Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: NZ Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Dale Maher
|
||||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Joey Steele
|
||||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: John O'connor
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Dick Tripp
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
|
||||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steve Finlayson
|
||||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: John O'connor
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Dick Tripp
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Joey Steele
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair & Justin Evans
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: John O'connor
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: John O'connor
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Mike Smyth
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: John O'connor
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair & Justin Evans
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Mike Smyth
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Dale Maher
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: John O'connor
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Joey Steele
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Dick Tripp
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
Social