Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: NZ Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Josh Wedlake & Sam Stewart
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Bruce Jones & Joel Dowden
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Atanas Alipiev (stroke), Karl Gildenhuys, James Nowacki, Samuel Aschebrock + Isabelle Cattermole (cox)
Coached by: Chris Brake & Lauren Tilson
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Charlie Bhana-Sayring (stroke), Tyler McNutt, Jack Graystone, Lachlan Neilson + Patrick Hearn-Powers (cox)
Coached by: Jodi Haskell
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Robin Clarke
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Bruce Jones & Scott Wilson
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Bruce Jones & Scott Wilson
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Robin Clarke
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Josh Wedlake & Sam Stewart
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Atanas Alipiev (stroke), Karl Gildenhuys, James Nowacki, Samuel Aschebrock + Isabelle Cattermole (cox)
Coached by: Chris Brake & Lauren Tilson
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Charlie Bhana-Sayring (stroke), Tyler McNutt, Jack Graystone, Lachlan Neilson + Patrick Hearn-Powers (cox)
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Bruce Jones & Scott Wilson
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Robin Clarke
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Bruce Jones & Joel Dowden
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Josh Wedlake & Sam Stewart
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Atanas Alipiev (stroke), Karl Gildenhuys, James Nowacki, Samuel Aschebrock + Isabelle Cattermole (cox)
Coached by: Chris Brake & Lauren Tilson
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
Coached by: Robin Clarke & Sam Whitburn
|
Social