Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: NZ Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Karen Verwey
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Mark Parry
|
||||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Grant Clearwater
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
||||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones & David Burnett
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Lauren Tilson & Chris Brake
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
||||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Mark Parry
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Katrina Simon
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Lauren Tilson & Chris Brake
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Mark Parry
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones & David Burnett
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Lauren Tilson & Chris Brake
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Katrina Simon
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Karen Verwey
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Grant Clearwater
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Mark Parry
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Lauren Tilson & Chris Brake
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Lauren Tilson & Chris Brake
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Jonathon Lintott
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Chris Jones
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Grant Clearwater
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Mark Parry
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Chris Jones
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Karen Verwey
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones & David Burnett
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Katrina Simon
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Lauren Tilson & Chris Brake
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Mark Parry
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Lauren Tilson & Chris Brake
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Jonathon Lintott
|
Social