Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: NZ Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Sarah Wootton (stroke), Elizabeth Rine, Georgia McConchie-Murray, Malindi Gammon + Ella Greenslade (cox)
Coached by: Chris Jones & David Burnett
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Mark Parry
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Robin Crooks & Karen Verwey
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Lauren Tilson & Chris Brake
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Robin Crooks & Karen Verwey
|
||||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Robin Crooks & Karen Verwey
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Robin Crooks & Karen Verwey
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Lauren Tilson & Chris Brake
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Sarah Wootton (stroke), Elizabeth Rine, Georgia McConchie-Murray, Malindi Gammon + Ella Greenslade (cox)
Coached by: Chris Jones & David Burnett
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Robin Crooks & Karen Verwey
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Mark Parry
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Robin Crooks & Karen Verwey
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Lauren Tilson & Chris Brake
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
|
Social