC1 A.Caskie NSHC2 H.Baddock | NELC1 K.Thompson | ASHC1 C.Cox | OTAC1 H.Duggan |
W | 17:05 | 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | AVNC1 L.Livesey | OTAC4 A.O'Leary | OGUC1 N.Shanks | AKGC1 D.Discombe | WELC1 A.Robson OTAC3 C.Grave | AVNC2 S.Adams | HWBC2 A.Quirk | TGAC1 B.Ketel |
|
X | 17:10 | Race: 3 | PORC1 I.Giacon | OTAC2 E.Winders | WREC1 C.Monaghan | OGUC2 C.Buist | WESC1 J.Ellis | AVNC3 L.Barker | HWBC1 H.Bailey TGAC3 M.Fryer | HKIC1 N.Post |
||
Z | 17:20 | 62 | M Clb 2X heat | Race: 1 | PORC1 G.Daly | HKIC1 P.Davenport | AVNC2 M.Dadson | WESC1 F.McSwiney | NELC2 O.Stephens | CURC2 W.Morris-... | BLEC2 Z.Andrews | |
A | 17:25 | 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage | Race: 2 | BLEC1 H.Somerville | AVNC1 J.Lilley | BPCC1 C.O'Conner | CTYC1 C.Gillman | NELC1 G.Callaghan | WELC1 G.Hunt | |||
B | 17:30 | Race: 3 | WKOC1 S.McVerry | DUAC1 S.Smith | WHOC1 S.Jones | WKOC2 Z.Howell | NOEC1 R.Wilson | OTAC1 J.O'Leary | CURC1 D.Trask | |||
C | 17:35 | 63 | W Opn 2X (L) prelim | Race: 1 | RPCW1 J.Edward | RPCC1 L.Ayling | PORC1 G.Giacon | |||||
D | 17:40 | 64 | W U22 4X‑ prelim | Race: 1 | RPCA1 K.Pratt | RPCC1 J.Kiddle | RPCW1 H.Osborne | RPCS1 O.Loe | ||||
E | 17:45 | 65 | W Snr 8+ prelim | Race: 1 | NSHC1 A.Irwin | AWGC1 R.Brackett | WHOC1 J.Hayes | AVNC1 L.Clark | WELC1 C.Robertson | |||
F | 18:05 | 70 | M Prm 8+ prelim | Race: 1 | ZCHG1 J.Trappitt | RPCA1 R.Harrison | ZCHG1 E.Kennedy | RPCS1 H.Bond | ||||
G | 18:10 | 69 | W Prm 8+ prelim | Race: 1 | RPCC1 R.Scown | RPCS1 K.Froude | RPCW1 H.Osborne | |||||
H | 18:15 | 68 | M Snr 8+ prelim | Race: 1 | AKLC1 A.Allen | NSHC1 R.Kelleher | CHCC1 J.Caulton | XCOM1 K.Gaudin | AVNC1 D.Caldwell | HWBC1 R.Dodd | AKGC1 T.Batts | HAMC1 G.Arnold |
Scratched crew. The grey crossed-out crew (i.e. AVNC1
F.Coughlan) was scratched after being drawn in the race.
Wednesday, 20th February 2013
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 08:00 | 8 | M Nov 4X+ repechage | Race: 1 | WESC2 I.Rodrigues | AVNC1 L.Wilson-... | CTYC1 S.Caird WESC1 B.Duncan | TIMC1 S.Thomson | PORC1 L.McGill | AKLC1 H.Gee | ||
B | 08:05 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | STAC1 J.Williams | NSHC1 L.Hodgkinson | WREC1 A.McKernan | TGAC1 M.Treanor | AVNC3 E.Sullivan | ||||
C | 08:45 | 1 | W Nov 4X+ repechage | Race: 1 | NSHC1 J.Forde | STAC3 A.Naschitzki | AVNC2 M.Naoupu | STAC2 S.Hudson | WESC2 P.Moller-... | |||
D | 08:50 | 6 | M Clb 8+ repechage | Race: 1 | XLWE1 T.O'Reilly | WKOC1 Z.Howell | WHOC1 S.Jones | AVNC1 J.Sandston | CHCC1 J.Caulton | HAMC1 N.Maisey | XLCA1 R.Jackman | |
E | 09:00 | 12 | W U20 1X repechage | Race: 1 | WREC1 C.Monaghan | RPCC1 J.Paton | RPCS1 S.Nelson | RPCW4 D.Murphy | HKIC1 E.Speedy | |||
F | 09:05 | 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated | Race: 2 | OAMC1 J.Fauth | RPCS2 S.Shingleton | RPCC2 J.Kiddle | WNKC1 A.Watson-... | |||||
G | 09:25 | 14 | W Clb 4X‑ repechage | Race: 1 | WHOC2 A.Jenkins | NSHC2 A.Murden | WHOC1 H.Livesey | TGAC1 E.Cassidy | XLWE1 G.Giacon | |||
H | 09:30 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | WESC1 A.Parry | TIMC1 E.Taylor | AVNC1 M.Barry | NSHC1 R.Parsons | CURC1 R.McEwan | ||||
I | 09:35 | 13 | M Nov 2X repechage | Race: 1 | PORC1 L.Hawthorne | WELC1 B.MacRae | AVNC1 C.Dadson | AVNC2 G.Wigley | AKLC3 P.Machado | WELC2 P.Bowman | ||
J | 09:40 | 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated | Race: 2 | TAWC1 A.Loomb | NSHC1 B.Little | WTUC1 O.Jolly | AVNC3 K.Ferguson | STAC4 J.Morris-Lee | ||||
K | 09:45 | 16 | M U20 1X repechage | Race: 1 | RPCA2 E.Baddeley | OTAC1 J.O'Leary | SPCC1 R.Wells | HWBC1 T.Gregory... | OTAC3 D.Hobson | |||
L | 09:50 | 17 | W Nov 2X repechage | Race: 1 | NOEC4 G.Clarke | NOEC2 E.Pearce | BLEC1 P.Gilmore | NSHC2 B.Boland | CTYC2 W.Lawson | |||
M | 09:55 | 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated | Race: 2 | BLEC2 E.Holdsworth | STAC2 A.Barbalic | AVNC2 M.Nicolson | NOEC3 L.Sabonadiere | STAC1 S.Hudson | STAC3 S.Smith | |||
N | 10:00 | 18 | M Clb 4X‑ repechage | Race: 1 | TGAC1 M.Parry | WKOC1 A.Berkers | WHOC1 S.Jones | NSHC1 R.Kelleher | AWGC1 H.Pawson | CURC1 D.Trask | ||
O | 10:05 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | AKLC1 A.Bews | AVNC1 J.Sandston | BLEC1 M.Avery | NELC1 O.Stephens | WHOC2 T.Jenkins | WKOC2 Z.Howell | |||
P | 10:10 | 20 | M Opn 1X (L) repechage | Race: 1 | RPCC3 L.Watts | RPCC1 D.Grant | RPCW2 A.Ling RPCW3 J.Butler | RPCS1 B.Abernethy | AKGC1 B.McArthur | |||
10:40 | 22 | M Prm 2‑ repechage | Race: 1 | RPCW1 E.Kennedy | RPCS2 J.Lassche | RPCC2 T.Sele | RPCC1 I.Seymour | |||||
S | 10:45 | 23 | W Opn 1X (L) repechage | Race: 1 | WELC1 A.Robson | HWBC1 J.Trautvetter | RPCW1 J.Edward | RPCS2 L.Owen | OAMC1 M.Scott | |||
T | 10:50 | 1,2->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | AKLC3 E.Stehlin | OTAC1 Z.McBride | RPCA1 A.Holt | RPCW2 L.Davison | |||||
U | 10:55 | 24 | M Snr 2‑ repechage | Race: 1 | WKOC1 N.Reynolds | WHOC1 S.Barnsdale | AVNC3 F.Coughlan | AVNC2 T.Osmers | AVNC1 D.Caldwell | NELC1 S.Ducray | PETC1 T.O'Reilly | |
V | 11:00 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | WHOC2 S.Jones | OGUC1 A.Annear | HAMC1 S.Quintus | HWBC1 M.Harrison | AKGC2 P.Byllemos | NSHC2 M.Anstis | |||
W | 11:05 | 25 | W Clb 2X repechage | Race: 2 | AVNC2 G.Peach | OTAC1 H.Duggan | NSHC1 A.Murden | TGAC1 E.Cassidy | ||||
X | 11:14 | 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated | Race: 1 | WELC1 A.Robson | CURC1 H.Giles | WRAC1 H.Hocquard | CURC2 R.McEwan | WESC1 A.Parry | ||||
Y | 11:15 | 27 | W Snr 2‑ repechage | Race: 1 | AKLC1 P.Turley | NSHC3 M.Dobier | TGAC1 N.Goss | HAMC1 L.Major | TIMC1 E.Dyke | HKIC1 E.Speedy | WELC1 C.Robertson | |
Z | 11:20 | 28 | M Clb 1X repechage | Race: 1 | OTAC3 D.Hobson | HWBC1 T.Gregory... | WHOC4 T.Yaxley | NELC2 G.Callaghan | WHOC3 T.Jenkins | |||
A | 11:25 | 1->Semi-Final; Rest Eliminated | Race: 2 | HAMC1 G.Arnold | AWGC1 T.Monaghan | NELC3 W.Puklowski | WHOC2 G.Redpath | WKOC1 D.Fabish | AKLC1 A.O'Connor | SPCC1 R.Wells | ||
B | 11:30 | Race: 3 | WESC2 F.McSwiney | AVNC2 M.Shearer | OTAC2 E.Bruce | NOEC1 H.George | TAWC1 B.Cudby | |||||
C | 11:35 | Race: 4 | TGAC3 M.Parry | TGAC2 R.Nichols | WKOC2 H.Carter | TGAC1 D.by De Ley | WHOC1 H.Kerr | TGAC4 C.Davie | ||||
D | 11:40 | 30 | W U22 1X repechage | Race: 1 | RPCW2 A.Smith | RPCS4 S.Nelson | NELC1 K.Thompson | RPCA1 A.DeLong | RPCS3 L.Owen | RPCC2 G.Hammond | ||
F | 11:50 | 33 | M U22 1X repechage | Race: 1 | RPCW4 M.Dunham | RPCW5 M.Macky | RPCC2 L.Watts | RPCC3 S.Wells | ||||
H | 12:00 | 34 | W Nov 4+ repechage | Race: 1 | NOEC1 L.Sabonadiere | STAC1 P.Stallman | PETC1 R.Willis | HWBC1 K.Laracy | WESC1 L.Bennington | WESC2 P.Moller-... | ||
I | 12:05 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | NELC1 T.Haldane | STAC2 S.Hudson | HAMC1 J.Haldane | NSHC1 B.Boland | PETC2 B.Matthews | STAC3 A.Barbalic | |||
J | 12:10 | 35 | M Snr 1X repechage | Race: 1 | OGUC1 T.Leeming | CTYC1 L.Keys | WKOC1 D.Bates | UTSC1 M.Keene | WESC1 H.Poor | TAWC1 B.Cudby | WESC2 M.Benfell | |
K | 12:25 | 38 | W Snr 2X repechage | Race: 1 | OGUC1 C.Buist | BPCC1 N.Hill | WESC1 C.Blackford | HWBC1 S.Holley | ||||
L | 12:30 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | CURC1 H.Giles | AKLC2 A.Caskie | WHOC1 M.Shepherd | WHOC2 K.Froude | AKLC1 E.Smith | ||||
M | 12:50 | 41 | W Clb 4+ repechage | Race: 1 | AWGC2 R.Brackett | WELC1 F.Morrow | TIMC1 E.Weith | WELC2 C.Robertson | AWGC3 K.Spencer | |||
N | 12:55 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | HAMC1 M.Blake | AVNC2 M.Barry | NSHC2 O.White-P... | AWGC1 J.Gowler | |||||
O | 13:15 | 44 | W Snr 1X repechage | Race: 1 | AKLC1 A.Caskie | WELC1 A.Robson | AKLC2 E.Stehlin | PORC1 I.Giacon | AKGC1 D.Discombe | |||
P | 13:20 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | WREC1 C.Monaghan | NELC1 K.Thompson | UNWC1 A.Grundy | WNKC1 A.Watson-... | |||||
Q | 13:35 | 45 | W U20 2‑ repechage | Race: 1 | AWGC2 S.Back | AKLC1 A.Mills | RPCA1 K.Walters | RPCW1 D.Murphy | TIMC1 E.Dyke | AWGC1 J.Gowler | ||
R | 13:40 | 46 | M Clb 4+ repechage | Race: 1 | AWGC1 G.Pawson | AKLC1 M.Lowndes | BLEC1 M.Avery | AVNC1 L.Kimber | WKOC1 M.van Eyk | NSHC2 N.Davy | ||
S | 13:45 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | HAMC1 G.Arnold | CHCC1 J.MacFarlane | HAMC2 B.Arnold | WNKC1 J.Bowley | HWBC1 M.Kitchin | NELC1 G.Knapp | |||
T | 13:50 | 49 | M U20 2‑ repechage | Race: 1 | NOEC1 J.Waddell | AKLC1 A.Allen | RPCA2 J.Haldane | RPCA1 S.Jones | HWBC1 T.Jenkins | |||
U | 13:55 | 50 | M Snr 2X repechage | Race: 1 | NELC1 S.Ducray | WKOC1 D.Bates | AVNC2 T.Osmers | BPCC1 S.Watts | AKGC1 R.Accorsi | DUAC1 S.Smith | ||
V | 14:00 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | HKIC1 P.Davenport | WHOC1 H.Kerr | CURC1 R.Jackman | WRAC1 T.Williams | OGUC1 T.Leeming | WELC1 G.Hunt | |||
X | 14:05 | 52 | M Prm 1X repechage | Race: 1 | RPCW2 M.Berry | HWBC1 M.Harrison | RPCA2 G.Thomas | WESC1 H.Poor | ||||
X | 14:20 | 55 | W Nov 8+ repechage | Race: 1 | WESC1 L.Bennington | NOEC1 L.Sabonadiere | HAMC1 J.Haldane | STAC1 P.Stallman | PETC1 B.Matthews | HWBC1 K.Laracy | XCOM1 T.Haldane | NSHC1 P.Bishop |
Z | 14:25 | 56 | W Prm 1X repechage | Race: 1 | RPCW3 J.Loe | PAEC1 K.Pajusalu | RPCW2 S.Gray | RPCW1 G.Armstrong | RPCS3 L.Strack | |||
Z | 14:30 | 61 | W Clb 1X repechage | Race: 1 | TGAC2 N.Goss | OTAC4 A.O'Leary | UNWC1 A.Grundy | OGUC2 C.Buist | HKIC1 N.Post | AKGC1 D.Discombe | ||
A | 14:35 | 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated | Race: 2 | ASHC1 C.Cox | OTAC1 H.Duggan | HWBC2 A.Quirk | WREC1 C.Monaghan | AVNC2 S.Adams | AVNC3 L.Barker | |||
D | 14:50 | 62 | M Clb 2X repechage | Race: 1 | WESC1 F.McSwiney | NOEC1 R.Wilson | CURC2 W.Morris-... | NELC1 G.Callaghan | WKOC1 S.McVerry | CTYC1 C.Gillman | BLEC2 Z.Andrews | WKOC2 Z.Howell |
E | 14:55 | 37 | M Nov 4+ repechage | Race: 1 | AVNC4 E.Sullivan | STAC3 J.Williams | WTUC2 B.Luke | AVNC1 M.Jones | WESC1 B.Duncan | TIMC1 S.Thomson | AVNC2 A.Hills | |
F | 15:00 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | PORC2 M.Sheppard | NSHC1 L.Hodgkinson | STAC1 H.Morrison | AVNC3 S.Ellis | PORC1 L.McGill | STAC2 M.Findlay | CTYC1 S.Caird |
Thursday, 21st February 2013
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 08:00 | 16 | M U20 1X semi-final | Race: 1 | RPCA2 E.Baddeley | RPCA1 L.Hollows | PICC1 M.MacKenz... | RPCS1 C.Crampton | TIMC1 J.Walker | SPCC1 R.Wells HWBC1 T.Gregory... | ||
B | 08:05 | 1,2,3->A Final; 4,5,6->B Final | Race: 2 | OTAC2 E.Bruce | HWBC4 T.Jenkins | CURC1 L.Morris-... | RPCA3 J.Tait | RPCW1 M.Dunham | OTAC1 J.O'Leary | |||
C | 08:10 | 12 | W U20 1X semi-final | Race: 1 | RPCW4 D.Murphy | RPCW3 B.Francis | OTAC1 Z.McBride | RPCW2 C.Hyde | RPCS2 S.Shingleton | WNKC1 A.Watson-... | ||
D | 08:15 | 1,2,3->A Final; 4,5,6->B Final | Race: 2 | RPCC2 J.Kiddle | RPCA1 R.Crooks | RPCW1 B.Murphy | RPCS3 T.Young | RPCC1 J.Paton | RPCS1 S.Nelson | |||
E | 08:20 | 1 | W Nov 4X+ semi-final | Race: 1 | AVNC2 M.Naoupu | NELC1 T.Haldane | PETC1 B.Matthews | WESC1 L.Bennington | AWGC1 G.Nugent-... | STAC1 P.Stallman | CTYC1 J.Foster | WESC2 P.Moller-... |
F | 08:25 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 2 | STAC2 S.Hudson | HWBC1 J.Turfrey | BLEC1 K.Ingram | AVNC1 M.Weston | AKLC1 B.Elliston | DUAC1 E.Bond | NOEC1 E.Wallace | NSHC1 J.Forde |
|
G | 08:35 | 52 | M Prm 1X semi-final | Race: 1 | RPCW1 M.Glenn | RPCC2 K.Manson | RPCA1 M.Arms | RPCS1 N.Cohen | SRVC1 J.Schoema... | RPCW2 M.Berry | ||
H | 08:40 | 1,2,3->A Final; 4,5,6->B Final | Race: 2 | HWBC1 M.Harrison | AWGC1 B.Hammond | RPCS2 F.Fauvel | RPCC1 R.Manson | RPCC3 J.Wright | WESC1 H.Poor | |||
I | 08:50 | 13 | M Nov 2X semi-final | Race: 1 | AVNC2 G.Wigley | STAC3 J.Williams | AVNC4 S.Ellis | NOEC1 R.Wilson | AKLC2 N.Pemberton | WREC3 A.Clark | NSHC1 B.Little | PORC1 L.Hawthorne |
J | 09:00 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 2 | WTUC1 O.Jolly | STAC2 H.Beaumont | TIMC1 S.Thomson | WREC1 A.McKernan | WREC2 C.Eichler | TGAC1 M.Treanor | STAC1 H.Saker | AVNC1 C.Dadson |
|
K | 09:05 | 25 | W Clb 2X semi-final | Race: 1 | CURC1 H.Giles | AKLC1 E.Smith | TIMC1 E.Taylor | AVNC1 M.Barry | HWBC1 S.Holley | WNKC1 A.Watson-... | WHOC1 H.Livesey | TGAC1 E.Cassidy |
L | 09:10 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 2 | OTAC1 H.Duggan | WHOC2 A.Jenkins | TGAC2 E.Rothery | HWBC2 H.Bailey | PORC1 G.Giacon | OGUC1 C.Buist | BPCC1 L.Ford | WRAC1 H.Hocquard |
|
M | 09:15 | 28 | M Clb 1X semi-final | Race: 2 | TGAC1 D.by De Ley | WESC1 M.Benfell | HKIC1 B.Walker | AVNC1 M.Dadson | TIMC1 J.Walker | UTSC1 M.Keene | OTAC1 J.O'Leary | WHOC2 G.Redpath |
N | 09:20 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 1 | HWBC1 T.Gregory... | NELC1 O.Stephens | AKGC1 J.Bridgman | CTYC1 L.Keys | WREC1 S.Widger | BLEC1 H.Somerville | HKIC2 P.Davenport | OTAC2 E.Bruce |
|
O | 10:00 | 17 | W Nov 2X semi-final | Race: 1 | BLEC1 P.Gilmore | NOEC1 E.Wallace | AKLC2 B.Elliston | AWGC1 G.Nugent-... | HWBC1 J.Turfrey | NSHC1 K.Brown | NELC1 N.Bonham-... | STAC1 S.Hudson |
P | 10:05 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 2 | NOEC3 L.Sabonadiere | WESC1 L.Bennington | HWBC2 K.Laracy | CTYC1 J.Foster | AVNC1 M.Weston DUAC1 L.Geddes | AKLC1 K.Putt | NOEC2 E.Pearce | NSHC2 B.Boland |
|
Q | 10:10 | 33 | M U22 1X semi-final | Race: 1 | RPCW1 R.Goodson | RPCA3 I.Grainger | RPCA1 G.Thomas | WRAC2 T.Williams | RPCS1 B.Abernethy | RPCW4 M.Dunham | ||
R | 10:15 | Race: 2 | RPCC2 L.Watts | RPCW3 C.Morrison | WHOC1 S.Barnsdale | RPCC1 J.Hunter | RPCA2 M.Longuet... | RPCW5 M.Macky | ||||
S | 10:20 | 61 | W Clb 1X semi-final | Race: 1 | OGUC2 C.Buist | WNKC1 A.Watson-... | WELC1 A.Robson | NSHC1 K.Connolly | WESC1 J.Ellis | HWBC1 H.Bailey | TGAC1 B.Ketel | OTAC1 H.Duggan |
T | 10:25 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 2 | HWBC2 A.Quirk | NELC1 K.Thompson | AKLC1 A.Caskie | AVNC1 L.Livesey | PORC1 I.Giacon | OGUC1 N.Shanks | OTAC2 E.Winders | OTAC4 A.O'Leary |
|
U | 10:30 | 62 | M Clb 2X semi-final | Race: 1 | WKOC1 S.McVerry | PORC1 G.Daly | WELC1 G.Hunt | HKIC1 P.Davenport | DUAC1 S.Smith | OTAC1 J.O'Leary | AVNC1 J.Lilley | BLEC2 Z.Andrews |
V | 10:35 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 2 | NELC1 G.Callaghan | AVNC2 M.Dadson | WHOC1 S.Jones | BLEC1 H.Somerville | NELC2 O.Stephens | BPCC1 C.O'Conner | CURC1 D.Trask | CURC2 W.Morris-... |
|
W | 12:55 | 1 | W Nov 4X+ final | Race: B | WESC2 P.Moller-... | CTYC1 J.Foster | PETC1 B.Matthews | AVNC2 M.Naoupu | BLEC1 K.Ingram | HWBC1 J.Turfrey | STAC2 S.Hudson | NSHC1 J.Forde |
X | 13:00 | Race: A | NELC1 T.Haldane | STAC1 P.Stallman | WESC1 L.Bennington | AWGC1 G.Nugent-... | AVNC1 M.Weston | AKLC1 B.Elliston | DUAC1 E.Bond | NOEC1 E.Wallace |
||
Y | 13:15 | 2 | M Snr 4‑ final | Race: A | AWGC1 G.Pawson | AKGC1 T.Batts | HWBC1 T.Jenkins | NSHC1 M.Brake | AKLC1 A.Allen | AVNC1 D.Caldwell | WNKC1 J.Bowley | |
Z | 13:30 | 3 | W Prm 4X‑ final | Race: A | RPCW1 J.Edward | RPCC1 L.Mathews | ||||||
A | 13:45 | 4 | M U22 8+ final | Race: A | RPCC1 J.Hunter | RPCW1 L.Rodger | RPCA1 S.Jones | |||||
B | 14:00 | 5 | W Snr 4‑ final | Race: A | HAMC1 M.Blake | WELC1 F.Morrow | WHOC1 K.Froude | AVNC2 H.Greenslade | AVNC1 L.Clark | NSHC1 A.Irwin | TGAC1 L.Perry | AWGC1 K.Spencer |
C | 14:15 | 6 | M Clb 8+ final | Race: A | XLCA1 R.Jackman | HAMC1 N.Maisey | XLWE1 T.O'Reilly | HWBC1 R.Dodd | BLEC1 M.Avery | CHCC1 J.Caulton | AVNC1 J.Sandston | WHOC1 S.Jones |
D | 14:30 | 7 | W U22 8+ final | Race: A | RPCW1 H.Osborne | RPCC1 G.Rodie | RPCS1 O.Loe | |||||
E | 14:45 | 8 | M Nov 4X+ final | Race: A | PORC1 L.McGill | TGAC1 M.Treanor | WREC1 A.McKernan | WESC1 B.Duncan | AVNC2 S.Ellis | AKLC1 H.Gee | TIMC1 S.Thomson | NSHC1 L.Hodgkinson |
F | 15:00 | 9 | W Clb 8+ final | Race: A | WELC1 C.Robertson | AWGC1 S.Back | NSHC1 O.White-P... | TIMC1 E.Dyke | AVNC1 L.Clark | WHOC1 A.Jenkins | PETC1 B.Matthews | STAC1 V.Noetzli |
G | 15:15 | 10 | M Prm 4X‑ final | Race: A | PICC1 K.Gaudin | RPCS1 H.Cohen | RPCC1 S.Cottle | RPCA1 R.Harrison |
Friday, 22nd February 2013
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 08:00 | 59 | M/W Opn 1X (P) (1000m) prelim | Race: 1 | WESC1 L.Katavich | HWBC1 G.Foulsham | ||||||
B | 08:10 | 12 | W U20 1X final | Race: B | RPCS1 S.Nelson | RPCC2 J.Kiddle | RPCW4 D.Murphy | RPCA1 R.Crooks | RPCS2 S.Shingleton | WNKC1 A.Watson-... | ||
C | 08:15 | Race: A | RPCW3 B.Francis | RPCW2 C.Hyde | OTAC1 Z.McBride | RPCW1 B.Murphy | RPCS3 T.Young | RPCC1 J.Paton | ||||
D | 08:20 | 13 | M Nov 2X final | Race: B | PORC1 L.Hawthorne | NSHC1 B.Little | STAC1 H.Saker | WTUC1 O.Jolly | STAC3 J.Williams | AVNC2 G.Wigley | AVNC1 C.Dadson | STAC2 H.Beaumont |
E | 08:30 | Race: A | AKLC2 N.Pemberton | TIMC1 S.Thomson | TGAC1 M.Treanor | NOEC1 R.Wilson | WREC1 A.McKernan | WREC3 A.Clark | AVNC4 S.Ellis | WREC2 C.Eichler |
||
F | 08:45 | 14 | W Clb 4X‑ final | Race: A | AVNC1 M.Barry | XLWE1 G.Giacon | NSHC1 R.Parsons | HWBC1 H.Bailey | OTAC1 H.Duggan | WHOC1 H.Livesey | TIMC1 E.Taylor | TGAC1 E.Cassidy |
G | 09:00 | 15 | M U22 2‑ final | Race: A | RPCW1 L.Rodger | RPCS1 M.O'Connor | RPCW2 A.Kennedy | RPCA1 F.Howard | ||||
H | 09:05 | 16 | M U20 1X final | Race: B | SPCC1 R.Wells | RPCA2 E.Baddeley | TIMC1 J.Walker | RPCA3 J.Tait | OTAC2 E.Bruce | OTAC3 D.Hobson | ||
I | 09:15 | Race: A | OTAC1 J.O'Leary | RPCW1 M.Dunham | CURC1 L.Morris-... | RPCS1 C.Crampton | RPCA1 L.Hollows | PICC1 M.MacKenz... | ||||
J | 09:20 | 17 | W Nov 2X final | Race: B | STAC1 S.Hudson | NSHC2 B.Boland | NOEC3 L.Sabonadiere | NOEC1 E.Wallace | AVNC1 M.Weston | BLEC1 P.Gilmore | NELC1 N.Bonham-... | NOEC2 E.Pearce |
K | 09:30 | Race: A | WESC1 L.Bennington | HWBC2 K.Laracy | HWBC1 J.Turfrey | AWGC1 G.Nugent-... | CTYC1 J.Foster | AKLC1 K.Putt | AKLC2 B.Elliston | NSHC1 K.Brown |
||
L | 09:45 | 18 | M Clb 4X‑ final | Race: A | AVNC1 J.Sandston | WHOC1 S.Jones | BLEC1 M.Avery | XLBP1 L.Jenkins | PETC1 J.McAnallen | NSHC1 R.Kelleher | NELC1 O.Stephens | AWGC1 H.Pawson |
M | 10:00 | 19 | W U22 2‑ final | Race: A | RPCS1 E.Austin | RPCC1 R.Munro | RPCA1 A.Green | RPCW1 H.Osborne | ||||
N | 10:15 | 20 | M Opn 1X (L) final | Race: A | RPCC1 D.Grant | RPCW1 T.Cunliff... | RPCA1 P.Taylor | SRVC1 J.Schoema... | BVRC1 F.Gravenhorst | RPCW2 A.Ling | ||
O | 10:30 | 21 | W Prm 2‑ final | Race: A | RPCC1 R.Scown | RPCS1 E.Macfarlane | RPCA1 K.Bevan | RPCW1 Z.Stevenson | ||||
P | 10:45 | 22 | M Prm 2‑ final | Race: A | RPCC1 I.Seymour | RPCC2 T.Sele | RPCS1 H.Bond | RPCA1 B.Kells | RPCS2 J.Lassche | RPCW1 E.Kennedy | ||
Q | 11:00 | 23 | W Opn 1X (L) final | Race: A | RPCS2 L.Owen | OTAC1 Z.McBride | RPCS1 L.Strack | RPCC1 S.MacKenzie | RPCW1 J.Edward | RPCA1 A.Holt | ||
R | 11:15 | 24 | M Snr 2‑ final | Race: A | HWBC1 M.Harrison | OGUC1 A.Annear | AVNC1 D.Caldwell | AKGC1 T.Batts | NSHC1 M.Brake | HAMC1 S.Quintus | WHOC1 S.Barnsdale | AVNC2 T.Osmers |
S | 11:20 | 25 | W Clb 2X final | Race: B | BPCC1 L.Ford | AKLC1 E.Smith | TGAC2 E.Rothery | CURC1 H.Giles | TGAC1 E.Cassidy | WRAC1 H.Hocquard | WNKC1 A.Watson-... |
|
T | 11:30 | Race: A | G.Giacon WHOC2 A.Jenkins | TIMC1 E.Taylor | WHOC1 H.Livesey | HWBC2 H.Bailey | HWBC1 S.Holley | OGUC1 C.Buist | OTAC1 H.Duggan | AVNC1 M.Barry |
||
U | 11:45 | 26 | M U20 4‑ final | Race: A | RPCA1 J.Haldane | RPCS1 C.Crampton | RPCC1 C.McCaffrey | G.Pawson | ||||
V | 12:00 | 27 | W Snr 2‑ final | Race: A | HAMC1 L.Major | NSHC3 M.Dobier | TIMC1 E.Dyke | NSHC1 A.Irwin | WHOC1 K.Froude | HKIC1 E.Speedy | AKLC1 P.Turley | WELC1 C.Robertson |
W | 12:05 | 28 | M Clb 1X final | Race: B | TGAC1 D.by De Ley | WESC1 M.Benfell | HKIC2 P.Davenport | HWBC1 T.Gregory... | WHOC2 G.Redpath | UTSC1 M.Keene | AKGC1 J.Bridgman | OTAC2 E.Bruce |
X | 12:15 | Race: A | BLEC1 H.Somerville | AVNC1 M.Dadson | NELC1 O.Stephens | TIMC1 J.Walker | CTYC1 L.Keys | HKIC1 B.Walker | WREC1 S.Widger | OTAC1 J.O'Leary |
||
Y | 12:30 | 29 | W U20 4‑ final | Race: A | AWGC1 J.Gowler | RPCS1 K.Froude | AVNC1 H.Greenslade | AWGC2 K.Spencer | ||||
Z | 12:34 | 67 | M U19 2X heat | Race: 1 | CURC2 W.Morris-... | NELC1 S.Ducray | HWBC2 T.Mackintosh | WHOC2 J.Hayes | TGAC1 C.Davie | |||
A | 12:38 | 1,2->A Final | Race: 2 | AVNC3 B.Meates | AVNC1 J.Lilley | BLEC1 T.Wilson | WTUC1 M.Foley | |||||
B | 12:42 | Race: 3 | PORC1 G.Daly | CURC1 L.Morris-... | WHOC1 T.Yaxley | HWBC1 M.Vanderpeet | ||||||
C | 12:46 | Race: 4 | WTMC1 A.Helmi | BLEC2 Z.Andrews | NOEC1 J.Waddell | AVNC2 B.Crosbie | ||||||
D | 12:50 | 30 | W U22 1X final | Race: B | NELC1 K.Thompson | RPCC2 G.Hammond | RPCA1 A.DeLong | RPCS4 S.Nelson | ||||
E | 13:00 | Race: A | RPCW2 A.Smith | RPCC1 G.Rodie | RPCS2 T.Young | RPCW1 H.Osborne | RPCS1 O.Loe | RPCS3 L.Owen | ||||
F | 13:15 | 31 | M Prm 2X final | Race: A | RPCC2 K.Manson | RPCC1 J.Sullivan | RPCS1 H.Cohen | RPCW1 M.Glenn | ||||
G | 13:30 | 32 | W Prm 2X final | Race: A | RPCC1 L.Trappitt | RPCW1 S.Gray | RPCS1 L.Spoors | |||||
H | 13:35 | 33 | M U22 1X final | Race: B | WRAC2 T.Williams | RPCS1 B.Abernethy | RPCC2 L.Watts | RPCW4 M.Dunham | WHOC1 S.Barnsdale | |||
I | 13:45 | Race: A | RPCW1 R.Goodson | RPCA3 I.Grainger | RPCA2 M.Longuet... | RPCA1 G.Thomas | RPCC1 J.Hunter | RPCW3 C.Morrison | ||||
J | 14:00 | 34 | W Nov 4+ final | Race: A | HWBC1 K.Laracy | NSHC1 B.Boland | PETC1 R.Willis | AVNC1 M.Weston | AWGC1 R.Brackett | HAMC1 J.Haldane | STAC1 P.Stallman | PETC2 B.Matthews |
K | 14:04 | 47 | W U19 2X heat | Race: 1 | TIMC2 E.Weith | NSHC1 A.Murden | WHOC2 O.MacDonald | AVNC2 M.Ingham | TGAC2 S.Fredheim | |||
L | 14:08 | 1,2->A Final | Race: 2 | WHOC3 K.Moffat | OTAC1 E.Winders | WRAC1 H.Hocquard | OAMC1 M.Scott | |||||
M | 14:12 | Race: 3 | WESC1 A.Parry | TIMC1 A.Murdoch | CURC1 R.McEwan | WHOC1 A.Jenkins | ||||||
N | 14:16 | Race: 4 | PORC1 G.Giacon | HAMC1 M.Blake | A.Darry TGAC1 L.Perry | AVNC3 A.Riley | ||||||
O | 14:30 | 35 | M Snr 1X final | Race: A | WESC2 M.Benfell | WKOC1 D.Bates | CTYC1 L.Keys | BPCC1 S.Watts | WRAC1 C.James | WESC1 H.Poor | UTSC1 M.Keene | OGUC1 T.Leeming |
P | 14:45 | 36 | M Opn 2‑ (L) final | Race: A | RPCW2 A.Ling | RPCW1 C.Rapley | ||||||
Q | 15:00 | 37 | M Nov 4+ final | Race: A | STAC3 J.Williams | PORC1 L.McGill | AVNC1 M.Jones | WTUC1 G.Dennison | WELC1 B.Tucker | AVNC3 S.Ellis | TIMC1 S.Thomson | STAC2 M.Findlay |
R | 15:15 | 38 | W Snr 2X final | Race: A | WHOC2 K.Froude | WESC1 C.Blackford | WHOC1 M.Shepherd | HKIC1 N.Sorensen | AVNC1 S.Lindley | HWBC1 S.Holley | AKLC2 A.Caskie | BPCC1 N.Hill |
S | 15:30 | 39 | W Prm 4‑ final | Race: A | RPCS2 K.Froude | RPCS1 E.Macfarlane | RPCA1 K.Bevan | |||||
T | 15:45 | 40 | M Prm 4‑ final | Race: A | RPCW2 J.Butler | RPCA1 R.Harrison | RPCW1 T.Wehr-Ca... | RPCS1 H.Bond | RPCC1 J.Trappitt |
Scratched crews. Any grey crossed-out crew (e.g. AVNC1
A.Darry) was scratched after being drawn in the race.
Saturday, 23rd February 2013
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 08:00 | 41 | W Clb 4+ final | Race: A | AWGC3 K.Spencer | AVNC2 M.Barry | AWGC1 J.Gowler | NSHC1 R.Parsons | AVNC1 L.Clark | AWGC2 R.Brackett | ZCHG1 P.Cook | NSHC2 O.White-P... |
B | 08:15 | 42 | M U20 2X final | Race: A | WTUC1 M.Foley | RPCA1 L.Hollows | RPCC1 B.Robertson | CURC1 R.Jackman | RPCA2 J.Tait | |||
C | 08:30 | 43 | M Prm 4+ final | Race: A | WELC1 J.Hunter | WRAC1 D.Grant | WKOC1 E.Kennedy | NSHC1 F.Howard | R.Harrison | |||
D | 08:45 | 44 | W Snr 1X final | Race: A | NELC1 K.Thompson | UNWC1 A.Grundy | WNKC1 A.Watson-... | HWBC1 J.Trautvetter | WESC1 C.Blackford | AKLC1 A.Caskie | AKLC2 E.Stehlin | WELC1 A.Robson |
E | 09:00 | 45 | W U20 2‑ final | Race: A | TIMC1 E.Dyke | RPCA1 K.Walters | RPCS1 K.Froude | AVNC1 H.Greenslade | RPCW1 D.Murphy | AKLC1 A.Mills | ||
F | 09:15 | 46 | M Clb 4+ final | Race: A | AWGC1 G.Pawson | HAMC2 B.Arnold | AKLC1 M.Lowndes | PETC1 T.O'Reilly | NSHC1 R.Kelleher | WNKC1 J.Bowley | BLEC1 M.Avery | HWBC1 M.Kitchin |
G | 09:30 | 47 | W U19 2X final | Race: A | TIMC1 A.Murdoch | TIMC2 E.Weith | TGAC1 L.Perry | WHOC2 O.MacDonald | OAMC1 M.Scott | WESC1 A.Parry | OTAC1 E.Winders | AVNC3 A.Riley |
H | 09:45 | 48 | M Nov 8+ final | Race: A | AVNC1 M.Jones | WESC1 B.Duncan | STAC1 M.Findlay | WTUC1 B.Luke | AVNC2 E.Sullivan | PORC1 L.McGill | XLWE1 B.Tucker | |
I | 10:00 | 49 | M U20 2‑ final | Race: A | HWBC1 T.Jenkins | RPCA1 S.Jones | RPCS1 G.Brand | RPCC1 C.McCaffrey | RPCA2 J.Haldane | AKLC1 A.Allen | ||
J | 10:15 | 50 | M Snr 2X final | Race: A | HKIC1 P.Davenport | CURC1 R.Jackman | WRAC1 T.Williams | ROTC1 L.Jenkins | PICC1 K.Gaudin | AKGC1 R.Accorsi | BPCC1 S.Watts | WHOC1 H.Kerr |
K | 10:30 | 51 | M U19 4+ final | Race: A | WNKC1 J.Bowley | BLEC1 T.Wilson | AWGC1 G.Pawson | CHCC1 J.Caulton | ||||
L | 10:35 | 52 | M Prm 1X final | Race: B | RPCW2 M.Berry | RPCW1 M.Glenn | AWGC1 B.Hammond | SRVC1 J.Schoema... | WESC1 H.Poor | HWBC1 M.Harrison | ||
M | 10:45 | Race: A | RPCA1 M.Arms | RPCC2 K.Manson | RPCC1 R.Manson | RPCS1 N.Cohen | RPCS2 F.Fauvel | RPCC3 J.Wright | ||||
N | 11:00 | 53 | W Snr 4X‑ final | Race: A | NSHC1 A.Irwin | WHOC1 J.Hayes | AVNC1 L.Clark | HWBC1 H.Bailey | BPCC1 N.Hill | |||
O | 11:15 | 54 | W U20 2X final | Race: A | OTAC1 Z.McBride | RPCC2 P.Loveard | RPCW1 B.Murphy | RPCC1 J.Paton | RPCW2 B.Francis | WRAC1 H.Hocquard | ||
P | 11:30 | 55 | W Nov 8+ final | Race: A | NOEC1 L.Sabonadiere | HWBC1 K.Laracy | PETC1 B.Matthews | CTYC1 B.Harris | AVNC1 M.Weston | STAC1 P.Stallman | WESC1 L.Bennington | HAMC1 J.Haldane |
Q | 11:45 | 56 | W Prm 1X final | Race: A | RPCS3 L.Strack | RPCW1 G.Armstrong | RPCS1 F.Bourke | RPCA1 E.Twigg | RPCW2 S.Gray | RPCW3 J.Loe | ||
R | 12:00 | 57 | M U22 4X‑ final | Race: A | ZCHG1 R.Goodson | RPCS1 C.Crampton | RPCA1 L.Hollows | RPCC1 T.Nyenhuis | ||||
S | 12:15 | 58 | M Opn 2X (L) final | Race: A | OGUC1 T.Leeming | XCOM1 F.Gravenhorst | RPCC1 J.Hunter | RPCW1 A.Ling | RPCW2 J.Butler | AKGC1 B.McArthur | ||
T | 12:30 | 59 | M/W Opn 1X (P) (1000m) final | Race: A | WESC1 L.Katavich | |||||||
T | 71 | Mx Opn 4+ (P) (1000m) final | Race: A | HWBC1 ??? | ||||||||
U | 12:45 | 60 | M Snr 4X‑ final | Race: A | XLCA1 R.Jackman | AKLC1 A.Bews | AVNC1 J.Howard | PICC1 K.Gaudin | XLBP1 S.Watts | PETC1 J.McAnallen | AWGC1 H.Pawson | |
V | 12:50 | 61 | W Clb 1X final | Race: B | OTAC4 A.O'Leary | OTAC1 H.Duggan | TGAC1 B.Ketel | WNKC1 A.Watson-... | OGUC1 N.Shanks | OTAC2 E.Winders | HWBC2 A.Quirk | OGUC2 C.Buist |
W | 13:15 | Race: A | NELC1 K.Thompson | PORC1 I.Giacon | NSHC1 K.Connolly | AVNC1 L.Livesey | HWBC1 H.Bailey | AKLC1 A.Caskie | WELC1 A.Robson | WESC1 J.Ellis |
||
X | 13:30 | 62 | M Clb 2X final | Race: B | BLEC2 Z.Andrews | AVNC2 M.Dadson | CURC1 D.Trask | BPCC1 C.O'Conner | AVNC1 J.Lilley | WKOC1 S.McVerry | PORC1 G.Daly | CURC2 W.Morris-... |
Y | 13:45 | Race: A | OTAC1 J.O'Leary | WELC1 G.Hunt | NELC1 G.Callaghan | HKIC1 P.Davenport | BLEC1 H.Somerville | DUAC1 S.Smith | NELC2 O.Stephens | WHOC1 S.Jones |
||
Z | 14:00 | 63 | W Opn 2X (L) final | Race: A | PORC1 G.Giacon | RPCC1 L.Ayling | RPCW1 J.Edward | |||||
A | 14:15 | 64 | W U22 4X‑ final | Race: A | RPCS1 O.Loe | RPCW1 H.Osborne | RPCA1 K.Pratt | |||||
B | 14:30 | 65 | W Snr 8+ final | Race: A | AWGC1 R.Brackett | NSHC1 A.Irwin | AVNC1 L.Clark | WHOC1 J.Hayes | WELC1 C.Robertson | |||
C | 14:45 | 66 | W U19 4+ final | Race: A | AVNC1 H.Greenslade | CTYC1 L.Hutchinson | AKLC1 P.Turley | TIMC1 E.Dyke | AWGC1 J.Gowler | NSHC1 C.Davis | TGAC1 L.Perry | |
D | 15:00 | 67 | M U19 2X final | Race: A | AVNC1 J.Lilley | HWBC1 M.Vanderpeet | NELC1 S.Ducray | CURC1 L.Morris-... | WTMC1 A.Helmi | BLEC1 T.Wilson | AVNC2 B.Crosbie | HWBC2 T.Mackintosh |
E | 15:15 | 68 | M Snr 8+ final | Race: A | XCOM1 K.Gaudin | AKGC1 T.Batts | AVNC1 D.Caldwell | AKLC1 A.Allen | HWBC1 R.Dodd | CHCC1 J.Caulton | NSHC1 R.Kelleher | HAMC1 G.Arnold |
F | 15:30 | 69 | W Prm 8+ final | Race: A | RPCW1 H.Osborne | RPCS1 K.Froude | RPCC1 R.Scown | |||||
G | 15:45 | 70 | M Prm 8+ final | Race: A | RPCC1 J.Trappitt | RPCA1 R.Harrison | RPCS1 H.Bond |
Scratched crew. The grey crossed-out crew (i.e. HWBC1
R.Harrison) was scratched after being drawn in the race.
Social