You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: NZ Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Nick Tonkin
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#2
OGUC
Coached by: Matt Smaill
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: Robert Bruce
|
Repechage 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Josh Everitt
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#2
INVC
Coached by: Jack Allan
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: Robert Bruce
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#2
OGUC
Coached by: Matt Smaill
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Nick Tonkin
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Josh Everitt
|
Social