Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: NZ Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Hannah Starnes
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Roger White-Parsons & Barrie Mabbott
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Daisy Forsythe (stroke), Charlotte Connor, Isabella Grey, Sophie Davies + Stella Humberstone-Hurley (cox)
Coached by: Paul Westbury
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Abigail Parry & Ged Campbell
|
||||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill & Anna Thomson
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: David Mackintosh & Carina Burgess
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Daisy Forsythe (stroke), Charlotte Connor, Isabella Grey, Sophie Davies + Stella Humberstone-Hurley (cox)
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Kirsten Vanderpeet & Ross Webb
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Taylor Jacobs
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Hannah Starnes
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill & Anna Thomson
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: David Mackintosh & Carina Burgess
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: David Hatton
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Roger White-Parsons & Barrie Mabbott
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Hannah Starnes
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Daisy Forsythe (stroke), Charlotte Connor, Isabella Grey, Sophie Davies + Stella Humberstone-Hurley (cox)
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: David Hatton
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Kirsten Vanderpeet & Ross Webb
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Taylor Jacobs
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Abigail Parry & Ged Campbell
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill & Anna Thomson
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: David Mackintosh & Carina Burgess
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
Social