Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: NZ Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
||||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Grant Clearwater
|
||||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#3
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Steve Wills
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
||||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Tufi Sele & Ella Greenslade
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Nathan Cohen
|
||||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Tufi Sele & Ella Greenslade
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Steve Wills
|
||||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#2
OGUC
Coached by: Holly Fletcher
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Patrick Davenport & Barrie Mabbott
|
||||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Holly Fletcher
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#3
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Grant Clearwater
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Nathan Cohen
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Tufi Sele & Ella Greenslade
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Tufi Sele & Ella Greenslade
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#2
OGUC
Coached by: Holly Fletcher
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Steve Wills
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Steve Wills
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Patrick Davenport & Barrie Mabbott
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Holly Fletcher
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Grant Clearwater
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#2
OGUC
Coached by: Holly Fletcher
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Patrick Davenport & Barrie Mabbott
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Toby Patton
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#3
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Tufi Sele & Ella Greenslade
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Holly Fletcher
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Steve Wills
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Tufi Sele & Ella Greenslade
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Patrick Davenport & Barrie Mabbott
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Nathan Cohen
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Steve Wills
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Grant Clearwater
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#2
OGUC
Coached by: Holly Fletcher
|
Social