Entrants list: NZ Rowing Champs
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#1
AVNC
- Click to expand crew ⇨
AVNC
AVNC
Canterbury
Canterbury
Crew
#2
AVNC
- Click to expand crew ⇨
AVNC
AVNC
Canterbury
Canterbury
Crew
#3
AVNC
- Click to expand crew ⇨
AVNC
AVNC
Canterbury
Canterbury
Crew
#4
AVNC
- Click to expand crew ⇨
AVNC
AVNC
Canterbury
Canterbury
AVNC
AVNC
Canterbury
Canterbury
Crew
#2
AWGC
Coached by: L Obrien
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams
- Click to expand crew ⇨
CLIC
CLIC
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
COMC
Coached by: Nathan Linford
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
Crew
#1
CTYC
- Click to expand crew ⇨
CTYC
CTYC
Canterbury
Canterbury
Crew
#2
CTYC
- Click to expand crew ⇨
CTYC
CTYC
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
- Click to expand crew ⇨
CURC
CURC
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
Crew
#1
INVC
Coached by: Joe Findley & Mark Day
- Click to expand crew ⇨
INVC
INVC
Southland
Southland
Crew
#1
MERC
Coached by: Graeme Smith
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
Crew
#2
MERC
Coached by: Murray Twining
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
Crew
#1
NELC
- Click to expand crew ⇨
NELC
NELC
Marlborough
Marlborough
Crew
#1
NOEC
Coached by: Alistair McClintock
- Click to expand crew ⇨
NOEC
NOEC
Otago
Otago
Crew
#2
NOEC
Coached by: Alistair McClintock
- Click to expand crew ⇨
NOEC
NOEC
Otago
Otago
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mat Jensen & Kim Dowden
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
- Click to expand crew ⇨
ROTC
ROTC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#1
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
- Click to expand crew ⇨
TIMC
TIMC
Canterbury
Canterbury
Crew
#2
TIMC
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
- Click to expand crew ⇨
TIMC
TIMC
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones & Dick Joyce
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones & Dick Joyce
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
Crew
#1
WESC
Coached by: Keith Page
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt & Matt Hill
- Click to expand crew ⇨
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#2
WHAC
Coached by: Graham Watt & Matt Hill
- Click to expand crew ⇨
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#1
WHOC
Coached by: John O'Connor
- Click to expand crew ⇨
WHOC
WHOC
Southland
Southland
Crew
#1
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#2
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#1
WNKC
Coached by: Robert Bruce
- Click to expand crew ⇨
WNKC
WNKC
Otago
Otago
Crew
#1
WTUC
Coached by: Andrew Jolly
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched pre-regatta, after entries closed.
Social