Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: NZ Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Hannah Starnes
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Nathan Cohen & Hayden Cohen
|
||||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
||||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
||||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
Coached by: Hannah Starnes
|
||||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Gabrielle Peach
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
||||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Tony Bone
|
||||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Tony Bone
|
||||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Dave Hanan
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Hannah Starnes
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Tony Bone
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Adam Milne
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Nathan Cohen & Hayden Cohen
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Tony Bone
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: John Parnell
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
Coached by: Hannah Starnes
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Gabrielle Peach
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Dave Hanan
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#3
PORC
Coached by: Richard Sheppard
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Kit Croxford
|
Social