Event Sponsor
Day sheets: NZ Rowing Champs
These are the day sheets for the 2018 NZ Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Tuesday, 13th February 2018
Race 40 (N) @ 11:25: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: David Hatton
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
Coached by: Josh Wedlake
|
|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: Dougal Macdonald
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Stephenson & Jamie Vou
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Mark James
|
|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Jack Allan
|
Race 41 (O) @ 11:30: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#2
WRAC
Coached by: Mark James
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Ben Tyson
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#3
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Alex Meates & Will Meates
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Spencer Nichols
|
Race 42 (P) @ 11:35: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Brian Stephenson & Jamie Vou
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Jock Jolly
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Michael Berry
|
|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Rachael Turnbull
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
|
Race 43 (Q) @ 11:40: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Alex Meates & Will Meates
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Josh Wedlake
|
|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#3
WHOC
Coached by: Rachael Turnbull
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Ben Tyson
|
Wednesday, 14th February 2018
Race 136 (U) @ 11:05: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Dave Rodger
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Michael Berry
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Spencer Nichols
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Mark James
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: David Hatton
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Alex Meates & Will Meates
|
Race 137 (V) @ 11:15: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Paul Clinton
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Josh Wedlake
|
|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Rachael Turnbull
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#2
WRAC
Coached by: Mark James
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
|
Race 138 (W) @ 11:20: Repechage 3 | ||
---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#3
WHOC
Coached by: Rachael Turnbull
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Stephenson & Jamie Vou
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#3
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Brian Stephenson & Jamie Vou
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
|
|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: Dougal Macdonald
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Thursday, 15th February 2018
Race 189 (I) @ 10:20: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Spencer Nichols
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Alex Meates & Will Meates
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Jock Jolly
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
Coached by: Josh Wedlake
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Mark James
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
Race 190 (J) @ 10:25: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Jack Allan
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Ben Tyson
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Ben Tyson
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Stephenson & Jamie Vou
|
Friday, 16th February 2018
Race 235 (I) @ 13:35: B Final | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Ben Tyson
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Spencer Nichols
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Stephenson & Jamie Vou
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Alex Meates & Will Meates
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Jack Allan
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Mark James
|
Race 236 (J) @ 13:45: A Final | ||
---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Jock Jolly
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
Coached by: Josh Wedlake
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Ben Tyson
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Saturday, 17th February 2018
This Saturday day sheet is empty.
Social