Day sheets: NZ Rowing Champs
These are the day sheets for the 2019 NZ Rowing Championships.
Tuesday, 19th February 2019
Alpha | Time | Event | Div | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 08:00 | 1 | W Snr 4X‑ heat | Race: 1 | CAMC1 A.Butler | WKOC1 C.Hyde | TIMC1 M.Clayton | COMC1 A.Maddock | AWG*2 G.Keech | AWGC1 Z.Brewer | WESC1 O.Couillault | AVNC1 C.Blackford |
B | 08:04 | 3 | M Nov 4X+ heat | Race: 1 | WELC2 B.Thomas | OAMC1 C.Gibbs | WELC1 S.O'Connor | HWB*1 R.Grant | CRO*1 M.King | AVNC1 J.Cornish | TIMC30 C.Clemens | |
C | 08:08 | 2E | W E Int 1X heat | Race: 1 | PETC2 M.Kilmister | M.Christi... | WELC2 G.Rich | HWBC2 M.Parker | NOEC2 K.Hawkins | WELC1 S.Wootton | NSHC2 M.Farquhar | WKOC2 C.Chatwin |
D | 08:12 | 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | NOEC1 G.Clydesdale | INVC1 E.Reid | WELC3 M.Taylor | PETC1 L.Reiher | HAMC2 A.Taituha | CTYC1 N.Campbell | DUAC1 P.Furrie | NSHC1 M.Armit |
|
E | 08:16 | Race: 3 | CTYC2 K.Bugler | WHOC1 M.Thompson | HWBC1 A.Wright | J.McCombe-Rae AVNC1 K.Wills | HAMC1 A.Abrahams | COMC1 T.Richmond | WELC4 C.Brownlie | CROC3 H.Bisset |
||
F | 08:20 | 4 | M Snr 4X‑ heat | Race: 1 | NSHC1 A.Castelltort | CLI*1 M.McLaughlin | MMRC1 A.Maloney | DUA*1 S.Smith | WKOC1 J.O'Leary | |||
G | 08:24 | 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | WHOC1 B.Eyles | ZCH*2 A.Kennedy MMR*2 A.Kennedy | WESC1 S.Wojcik | AKLC1 T.Duffett | AWGC1 L.Watts | AVNC1 M.Best | |||
H | 08:28 | 5 | M U20 2‑ heat | Race: 1 | WRAC1 A.Cordes | RPCA1 L.Kirwan | RPCA4 M.Brown | RPCW1 C.Crouch | RPCA2 J.Ready | RPCA3 A.Shotter | NSHC1 B.Holgate... | RPCW2 J.Toa |
I | 08:32 | 6 | W U20 2‑ heat | Race: 1 | RPCS2 S.Gowans | RPCW1 B.Perry | DTUC1 L.Fauver | RPCS1 G.Loveridge | RPCW2 M.Blind | RPCA1 S.Egnot-J... | WESC1 R.Ireland | |
J | 08:36 | 10 | M U22 4X‑ heat | Race: 1 | RPCW2 J.Brott | RPCW1 W.Thompson | RPCC2 J.Hicks | RPCS1 Z.Rumble | RPCA1 C.Stockley | RPCC1 J.Gasson | RPCS2 J.Brenssell | |
K | 08:40 | 45 | M Clb 2‑ heat | Race: 1 | WELC3 B.Carter | OTAC11 J.Nichols... | AVNC1 J.Luthi | WELC1 L.Schulth | TIMC30 L.Parker | |||
L | 08:44 | 1->Final; 2,3,4,5->Repechage | Race: 2 | AKLC1 X.Yates | WESC1 J.Homer-P... | AVNC2 J.Drake | CURC1 L.Knight | WELC2 H.McCarthy | ||||
M | 08:48 | 8E | M E Int 1X heat | Race: 1 | CROC2 T.Bickerstaff | ASHC1 P.Dekker | PETC4 C.Coyne | WELC4 F.Sherlock | NSHC1 A.Alipiev | TIMC52 C.White | INVC1 R.Soper | |
N | 08:52 | 1,2->Semi-Final; 3,4,5,6,7->Repechage | Race: 2 | HAMC1 T.Hughes | WELC2 J.Morris | WESC2 E.Horne | WHOC1 C.Tawhai | PETC2 D.Perkinson | ASHC2 G.Wall | OAMC1 A.Linares... | ||
O | 08:56 | Race: 3 | WHOC3 G.Braithwaite | OTAC11 F.Wright | TIMC51 K.Wills | CROC1 S.Langvik | WELC3 S.Fleming | PETC1 L.Aitchison | AKLC2 T.Pavlov | |||
P | 09:00 | Race: 4 | WHOC2 M.Tinnock | AKLC3 A.King | NSHC2 K.Gildenhuys | CROC3 J.Hancock | OTAC1 H.Wilkinson | TIMC30 H.Yeatman | INVC2 C.Thwaites | |||
Q | 09:04 | Race: 5 | PETC3 C.Devery | WESC1 M.Lawrence | AKLC1 H.Boisvert | OGUC1 D.Davis | R.Grant | COMC1 J.Foster | ||||
R | 09:08 | 9 | W Nov 8+ heat | Race: 1 | WEL*1 A.Rogers | HWBC1 L.Stewart | NSHC1 E.Turley-... | PETC1 M.Tuffin | OAM*1 G.Bennion | CTY*1 L.Brown | ||
S | 09:12 | 11 | M Prm 4X‑ heat | Race: 1 | WKOC1 J.O'Leary | RPCS1 N.Flannery | RPCA1 L.Hollows | |||||
T | 09:16 | 12 | W U22 4X‑ heat | Race: 1 | RPCC1 C.Stirling | RPCS1 V.Wall | RPCW1 J.Turfrey | |||||
U | 09:20 | 13 | W Prm 4X‑ heat | Race: 1 | RPCW2 G.Allen | RPCC1 G.Nugent-... | RPCW1 H.Osborne | RPCA1 K.Bevan | ||||
V | 09:24 | 16 | M U20 1X heat | Race: 1 | RPCA3 O.Kumarich | AVNC11 T.Giannak... | OAMC1 L.Docherty | RPCS1 Z.Rumble | RPCS5 J.McLaughlan | RPCC4 Z.Hough | MERC1 A.McRobbie | |
W | 09:28 | 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | WRAC2 D.Crick | S.Cummins RPCS3 D.Knight | RPCW2 J.Scott | HWBC1 F.Ritchie | RPCS6 A.Cartwright | RPCA2 H.Church | |||
X | 09:32 | Race: 3 | RPCA1 M.Waters | RPCS4 L.Anderson | CLIC1 L.Cox | WELC1 D.Ward | RPCW1 J.Wright | RPCC3 R.Kiddle | WRAC1 J.Castle | |||
Y | 09:36 | Race: 4 | RPCA4 H.Pethers... | RPCS2 B.Leydon | RPCW3 J.Engelke | RPCC1 J.Hicks | WESC1 J.Leota-B... | RPCC2 K.Miller | ASHC1 H.Hefford | |||
Z | 09:40 | 17 | W Clb 4X‑ heat | Race: 1 | COMC1 A.Maddock | AVNC1 C.Horn | CTYC1 B.Tuke | WHOC1 S.Jubb | CURC1 O.Cottam | WELC1 P.Maaka | NOEC1 H.Budd | |
A | 09:44 | 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | AWGC1 Z.Brewer | WKOC1 B.Walsh | CROC1 H.Dalzell | TIMC1 M.Clayton | WREC1 L.Schoeneborn | HWBC1 G.Petersen | PETC1 M.Parker | ||
B | 09:48 | 15 | M Clb 8+ heat | Race: 1 | AVNC1 B.McGuigan | DUA*1 J.Nichols... | WES*1 J.Homer-P... | TIMC30 J.Wilson | WELC1 H.Kelly-Smith | |||
C | 09:52 | 18 | M Nov 2X heat | Race: 1 | AVNC1 M.Rayne | WELC2 L.Earley | OTAC1 J.Cronje | WKOC1 J.Fobbester | TIMC31 W.Light | WELC3 C.Mathews | HAMC1 C.Burgess | CROC1 M.King |
D | 09:56 | 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | WELC1 J.Palmer | TWLC1 K.Nelson | HWBC1 R.Grant | WELC4 M.Campin-... | AKLC1 T.Pavlov | TIMC30 C.Clemens | AVNC2 M.Anderson | COMC1 J.Kearns |
|
E | 10:00 | 19 | W O15 Prm 1X (L) heat | Race: 1 | RPCS1 S.Cox | RPCC1 Z.McBride | RPCA1 A.Robson | RPCC3 S.MacKenzie | ||||
F | 10:04 | 1->Final; 2,3,4->Repechage | Race: 2 | RPCW1 J.Hobbs | RPCC2 J.Kiddle | NSHC1 H.Gray | ||||||
G | 10:08 | 21 | W Snr 2‑ heat | Race: 1 | WKOC2 C.Hyde | PETC1 M.Devery | AKLC1 K.Jackson | AVNC1 M.Weston | STAC1 V.Chan | |||
H | 10:12 | 1->Final; 2,3,4,5->Repechage | Race: 2 | WKOC1 S.Baker-Burns | AVNC2 O.Hughes | ASHC1 G.Wilson | CAMC1 C.Burns | OGUC1 C.Dempsey | ||||
I | 10:16 | 23 | W Nov 4+ heat | Race: 1 | CTYC1 L.Brown | PETC2 E.Livingston | OAMC1 A.Metcalfe | WEL*2 B.Daley | NSHC2 G.Munro | A.Metcalfe | ||
J | 10:20 | 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | NSHC1 H.Moratti | PETC1 M.Tuffin | AVNC1 L.Brown | WKOC1 M.Edwards | HWBC1 R.Mackenzie | WELC1 B.McCallum | |||
K | 10:24 | 22 | W U22 1X heat | Race: 1 | RPCS1 V.Wall | RPCC1 R.Willis | RPCA1 S.Egnot-J... | |||||
L | 10:28 | 20 | M O15 Prm 2X (L) heat | Race: 1 | WKOC1 F.Hamill | AKLC1 M.Duffett | WELC1 J.Morris | RPCA1 C.Stockley | ||||
M | 10:32 | 24 | M Prm 2‑ heat | Race: 1 | RPCC1 P.Wilson | RPCS1 B.Taylor | WKOC1 T.Bedford | RPCA2 I.Grainger | RPCW1 M.O'Leary | |||
N | 10:36 | 1,2->Final; 3,4,5->Repechage | Race: 2 | RPCW2 A.Allen | RPCA1 M.MacDonald | RPCS2 T.Russel | RPCC2 I.Seymour | |||||
O | 10:40 | 25 | M Clb 2X heat | Race: 1 | CURC1 J.Wolfe | WESC1 J.Shields | ASHC1 H.Hefford | AKLC2 W.Ibbotson | WHOC2 C.Turnbull | PETC1 L.Aitchison | J.Wilson | WELC3 B.Carter |
P | 10:44 | 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | AKLC1 X.Yates | NELC1 C.Johnston | PICC1 S.Gaudin | TIMC30 L.Parker | AWGC1 A.van Bussel | WKOC1 M.Cateley | WELC2 P.Cook | WHOC3 C.O'Connor |
|
Q | 10:48 | Race: 3 | WHOC1 M.Nally | AVNC2 T.Bennett | CTYC1 A.Coull | OBHC1 B.Mason | TIMC40 J.Vou | WKOC2 J.Fleming | STAC1 E.Pearce | WELC1 H.Kelly-Smith |
||
R | 10:52 | 26 | W Prm 2‑ heat | Race: 1 | RPCS1 E.Dyke | RPCA2 E.Jeurissen | RPCS2 D.Waddy | RPCC1 K.Williams | RPCC2 J.Gowler | RPCA1 K.Bevan | ||
S | 10:56 | 27 | M Snr 2‑ heat | Race: 1 | AWGC1 H.Pawson | WESC1 C.Rapley | WKOC3 W.Guest | AVNC4 M.Best | NSHC1 B.Holgate... | AVNC3 J.Mangels | NOEC1 S.Bezett | |
T | 11:00 | 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | AVNC1 M.White | AVNC2 F.Coughlan | NSHC2 D.McSweeny | WRAC1 A.Cordes | WESC2 C.Patten | WKOC1 H.Wills | WKOC2 E.Rhodes | ||
U | 11:04 | 28 | W Clb 4+ heat | Race: 1 | CURC1 O.Cottam | K.Everest PETC1 M.Parker | E.Wood AWGC1 N.Murphy | WKOC1 A.Webbon | WHOC1 S.Jubb | AVNC1 C.Horn | AKLC1 L.Gallagher | WELC1 T.Bates |
V | 11:08 | 29 | M U22 2X heat | Race: 1 | RPCA1 C.Stockley | RPCC2 J.Gasson | W.Thompson RPCS2 N.Luff | RPCW1 T.McLaren... | RPCS1 G.Howat | RPCC1 R.Bruce | ||
W | 11:12 | 30 | W Snr 1X heat | Race: 1 | OTAC1 E.Hofmans | TIMC40 S.Sorenson | ASHC2 M.Gibson | AVNC3 O.Hughes | NSHC2 H.Gray | AWGC2 A.Bennett | CLIC1 G.Keech | PETC1 P.Newall |
X | 11:16 | 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | ASHC1 G.Wilson | AVNC1 M.Power | INVC2 A.Rikiti | TIMC1 P.Trolove | COMC1 S.Billingham | WKOC1 G.King | NSHC1 A.DeLong | ||
Y | 11:20 | Race: 3 | NSHC3 B.Glenn | AVNC2 R.Norton | CAMC1 C.Cochrane | AWGC1 N.Monk | WESC1 L.Voorhaar | INVC1 S.Mirfin | WKOC2 S.Ulrich | |||
Z | 11:24 | 31 | M Nov 4+ heat | Race: 1 | AVNC1 M.Anderson | WELC2 B.Thomas | WELC1 S.O'Connor | TIMC30 C.Clemens | WKO*1 J.Fobbester | AVNC2 A.Willard | ||
A | 11:28 | 32 | W U22 4‑ heat | Race: 1 | C.Spence RPCS1 G.Loveridge | WESC1 R.Ireland | RPCW1 J.Turfrey | |||||
B | 11:32 | 34 | M Clb 4X‑ heat | Race: 1 | L.Aitchison | AKLC1 W.Ibbotson | WELC2 P.Cook | NEL*1 W.Johnston | TIMC30 J.Wilson | WKOC2 A.Latiff | AWG*1 M.Cummings | |
C | 11:36 | 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | TIMC40 J.Vou | AVNC1 J.Luthi | WKOC1 M.Cateley | WHOC1 M.Nally | WELC1 H.Kelly-Smith | STAC1 C.Burns | |||
D | 11:40 | 33 | M U22 2‑ heat | Race: 1 | F.McSwiney NOEC1 S.Bezett | RPCS1 H.Maxwell | RPCA2 J.Ready | RPCA1 L.Kirwan | ||||
E | 11:44 | 35 | M Snr 1X heat | Race: 1 | M.Best | WRAC1 J.Castle | OGUC3 D.Davis | OAMC1 L.Docherty | AWGC2 L.Carroll | CLIC2 L.Cox | WESC3 T.Pearce | |
F | 11:48 | 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | HWBC1 F.Ritchie | OGUC2 D.Nakamura | CLIC1 C.Porteous | AWGC1 L.Watts | CSFC1 F.Bruckner | AVNC2 I.Zarifeh | DUAC1 S.Smith | NSHC1 B.Kells |
|
G | 11:52 | Race: 3 | AVNC1 H.Joseph | OGUC1 C.Lewis | WELC1 D.Ward | AKLC1 D.van der... | AWGC3 G.Thomson | J.Leota-B... WESC2 G.Galano | MERC1 A.McRobbie | WKOC1 J.O'Leary |
||
H | 11:56 | 36 | W Clb 2X heat | Race: 1 | G.Lines | NOEC1 H.Budd | WELC1 M.Lindsay | INVC1 P.Tohiariki | CTYC1 B.Tuke | NSHC1 P.Kellow | HWBC2 G.Rodie | |
I | 12:00 | 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage | Race: 2 | RIVC1 M.Stucki | WHOC1 S.Jubb | TWLC1 C.Joubert | WELC2 G.Rich | WKOC1 N.Hearn | AVNC2 P.Young | |||
J | 12:04 | Race: 3 | TIMC1 C.Grant | COMC1 S.Murphy | H.Dalzell WHOC2 M.Thompson | WESC1 E.Millar | WREC1 L.Schoeneborn | HWBC1 G.Petersen | ||||
K | 12:08 | 38 | W Prm 2X heat | Race: 1 | RPCS1 O.Loe | RPCC2 J.Kiddle | RPCW1 H.Osborne | RPCC3 S.MacKenzie | ||||
L | 12:12 | 1->Final; 2,3,4->Repechage | Race: 2 | RPCS2 V.Wall | RPCC1 G.Nugent-... | RPCA1 A.Mills | ||||||
M | 12:16 | 39 | M Prm 2X heat | Race: 1 | RPCA1 G.Thomas | RPCA2 S.Jones | RPCS1 N.Flannery | RPCW1 M.Dunham | ||||
N | 12:20 | 40 | W U20 2X heat | Race: 1 | RPCC1 A.Macquarrie | RPCA1 S.Egnot-J... | RPCS1 K.Glen | RPCS2 M.Turfus | RPCW1 K.Lush | RPCC2 O.Clark | RPCW3 B.Perry | ASHC1 G.Wilson |
O | 12:24 | 37E | M E Int 4+ heat | Race: 1 | PETC1 L.Aitchison | WELC2 S.O'Connor | WHOC1 C.Tawhai | NSHC1 A.Alipiev | CURC1 J.Fenn | |||
P | 12:28 | 1->Final; 2,3,4,5->Repechage | Race: 2 | WKOC1 T.Lowry | WELC1 J.Watene | CROC1 S.Langvik | OTA*1 F.Wright | |||||
Q | 12:32 | 41E | W E Int 4+ heat | Race: 1 | AKLC1 L.Gallagher | NSHC1 M.Farquhar | PETC2 A.Smith | CTYC1 L.Brown | HWBC1 E.Wood | DUAC2 S.Franck | ||
R | 12:36 | 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | WELC1 T.Bates | CROC1 J.McCombe-Rae | WKOC1 K.McCann | DUAC1 A.Lochaden | PETC1 L.Reiher | CURC1 J.Rean | |||
S | 12:40 | 43 | M Snr 8+ heat | Race: 1 | CTYC1 J.Glover | ZCH*1 A.Kennedy MMR*1 A.Kennedy | K.Manson WKOC1 H.Wills | AVNC1 T.Osmers | WRA*1 J.Trappitt | WESC1 J.Leota-B... | ||
T | 12:44 | 48 | M U22 1X heat | Race: 1 | RPCC2 J.Gasson | T.Giannak... | RPCS1 G.Howat | RPCA1 J.Kumarich | RPCW4 F.McSwiney | RPCW2 T.McLaren... | RPCS3 N.Luff | |
U | 12:48 | 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | WELC1 J.Graham | J.Brott OGUC1 C.Lewis | AVNC1 H.Joseph | RPCC1 R.Bruce | RPCS2 M.Taylor | RPCS4 J.Brenssell | RPCW1 B.Kirsop | ||
V | 12:52 | 46 | W Clb 1X heat | Race: 1 | CLIC1 J.Williams | WELC3 M.Taylor | OTAC1 E.Hofmans | WKOC1 N.Hearn | CROC2 H.Dalzell | OAMC1 H.Cunningham | L.Hart TIMC40 S.Sorenson | |
W | 12:56 | 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | WELC1 A.Loretto | AVNC4 C.Horn | TIMC2 C.Grant | CTYC1 N.Campbell | AVNC3 K.Wills | NOEC2 E.Wallace | CROC1 J.Robinson | HWBC2 H.Williams |
|
X | 13:00 | Race: 3 | AVNC2 L.Jackson | COMC1 K.Hamilton | NOEC1 H.Budd | WELC2 C.Brownlie | WHOC1 S.Jubb | HWBC1 G.Petersen | TIMC1 M.Clayton | NSHC1 P.Kellow |
||
Y | 13:04 | 47 | W U22 2X heat | Race: 1 | RPCS1 V.Wall | RPCS2 M.Turfus | ||||||
Z | 13:08 | 49 | W Prm 4‑ heat | Race: 1 | RPCA1 K.Bevan | RPCC1 K.Williams | RPCS1 E.Dyke | |||||
A | 13:12 | 53 | W Snr 4‑ heat | Race: 1 | AKLC1 L.Green | UWO*1 S.Baker-Burns | AVNC1 M.Weston | CAMC1 A.Butler | WESC1 R.Ireland | OGUC1 S.Telfer | DTUC1 A.Chamberlin | ZCH*1 B.Stratton STA*1 M.Devery |
B | 13:20 | 55 | M O15 Prm 1X (L) heat | Race: 1 | RPCW2 B.van Dalen | RPCA1 C.Stockley | RPCC2 T.Gregory... | CSFC1 F.Bruckner | OGUC1 D.Nakamura | RPCW1 M.Dunham | ||
C | 13:24 | 1->Final; 2,3,4,5,6->Repechage | Race: 2 | RPCC3 J.Gasson | RPCA2 Z.Everitt | AWGC1 L.Carroll | RPCC1 H.Somerville | RPCW3 J.Brott | ||||
D | 13:28 | 56 | M U20 2X heat | Race: 1 | RPCC2 J.Hicks | RPCS3 D.Knight | RPCA1 M.Waters | RPCW2 J.Engelke | RPCW1 J.Wright | RPCA2 H.Pethers... | ||
E | 13:32 | 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | RPCA3 M.Brown | RPCS1 Z.Rumble | RPCS2 L.Anderson | RPCC1 K.Miller | RPCW3 W.Thompson | ||||
F | 13:36 | 57 | W Nov 2X heat | Race: 1 | WELC1 S.Hall | WKOC2 M.Edwards | RIVC1 M.Stucki | NSHC2 E.Turley-... | HWBC1 L.Christie | AVNC2 A.Beal | HWBC2 K.Stewart | AKLC2 A.Hiemstra |
G | 13:40 | 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | AKLC1 A.Sherman | AVNC1 K.McNeill | WREC1 A.Cody | PETC1 M.Tuffin | WKOC1 E.Harterink | CTYC1 E.Winchester | HWBC3 R.Mackenzie | NSHC1 H.Moratti |
|
H | 13:44 | 58 | W U20 1X heat | Race: 1 | RPCW4 A.Gallaher | RPCS1 K.Glen | RPCS2 M.Turfus | NSHC1 H.Gray | RPCC1 A.Macquarrie | RPCW3 J.Hobbs | RPCA2 J.Harris | RPCC3 C.Stirling |
I | 13:48 | 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | RPCS4 I.Carter | RPCS3 M.Hardwick | RPCW1 K.Lush | RPCC2 O.Clark | RPCW2 S.Clayton... | RPCA1 S.Egnot-J... | OAMC1 H.Cunningham | ||
J | 13:52 | 59 | W Clb 8+ heat | Race: 1 | DUAC1 A.Lochaden | PETC1 L.Reiher | CURC1 O.Cottam | CTY*1 B.Tuke | HWBC1 G.Petersen | WELC1 T.Bates | AVNC1 G.Freeman | |
K | 13:56 | 60 | M Clb 1X heat | Race: 1 | ASHC2 M.Wall | WHOC1 M.Nally | OBHC2 T.Ryan | TIMC30 L.Parker | WRAC1 D.Crick | WELC1 O.Fahey | AWGC2 J.Pringle | |
L | 14:00 | 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | AVNC11 T.Giannak... | AWGC1 C.Lawrence | TIMC40 C.Moffat | WHOC3 C.Turnbull | PETC1 M.Cummings | CTYC1 A.Coull | OBHC1 B.Mason | WELC2 J.Mather |
|
M | 14:04 | Race: 3 | WKOC1 F.Hamill | OGUC1 D.Davis | WHOC2 D.Edwards | PICC1 R.Gaudin | WREC1 S.Widger | AVNC1 B.McGuigan | WESC2 J.Shields | |||
N | 14:08 | Race: 4 | WELC3 J.Watene | CTYC2 T.Ryan | ASHC1 H.Hefford | NSHC1 C.Elliott | AVNC3 C.Newlands | WESC1 T.Pearce | OGUC2 D.Nakamura | |||
O | 14:12 | 61 | M Prm 1X heat | Race: 1 | WKOC1 K.Manson | RPCA1 M.Drysdale | RPCC6 J.McAnallen | RPCC7 T.Gregory... | RPCC4 B.Robertson | |||
P | 14:16 | 1,2->Final; 3,4,5->Repechage | Race: 2 | NSHC1 B.Kells | RPCW1 J.Parry | RPCC3 H.Somerville | RPCC1 R.Manson | RPCA2 I.Grainger | ||||
Q | 14:20 | 63 | M Snr 4‑ heat | Race: 1 | A.Castelltort | NEL*1 R.Flintoft | WESC1 C.Rapley | AWGC1 J.Thomson | WKOC1 H.Wills | AVNC2 J.Mangels | ||
R | 14:24 | 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | WESC2 S.Wojcik | MMRC1 A.Maloney | CTYC1 J.Glover | NSHC1 D.McSweeny | WKOC2 J.Percy | AVNC1 T.Osmers | |||
S | 14:28 | 62 | W Prm 1X heat | Race: 1 | RPCA1 A.Mills | RPCC1 J.Kiddle | RPCW5 K.Parker | RPCW3 B.Francis | RPCS2 L.Spoors | |||
T | 14:32 | 1,2->Semi-Final; 3,4,5->Repechage | Race: 2 | RPCW1 E.Twigg | RPCC2 Z.McBride | RPCS1 O.Loe | RPCW2 H.Osborne | RPCA2 A.Robson | ||||
U | 14:36 | Race: 3 | RPCS3 E.Macfarlane | RPCC3 S.MacKenzie | RPCW6 G.Allen | RPCC4 N.Baker | RPCW4 S.Voss | |||||
V | 14:40 | Race: 4 | RPCA3 K.Froude | RPCC6 K.Goodger | RPCC5 G.Nugent-... | RPCW7 L.Ellery | ||||||
W | 14:44 | 42 | W Snr 8+ heat | Race: 1 | DTU*1 B.Stratton | UWO*1 A.Stefanovski | AVNC1 G.Freeman | CTY*1 S.Telfer | WESC1 O.Couillault | |||
X | 14:48 | 64 | W U22 2‑ heat | Race: 1 | RPCW1 J.Turfrey | RPCA1 C.Spence | ||||||
Y | 14:52 | 65E | M E Int 2X heat | Race: 1 | WKOC1 S.Scantlebury | WHOC2 G.Braithwaite | ASHC1 G.Wall | TWLC1 K.Nelson | INVC1 C.Thwaites | WELC2 J.Watene | CROC1 S.Langvik | TIMC40 J.Steven |
Z | 14:56 | 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | CROC2 M.King | WHOC1 C.Tawhai | CURC1 W.Rattray | PETC2 C.Devery | NSHC1 A.Alipiev | WELC1 F.Sherlock | TIMC51 K.Wills | AKLC1 H.Boisvert |
|
A | 15:00 | Race: 3 | AKLC2 M.Duffett | CURC2 J.Chapman | TIMC1 J.Wilson | PETC1 L.Aitchison | COMC1 J.Foster | WKOC2 K.van Genne | NSHC2 T.Watson | F.Wright OTAC1 H.Wilkinson |
||
B | 15:04 | 66 | W Nov 4X+ heat | Race: 1 | PETC2 E.Livingston | WELC2 B.McCallum | AKLC1 A.Sherman | CTYC1 L.Brown | NSHC1 H.Moratti | HWBC1 K.Stewart | ||
C | 15:08 | 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | HWBC2 R.Mackenzie | WEL*1 N.Carey | NSHC2 O.Cuffe | AVNC1 A.Beal | PETC1 Z.Kung | WKOC1 M.Edwards | |||
D | 15:12 | 69 | M U22 4‑ heat | Race: 1 | RPCW1 F.Watson | RPCA1 L.Kirwan | RPCA2 M.Brown | RPCS1 T.Russel | ||||
E | 15:16 | 75 | M Snr 2X heat | Race: 1 | AVNC1 H.Joseph | WELC1 J.Graham | AWGC2 L.Carroll | DUAC1 S.Smith | WESC1 J.Leota-B... | WKOC1 J.O'Leary | AKLC2 J.MacDonald | NELC1 R.Flintoft |
F | 15:20 | 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | AWGC1 L.Watts | AKLC1 T.Duffett | AVNC2 M.Best | CURC1 A.Kennedy | CLIC1 M.McLaughlin | WRAC1 A.Cordes | NSHC1 A.Castelltort | WKOC2 J.Percy |
|
G | 15:24 | 70 | M Nov 8+ heat | Race: 1 | AVNC1 M.Anderson | WELC1 J.Palmer | ||||||
H | 15:28 | 73 | W Clb 2‑ heat | Race: 1 | AVNC1 M.Borren | NSHC1 P.Kellow | OGUC1 J.Cook | WELC2 A.Loretto | WKOC1 A.Webbon | PETC1 S.McLean | ||
I | 15:32 | 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | CURC1 O.Cottam | WELC1 G.McConch... | PETC2 M.Parker | CTYC1 K.Everest | WESC1 O.Couillault | ||||
J | 15:36 | 72E | W E Int 2X heat | Race: 1 | WKOC1 K.McCann | CURC1 J.Rean | CTYC1 D.Scrase | DUAC2 S.Smith | WELC2 G.Rich | NOEC1 G.Clydesdale | NSHC1 M.Armit | |
K | 15:40 | 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | HAMC1 A.Taituha | CURC2 B.Daniels | HWBC2 E.Wood | PETC3 R.Bradbrooke | CROC1 J.McCombe-Rae | WKOC2 C.Chatwin | DUAC3 S.Franck | ||
L | 15:44 | Race: 3 | PETC1 A.Smith | WHOC1 M.Thompson | INVC1 S.Stewart | DUAC4 R.Kingan | COMC1 T.Richmond | CROC2 H.Bisset | AKLC1 P.Murphy | |||
M | 15:48 | Race: 4 | WELC1 T.Bates | DUAC1 M.Ealson | INVC2 G.Jennings | HWBC1 E.Downey | WREC1 I.Hume | CTYC2 E.Winchester | ||||
N | 15:52 | 71 | W Snr 2X heat | Race: 1 | WESC1 G.Gibson | AWGC1 A.Bennett | AKLC1 K.Jackson | WKOC2 G.King | AVNC1 C.Blackford | NSHC1 A.DeLong | ||
O | 15:56 | 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | COMC1 S.Billingham | CLIC1 G.Keech | WKOC1 C.Hyde | STAC1 V.Chan | TIMC1 P.Trolove | AVNC2 O.Hughes | |||
P | 16:00 | 68 | M Clb 4+ heat | Race: 1 | CTY*1 L.Knight | NSHC1 J.Mitchell | AWG*1 M.Cummings | WELC1 H.Kelly-Smith | STAC1 E.Pearce | AVNC1 J.Luthi | ||
Q | 16:04 | 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage | Race: 2 | WHOC1 B.Eyles | OTA*1 J.Nichols... | C.Mercer | ZCHG2 C.Long | WELC2 P.Cook | WESC1 J.Homer-P... | |||
R | 16:08 | 76 | W Prm 8+ heat | Race: 1 | RPCC1 J.Gowler | RPCW1 J.Turfrey | RPCS1 E.Dyke | |||||
S | 16:12 | 77 | M Prm 8+ heat | Race: 1 | RPCA1 S.Jones | WRA*1 J.Trappitt | RPCC1 P.Wilson | RPCS1 T.Russel | RPCW1 F.Watson |
Scratched crews. Any grey crossed-out crew (e.g. AKLC1
C.Mercer) was scratched after being drawn in the race.
Wednesday, 20th February 2019
Alpha | Time | Event | Div | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 08:00 | 4 | M Snr 4X‑ repechage | Race: 1 | DUA*1 S.Smith | MMRC1 A.Maloney | AKLC1 T.Duffett | WESC1 S.Wojcik | ||||
B | 08:05 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | WHOC1 B.Eyles | AVNC1 M.Best | MMR*2 A.Kennedy | CLI*1 M.McLaughlin | NSHC1 A.Castelltort | ||||
C | 08:10 | 2E | W E Int 1X repechage | Race: 1 | WELC4 C.Brownlie | WELC3 M.Taylor | NOEC2 K.Hawkins | CROC3 H.Bisset | NSHC2 M.Farquhar | NOEC1 G.Clydesdale | ||
D | 08:15 | 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated | Race: 2 | AVNC1 K.Wills | HAMC2 A.Taituha | PETC2 M.Kilmister | PETC1 L.Reiher | CTYC2 K.Bugler | ||||
E | 08:20 | 21 | W Snr 2‑ repechage | Race: 1 | AKLC1 K.Jackson | PETC1 M.Devery | STAC1 V.Chan | AVNC1 M.Weston | AVNC2 O.Hughes | CAMC1 C.Burns | ASHC1 G.Wilson | OGUC1 C.Dempsey |
F | 08:25 | 8E | M E Int 1X repechage | Race: 1 | PETC2 D.Perkinson | COMC1 J.Foster | OTAC11 F.Wright | INVC1 R.Soper | OAMC1 A.Linares... | INVC2 C.Thwaites | ASHC1 P.Dekker | |
G | 08:30 | 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated | Race: 2 | WELC3 S.Fleming | ASHC2 G.Wall | PETC3 C.Devery | AKLC2 T.Pavlov | OTAC1 H.Wilkinson | CROC2 T.Bickerstaff | CROC1 S.Langvik | ||
H | 08:35 | Race: 3 | WHOC2 M.Tinnock | TIMC30 H.Yeatman | WELC2 J.Morris | WESC1 M.Lawrence | TIMC52 C.White | WHOC3 G.Braithwaite | CROC3 J.Hancock | PETC4 C.Coyne |
||
I | 08:40 | 24 | M Prm 2‑ repechage | Race: 1 | WKOC1 T.Bedford | RPCW1 M.O'Leary | RPCA2 I.Grainger | RPCW2 A.Allen | RPCC2 I.Seymour | |||
J | 08:45 | 16 | M U20 1X repechage | Race: 1 | MERC1 A.McRobbie | RPCC3 R.Kiddle | RPCS5 J.McLaughlan | RPCA2 H.Church | RPCW3 J.Engelke | |||
K | 08:50 | 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated | Race: 2 | CLIC1 L.Cox | RPCC4 Z.Hough | RPCW1 J.Wright | RPCC1 J.Hicks | RPCS6 A.Cartwright | WESC1 J.Leota-B... | |||
L | 08:55 | Race: 3 | RPCA4 H.Pethers... | RPCW2 J.Scott | ASHC1 H.Hefford | OAMC1 L.Docherty | RPCS4 L.Anderson | RPCA3 O.Kumarich | ||||
M | 09:00 | Race: 4 | WRAC2 D.Crick | RPCC2 K.Miller | RPCS3 D.Knight | WRAC1 J.Castle | AVNC11 T.Giannak... | WELC1 D.Ward | ||||
N | 09:05 | 45 | M Clb 2‑ repechage | Race: 1 | WELC3 B.Carter | L.Parker | AVNC1 J.Luthi | OTAC11 J.Nichols... | WESC1 J.Homer-P... | AVNC2 J.Drake | WELC2 H.McCarthy | CURC1 L.Knight |
O | 09:10 | 17 | W Clb 4X‑ repechage | Race: 1 | WHOC1 S.Jubb | CURC1 O.Cottam | CTYC1 B.Tuke | TIMC1 M.Clayton | HWBC1 G.Petersen | CROC1 H.Dalzell | ||
P | 09:15 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | PETC1 M.Parker | AWGC1 Z.Brewer | WREC1 L.Schoeneborn | NOEC1 H.Budd | COMC1 A.Maddock | WELC1 P.Maaka | |||
Q | 09:20 | 18 | M Nov 2X repechage | Race: 1 | WELC3 C.Mathews | WELC2 L.Earley | AVNC1 M.Rayne | TIMC31 W.Light | HWBC1 R.Grant | WELC1 J.Palmer | AVNC2 M.Anderson | |
R | 09:25 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | WELC4 M.Campin-... | TWLC1 K.Nelson | TIMC30 C.Clemens | COMC1 J.Kearns | HAMC1 C.Burgess | CROC1 M.King | WKOC1 J.Fobbester | ||
S | 09:30 | 19 | W O15 Prm 1X (L) repechage | Race: 1 | RPCA1 A.Robson | RPCS1 S.Cox | RPCC3 S.MacKenzie | RPCW1 J.Hobbs | NSHC1 H.Gray | |||
T | 09:35 | 55 | M O15 Prm 1X (L) repechage | Race: 1 | OGUC1 D.Nakamura | RPCA1 C.Stockley | RPCW2 B.van Dalen | RPCC3 J.Gasson | AWGC1 L.Carroll | |||
U | 09:40 | 1,2->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | RPCA2 Z.Everitt | RPCC2 T.Gregory... | RPCW3 J.Brott | CSFC1 F.Bruckner | |||||
V | 09:45 | 23 | W Nov 4+ repechage | Race: 1 | WEL*2 B.Daley | CTYC1 L.Brown | PETC1 M.Tuffin | WELC1 B.McCallum | ||||
W | 09:50 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | HWBC1 R.Mackenzie | WKOC1 M.Edwards | AVNC1 L.Brown | NSHC2 G.Munro | PETC2 E.Livingston | ||||
X | 09:55 | 27 | M Snr 2‑ repechage | Race: 1 | AWGC1 H.Pawson | NOEC1 S.Bezett | WKOC3 W.Guest | AVNC2 F.Coughlan | WKOC2 E.Rhodes | WESC2 C.Patten | ||
Y | 10:00 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | WRAC1 A.Cordes | NSHC2 D.McSweeny | AVNC1 M.White | NSHC1 B.Holgate... | AVNC3 J.Mangels | AVNC4 M.Best | |||
Z | 10:05 | 36 | W Clb 2X repechage | Race: 1 | M.Stucki | WESC1 E.Millar | HWBC2 G.Rodie | AVNC2 P.Young | INVC1 P.Tohiariki | WHOC2 M.Thompson | ||
A | 10:10 | 30 | W Snr 1X repechage | Race: 1 | WESC1 L.Voorhaar | ASHC1 G.Wilson | PETC1 P.Newall | NSHC3 B.Glenn | S.Sorenson | |||
B | 10:15 | 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated | Race: 2 | O.Hughes | CAMC1 C.Cochrane | WKOC1 G.King | AWGC2 A.Bennett | INVC2 A.Rikiti | ||||
C | 10:20 | 34 | M Clb 4X‑ repechage | Race: 1 | WELC2 P.Cook | NEL*1 W.Johnston | AVNC1 J.Luthi | TIMC40 J.Vou | AKLC1 W.Ibbotson | |||
D | 10:25 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | WHOC1 M.Nally | WELC1 H.Kelly-Smith | WKOC1 M.Cateley | TIMC30 J.Wilson | WKOC2 A.Latiff | ||||
E | 10:30 | 35 | M Snr 1X repechage | Race: 1 | MERC1 A.McRobbie | AVNC2 I.Zarifeh | CLIC2 L.Cox | WESC2 G.Galano | NSHC1 B.Kells | |||
F | 10:35 | 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated | Race: 2 | AVNC1 H.Joseph | AWGC3 G.Thomson | OGUC2 D.Nakamura | OGUC3 D.Davis | AWGC1 L.Watts | ||||
G | 10:40 | 38 | W Prm 2X repechage | Race: 1 | RPCC3 S.MacKenzie | RPCC2 J.Kiddle | RPCS1 O.Loe | RPCC1 G.Nugent-... | RPCA1 A.Mills | |||
H | 10:45 | 41E | W E Int 4+ repechage | Race: 1 | PETC2 A.Smith | HWBC1 E.Wood | NSHC1 M.Farquhar | PETC1 L.Reiher | WKOC1 K.McCann | |||
I | 10:50 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | CROC1 J.McCombe-Rae | CURC1 J.Rean | WELC1 T.Bates | DUAC2 S.Franck | CTYC1 L.Brown | ||||
J | 10:55 | 46 | W Clb 1X repechage | Race: 1 | WHOC1 S.Jubb | HWBC2 H.Williams | CROC2 H.Dalzell | HWBC1 G.Petersen | WELC3 M.Taylor | AVNC3 K.Wills | ||
K | 11:00 | 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated | Race: 2 | AVNC2 L.Jackson | TIMC2 C.Grant | TIMC40 S.Sorenson | WELC1 A.Loretto | WELC2 C.Brownlie | ||||
L | 11:05 | 56 | M U20 2X repechage | Race: 1 | RPCA2 H.Pethers... | RPCS3 D.Knight | RPCA1 M.Waters | RPCC1 K.Miller | RPCA3 M.Brown | |||
M | 11:10 | 25 | M Clb 2X repechage | Race: 1 | J.Vou | NELC1 C.Johnston | AKLC2 W.Ibbotson | STAC1 E.Pearce | WELC3 B.Carter | WELC2 P.Cook | ||
N | 11:15 | 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated | Race: 2 | AVNC2 T.Bennett | TIMC30 L.Parker | ASHC1 H.Hefford | WHOC3 C.O'Connor | WKOC2 J.Fleming | ||||
O | 11:20 | 48 | M U22 1X repechage | Race: 2 | RPCC1 R.Bruce | RPCW1 B.Kirsop | RPCS4 J.Brenssell | RPCW4 F.McSwiney | RPCW2 T.McLaren... | |||
P | 11:25 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 1 | RPCC2 J.Gasson | RPCS3 N.Luff | RPCS1 G.Howat | AVNC1 H.Joseph | WELC1 J.Graham | OGUC1 C.Lewis | |||
Q | 11:30 | 56 | M U20 2X repechage | Race: 2 | RPCS2 L.Anderson | RPCS1 Z.Rumble | RPCC2 J.Hicks | RPCW2 J.Engelke | ||||
R | 11:35 | 37E | M E Int 4+ repechage | Race: 1 | CURC1 J.Fenn | WELC2 S.O'Connor | PETC1 L.Aitchison | WHOC1 C.Tawhai | WKOC1 T.Lowry | OTA*1 F.Wright | CROC1 S.Langvik | |
S | 11:40 | 57 | W Nov 2X repechage | Race: 1 | RIVC1 M.Stucki | WELC1 S.Hall | NSHC2 E.Turley-... | HWBC2 K.Stewart | NSHC1 H.Moratti | CTYC1 E.Winchester | AVNC1 K.McNeill | |
T | 11:45 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | HWBC3 R.Mackenzie | WREC1 A.Cody | WKOC1 E.Harterink | AKLC2 A.Hiemstra | A.Beal | M.Edwards | PETC1 M.Tuffin | ||
U | 11:50 | 58 | W U20 1X repechage | Race: 1 | RPCS2 M.Turfus | RPCW4 A.Gallaher | RPCC3 C.Stirling | RPCW3 J.Hobbs | RPCW2 S.Clayton... | RPCC2 O.Clark | RPCS3 M.Hardwick | |
V | 11:55 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | OAMC1 H.Cunningham | RPCW1 K.Lush | RPCA1 S.Egnot-J... | RPCC1 A.Macquarrie | RPCA2 J.Harris | NSHC1 H.Gray | |||
W | 12:00 | 61 | M Prm 1X repechage | Race: 1 | WKOC1 K.Manson | T.Gregory... | RPCC6 J.McAnallen | RPCC3 H.Somerville | RPCA2 I.Grainger | NSHC1 B.Kells | ||
X | 12:05 | 62 | W Prm 1X repechage | Race: 1 | RPCA1 A.Mills | RPCC4 N.Baker | RPCC1 J.Kiddle | RPCS1 O.Loe | RPCA3 K.Froude | RPCW6 G.Allen | ||
Y | 12:10 | 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated | Race: 2 | RPCA2 A.Robson | RPCW5 K.Parker | RPCC3 S.MacKenzie | RPCW7 L.Ellery | RPCW2 H.Osborne | ||||
Z | 12:15 | 63 | M Snr 4‑ repechage | Race: 1 | AVNC2 J.Mangels | NEL*1 R.Flintoft | J.Glover | WESC2 S.Wojcik | ||||
A | 12:20 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | WKOC2 J.Percy | NSHC1 D.McSweeny | AVNC1 T.Osmers | WESC1 C.Rapley | AWGC1 J.Thomson | ||||
B | 12:25 | 65E | M E Int 2X repechage | Race: 1 | WKOC2 K.van Genne | PETC2 C.Devery | ASHC1 G.Wall | COMC1 J.Foster | WHOC2 G.Braithwaite | CROC2 M.King | ||
C | 12:30 | 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated | Race: 2 | TWLC1 K.Nelson | OTAC1 H.Wilkinson | WHOC1 C.Tawhai | CROC1 S.Langvik | AKLC1 H.Boisvert | CURC2 J.Chapman | |||
D | 12:35 | 60 | M Clb 1X repechage | Race: 1 | AWGC2 J.Pringle | WESC2 J.Shields | WELC1 O.Fahey | PETC1 M.Cummings | OGUC2 D.Nakamura | WELC2 J.Mather | ||
E | 12:40 | 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated | Race: 2 | WHOC3 C.Turnbull | CTYC2 T.Ryan | OBHC1 B.Mason | WREC1 S.Widger | WRAC1 D.Crick | OGUC1 D.Davis | |||
F | 12:45 | Race: 3 | WHOC2 D.Edwards | ASHC2 M.Wall | WKOC1 F.Hamill | NSHC1 C.Elliott | AVNC11 T.Giannak... | WELC3 J.Watene | ||||
G | 12:50 | Race: 4 | AWGC1 C.Lawrence | AVNC3 C.Newlands | TIMC40 C.Moffat | WESC1 T.Pearce | TIMC30 L.Parker | AVNC1 B.McGuigan | WHOC1 M.Nally | |||
H | 12:55 | 72E | W E Int 2X repechage | Race: 1 | CTYC2 E.Winchester | WKOC2 C.Chatwin | WREC1 I.Hume | DUAC2 S.Smith | DUAC4 R.Kingan | CURC1 J.Rean | ||
I | 13:00 | 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated | Race: 2 | CTYC1 D.Scrase | WHOC1 M.Thompson | NSHC1 M.Armit | CROC1 J.McCombe-Rae | INVC2 G.Jennings | PETC3 R.Bradbrooke | |||
J | 13:05 | Race: 3 | CURC2 B.Daniels | HWBC1 E.Downey | HAMC1 A.Taituha | COMC1 T.Richmond | WELC2 G.Rich | CROC2 H.Bisset | ||||
K | 13:10 | Race: 4 | AKLC1 P.Murphy | WKOC1 K.McCann | PETC1 A.Smith | WELC1 T.Bates | HWBC2 E.Wood | |||||
L | 13:15 | 66 | W Nov 4X+ repechage | Race: 2 | NSHC2 O.Cuffe | WKOC1 M.Edwards | HWBC2 R.Mackenzie | HWBC1 K.Stewart | WELC2 B.McCallum | |||
M | 13:20 | 71 | W Snr 2X repechage | Race: 1 | AKLC1 K.Jackson | WESC1 G.Gibson | NSHC1 A.DeLong | TIMC1 P.Trolove | AVNC2 O.Hughes | |||
N | 13:25 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | STAC1 V.Chan | CLIC1 G.Keech | COMC1 S.Billingham | AVNC1 C.Blackford | AWGC1 A.Bennett | ||||
O | 13:30 | 75 | M Snr 2X repechage | Race: 1 | WESC1 J.Leota-B... | AKLC2 J.MacDonald | WELC1 J.Graham | DUAC1 S.Smith | AKLC1 T.Duffett | A.Cordes | AVNC2 M.Best | |
P | 13:35 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | WKOC2 J.Percy | NSHC1 A.Castelltort | CURC1 A.Kennedy | CLIC1 M.McLaughlin | AVNC1 H.Joseph | NELC1 R.Flintoft | L.Carroll | ||
Q | 13:40 | 73 | W Clb 2‑ repechage | Race: 1 | WELC2 A.Loretto | WKOC1 A.Webbon | OGUC1 J.Cook | WESC1 O.Couillault | PETC2 M.Parker | |||
R | 13:45 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | WELC1 G.McConch... | CTYC1 K.Everest | PETC1 S.McLean | AVNC1 M.Borren | |||||
S | 13:50 | 68 | M Clb 4+ repechage | Race: 1 | AVNC1 J.Luthi | NSHC1 J.Mitchell | CTY*1 L.Knight | WESC1 J.Homer-P... | WELC2 P.Cook | |||
T | 13:55 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | WHOC1 B.Eyles | OTA*1 J.Nichols... | STAC1 E.Pearce | WELC1 H.Kelly-Smith | |||||
U | 14:00 | 66 | W Nov 4X+ repechage | Race: 1 | PETC2 E.Livingston | CTYC1 L.Brown | AKLC1 A.Sherman | PETC1 Z.Kung | AVNC1 A.Beal |
Scratched crews. Any grey crossed-out crew (e.g. AWGC2
L.Carroll) was scratched after being drawn in the race.
Thursday, 21st February 2019
Alpha | Time | Event | Div | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 08:00 | 16 | M U20 1X semi-final | Race: 1 | RPCC1 J.Hicks | RPCA2 H.Church | RPCW1 J.Wright | RPCS1 Z.Rumble | RPCA1 M.Waters | RPCS3 D.Knight | RPCS4 L.Anderson | WRAC1 J.Castle |
B | 08:05 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 2 | RPCS5 J.McLaughlan | RPCS6 A.Cartwright | MERC1 A.McRobbie | HWBC1 F.Ritchie | RPCS2 B.Leydon | RPCW2 J.Scott | RPCC2 K.Miller | ASHC1 H.Hefford |
|
C | 08:10 | 8E | M E Int 1X semi-final | Race: 1 | ASHC2 G.Wall | HAMC1 T.Hughes | WELC4 F.Sherlock | OGUC1 D.Davis | PETC1 L.Aitchison | AKLC3 A.King | INVC1 R.Soper | PETC2 D.Perkinson |
D | 08:15 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 2 | TIMC30 H.Yeatman | NSHC1 A.Alipiev | AKLC1 H.Boisvert | NSHC2 K.Gildenhuys | WESC2 E.Horne | TIMC51 K.Wills | AKLC2 T.Pavlov | WHOC2 M.Tinnock |
|
E | 08:20 | 2E | W E Int 1X semi-final | Race: 1 | NOEC2 K.Hawkins | WHOC1 M.Thompson | CTYC1 N.Campbell | WELC1 S.Wootton | HWBC1 A.Wright | WKOC2 C.Chatwin | NSHC1 M.Armit | PETC1 L.Reiher |
F | 08:25 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 2 | HAMC2 A.Taituha | HWBC2 M.Parker | COMC1 T.Richmond | DUAC1 P.Furrie | WELC2 G.Rich | INVC1 E.Reid | HAMC1 A.Abrahams | NOEC1 G.Clydesdale |
|
G | 09:15 | 25 | M Clb 2X semi-final | Race: 1 | AKLC2 W.Ibbotson | WHOC1 M.Nally | AKLC1 X.Yates | WESC1 J.Shields | OBHC1 B.Mason | CURC1 J.Wolfe | WKOC1 M.Cateley | TIMC30 L.Parker |
H | 09:20 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 2 | ASHC1 H.Hefford | WHOC2 C.Turnbull | CTYC1 A.Coull | PICC1 S.Gaudin | PETC1 L.Aitchison | AWGC1 A.van Bussel | WELC1 H.Kelly-Smith | NELC1 C.Johnston |
|
I | 09:25 | 30 | W Snr 1X semi-final | Race: 1 | WESC1 L.Voorhaar | AVNC2 R.Norton | TIMC1 P.Trolove | OTAC1 E.Hofmans | WKOC2 S.Ulrich | ASHC2 M.Gibson | AVNC1 M.Power | CAMC1 C.Cochrane |
J | 09:30 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 2 | WKOC1 G.King | NSHC2 H.Gray | INVC1 S.Mirfin | NSHC1 A.DeLong | CLIC1 G.Keech | COMC1 S.Billingham | AWGC1 N.Monk | NSHC3 B.Glenn |
|
K | 09:40 | 36 | W Clb 2X semi-final | Race: 1 | WESC1 E.Millar | TIMC1 C.Grant | WHOC1 S.Jubb | CTYC1 B.Tuke | WREC1 L.Schoeneborn | NSHC1 P.Kellow | WELC2 G.Rich | WHOC2 M.Thompson |
L | 09:45 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 2 | HWBC2 G.Rodie | WELC1 M.Lindsay | HWBC1 G.Petersen | WKOC1 N.Hearn | NOEC1 H.Budd | TWLC1 C.Joubert | COMC1 S.Murphy | AVNC2 P.Young |
|
M | 10:00 | 35 | M Snr 1X semi-final | Race: 1 | NSHC1 B.Kells | AKLC1 D.van der... | CSFC1 F.Bruckner | WRAC1 J.Castle | WKOC1 J.O'Leary | OAMC1 L.Docherty | DUAC1 S.Smith | AWGC1 L.Watts |
N | 10:05 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 2 | AVNC1 H.Joseph | AWGC2 L.Carroll | WELC1 D.Ward | CLIC1 C.Porteous | WESC3 T.Pearce | HWBC1 F.Ritchie | OGUC1 C.Lewis | MERC1 A.McRobbie |
|
O | 10:10 | 65E | M E Int 2X semi-final | Race: 1 | COMC1 J.Foster | TIMC1 J.Wilson | NSHC1 A.Alipiev | INVC1 C.Thwaites | PETC1 L.Aitchison | TIMC40 J.Steven | TIMC51 K.Wills | WHOC1 C.Tawhai |
P | 10:15 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 2 | AKLC1 H.Boisvert | WELC2 J.Watene | AKLC2 M.Duffett | WELC1 F.Sherlock | WKOC1 S.Scantlebury | CURC1 W.Rattray | NSHC2 T.Watson | WHOC2 G.Braithwaite |
|
Q | 10:55 | 60 | M Clb 1X semi-final | Race: 1 | CTYC2 T.Ryan | OGUC2 D.Nakamura | OBHC1 B.Mason | OBHC2 T.Ryan | PICC1 R.Gaudin | WESC1 T.Pearce | NSHC1 C.Elliott | TIMC40 C.Moffat |
R | 11:00 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 2 | WELC1 O.Fahey | WREC1 S.Widger | WESC2 J.Shields | CTYC1 A.Coull | ASHC1 H.Hefford | WKOC1 F.Hamill | AWGC1 C.Lawrence | AVNC11 T.Giannak... |
|
S | 11:05 | 62 | W Prm 1X semi-final | Race: 1 | RPCC4 N.Baker | RPCS1 O.Loe | RPCW4 S.Voss | RPCW3 B.Francis | RPCW1 E.Twigg | G.Nugent-... RPCW6 G.Allen | RPCA2 A.Robson | RPCC3 S.MacKenzie |
T | 11:10 | 1,2,3->A Final; 4,5,6->B Final | Race: 2 | RPCA1 A.Mills | RPCW2 H.Osborne | RPCS2 L.Spoors | RPCS3 E.Macfarlane | RPCC6 K.Goodger | RPCC2 Z.McBride | RPCC1 J.Kiddle | RPCW5 K.Parker |
|
U | 11:15 | 72E | W E Int 2X semi-final | Race: 1 | CTYC1 D.Scrase | DUAC2 S.Smith | NSHC1 M.Armit | NOEC1 G.Clydesdale | INVC1 S.Stewart | WELC1 T.Bates | HAMC1 A.Taituha | PETC1 A.Smith |
V | 11:20 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 2 | DUAC4 R.Kingan | WHOC1 M.Thompson | WREC1 I.Hume | DUAC3 S.Franck | DUAC1 M.Ealson | COMC1 T.Richmond | WKOC1 K.McCann | WELC2 G.Rich |
|
W | 11:25 | 46 | W Clb 1X semi-final | Race: 1 | HWBC1 G.Petersen | NSHC1 P.Kellow | NOEC2 E.Wallace | WKOC1 N.Hearn | NOEC1 H.Budd | OAMC1 H.Cunningham | AVNC4 C.Horn | TIMC40 S.Sorenson |
X | 11:30 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 2 | TIMC2 C.Grant | CLIC1 J.Williams | TIMC1 M.Clayton | CROC1 J.Robinson | OTAC1 E.Hofmans | CTYC1 N.Campbell | COMC1 K.Hamilton | HWBC2 H.Williams |
|
Y | 14:00 | 1 | W Snr 4X‑ final | Race: A | AWG*2 G.Keech | COMC1 A.Maddock | AWGC1 Z.Brewer | AVNC1 C.Blackford | WKOC1 C.Hyde | TIMC1 M.Clayton | CAMC1 A.Butler | WESC1 O.Couillault |
Z | 14:10 | 2E | W E Int 1X final | Race: B | PETC1 L.Reiher | NOEC2 K.Hawkins | WKOC2 C.Chatwin | WHOC1 M.Thompson | HWBC2 M.Parker | NOEC1 G.Clydesdale | HAMC1 A.Abrahams | G.Rich |
A | 14:15 | Race: A | NSHC1 M.Armit | CTYC1 N.Campbell | WELC1 S.Wootton | HWBC1 A.Wright | INVC1 E.Reid | DUAC1 P.Furrie | COMC1 T.Richmond | HAMC2 A.Taituha |
||
B | 14:30 | 3 | M Nov 4X+ final | Race: A | OAMC1 C.Gibbs | CRO*1 M.King | HWB*1 R.Grant | TIMC30 C.Clemens | WELC1 S.O'Connor | AVNC1 J.Cornish | WELC2 B.Thomas | |
C | 14:45 | 4 | M Snr 4X‑ final | Race: A | AKLC1 T.Duffett | MMRC1 A.Maloney | DUA*1 S.Smith | WKOC1 J.O'Leary | AWGC1 L.Watts | CLI*1 M.McLaughlin | MMR*2 A.Kennedy | AVNC1 M.Best |
D | 15:00 | 5 | M U20 2‑ final | Race: A | NSHC1 B.Holgate... | WRAC1 A.Cordes | RPCA3 A.Shotter | RPCW1 C.Crouch | RPCA1 L.Kirwan | RPCA2 J.Ready | RPCW2 J.Toa | RPCA4 M.Brown |
E | 15:15 | 6 | W U20 2‑ final | Race: A | RPCA1 S.Egnot-J... | RPCW2 M.Blind | RPCS2 S.Gowans | RPCS1 G.Loveridge | RPCW1 B.Perry | WESC1 R.Ireland | DTUC1 L.Fauver | |
F | 15:40 | 8E | M E Int 1X final | Race: B | PETC2 D.Perkinson | AKLC3 A.King | ASHC2 G.Wall | HAMC1 T.Hughes | AKLC2 T.Pavlov | AKLC1 H.Boisvert | WHOC2 M.Tinnock | TIMC30 H.Yeatman |
G | 15:45 | Race: A | PETC1 L.Aitchison | INVC1 R.Soper | WELC4 F.Sherlock | OGUC1 D.Davis | NSHC1 A.Alipiev | WESC2 E.Horne | NSHC2 K.Gildenhuys | TIMC51 K.Wills |
||
H | 16:00 | 9 | W Nov 8+ final | Race: A | NSHC1 E.Turley-... | HWBC1 L.Stewart | PETC1 M.Tuffin | WEL*1 A.Rogers | CTY*1 L.Brown | OAM*1 G.Bennion | ||
I | 16:15 | 10 | M U22 4X‑ final | Race: A | RPCC1 J.Gasson | RPCC2 J.Hicks | RPCS2 J.Brenssell | RPCW1 W.Thompson | RPCS1 Z.Rumble | RPCA1 C.Stockley | RPCW2 J.Brott | |
J | 16:30 | 11 | M Prm 4X‑ final | Race: A | RPCA1 L.Hollows | RPCS1 N.Flannery | WKOC1 J.O'Leary | |||||
K | 16:45 | 12 | W U22 4X‑ final | Race: A | RPCC1 C.Stirling | RPCS1 V.Wall | RPCW1 J.Turfrey | |||||
L | 17:00 | 13 | W Prm 4X‑ final | Race: A | RPCW2 G.Allen | RPCW1 H.Osborne | RPCC1 G.Nugent-... | RPCA1 K.Bevan |
Scratched crews. Any grey crossed-out crew (e.g. WELC2
G.Rich) was scratched after being drawn in the race.
Friday, 22nd February 2019
Alpha | Time | Event | Div | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 08:30 | 15 | M Clb 8+ final | Race: A | AVNC1 B.McGuigan | WES*1 J.Homer-P... | WELC1 H.Kelly-Smith | DUA*1 J.Nichols... | TIMC30 J.Wilson | |||
D | 14:40 | 51 | W U19 4+ heat | Race: 1 | CTYC2 G.Goodenbour | WHOC1 S.Jubb | TIMC1 N.Clemens | CTYC3 S.Radcliffe | BBRC1 M.Moses | |||
E | 14:44 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | INVC1 S.Stewart | AWGC1 N.Monk | PETC1 M.Parker | WELC1 G.Rich | CTYC1 L.Fuller | ||||
G | 14:48 | 52 | M U19 2X heat | Race: 1 | INVC1 C.Thwaites | OBHC1 B.Mason | WTUC1 O.Herron | WKOC1 M.Tamoaieta | WHOC3 B.Eyles | CROC1 J.Spriggs | OTAC11 W.Turner | |
H | 14:52 | 1,2->A Final; 3,4->B Final | Race: 2 | CLIC1 L.Cox | TIMC51 A.Frances... | CTYC1 S.Shackleton | AVNC1 B.McGuigan | WHOC2 C.Turnbull | AKLC1 J.MacDonald | OBHC2 E.George | ||
I | 14:56 | Race: 3 | OBHC3 J.Webber | WTUC2 L.Billoud | OTAC12 A.Kenny | J.Homer-P... PETC1 C.Devery | WKOC2 F.Hamill | WHOC1 M.Nally | ||||
J | 15:00 | Race: 4 | NELC1 C.Johnston | WTUC3 J.Heal | ASHC1 H.Hefford | WNKC1 S.Pearce | AWGC1 J.Thomson | WHOC4 C.Tawhai | ||||
C | 16:00 | 67 | W U19 2X heat | Race: 1 | PETC1 G.Ryan | CAMC1 C.Burns | BBRC2 R.Bellscheidt | CTYC21 C.Haglund | CTYC1 S.Wylaars | TIMC3 M.Clayton | WELC2 A.Loretto | |
D | 16:04 | 1,2->A Final +2NF; Next Fastest 8->B Final | Race: 2 | CROC1 H.Dalzell | ASHC1 M.Gibson | TIMC2 P.Trolove | R.Norton | CTYC22 M.Greenwood | BBRC1 K.Kelly | |||
E | 16:08 | Race: 3 | ASHC2 A.Elvines | CTYC11 H.Daldry | TIMC1 E.Jarvie | BBRC3 A.Lorentzen | WELC1 G.Rich | NOEC1 E.Fry | ||||
B | 17:45 | 16 | M U20 1X final | Race: B | RPCC1 J.Hicks | WRAC1 J.Castle | RPCA1 M.Waters | RPCW1 J.Wright | RPCC2 K.Miller | RPCS6 A.Cartwright | RPCS5 J.McLaughlan | MERC1 A.McRobbie |
C | 17:50 | Race: A | RPCS1 Z.Rumble | RPCA2 H.Church | RPCS4 L.Anderson | RPCS3 D.Knight | RPCS2 B.Leydon | RPCW2 J.Scott | HWBC1 F.Ritchie | ASHC1 H.Hefford |
||
F | 17:55 | 17 | W Clb 4X‑ final | Race: A | CURC1 O.Cottam | TIMC1 M.Clayton | CTYC1 B.Tuke | AVNC1 C.Horn | WKOC1 B.Walsh | WREC1 L.Schoeneborn | NOEC1 H.Budd | AWGC1 Z.Brewer |
K | 18:00 | 18 | M Nov 2X final | Race: A | TIMC31 W.Light | WELC1 J.Palmer | HWBC1 R.Grant | OTAC1 J.Cronje | AKLC1 T.Pavlov | COMC1 J.Kearns | TIMC30 C.Clemens | HAMC1 C.Burgess |
L | 18:05 | 19 | W O15 Prm 1X (L) final | Race: A | RPCA1 A.Robson | RPCC3 S.MacKenzie | RPCC1 Z.McBride | RPCC2 J.Kiddle | RPCS1 S.Cox | RPCW1 J.Hobbs | ||
M | 18:10 | 20 | M O15 Prm 2X (L) final | Race: A | WELC1 J.Morris | WKOC1 F.Hamill | RPCA1 C.Stockley | AKLC1 M.Duffett | ||||
N | 18:15 | 21 | W Snr 2‑ final | Race: A | PETC1 M.Devery | AKLC1 K.Jackson | AVNC1 M.Weston | WKOC2 C.Hyde | WKOC1 S.Baker-Burns | STAC1 V.Chan | AVNC2 O.Hughes | CAMC1 C.Burns |
O | 18:20 | 22 | W U22 1X final | Race: A | RPCS1 V.Wall | RPCC1 R.Willis | RPCA1 S.Egnot-J... | |||||
P | 18:25 | 23 | W Nov 4+ final | Race: A | CTYC1 L.Brown | WELC1 B.McCallum | PETC1 M.Tuffin | A.Metcalfe | NSHC1 H.Moratti | WKOC1 M.Edwards | AVNC1 L.Brown | HWBC1 R.Mackenzie |
Q | 18:30 | 24 | M Prm 2‑ final | Race: A | RPCW2 A.Allen | RPCS1 B.Taylor | RPCC1 P.Wilson | RPCA1 M.MacDonald | RPCS2 T.Russel | RPCA2 I.Grainger | ||
R | 18:35 | 25 | M Clb 2X final | Race: B | M.Cateley | CURC1 J.Wolfe | W.Ibbotson | TIMC30 L.Parker | H.Kelly-Smith | ASHC1 H.Hefford | C.Turnbull | C.Johnston |
S | 18:40 | Race: A | WHOC1 M.Nally | AKLC1 X.Yates | OBHC1 B.Mason | WESC1 J.Shields | PICC1 S.Gaudin | CTYC1 A.Coull | PETC1 L.Aitchison | AWGC1 A.van Bussel |
||
T | 18:45 | 26 | W Prm 2‑ final | Race: A | RPCS2 D.Waddy | RPCA1 K.Bevan | RPCS1 E.Dyke | RPCC1 K.Williams | RPCC2 J.Gowler | RPCA2 E.Jeurissen | ||
U | 18:50 | 27 | M Snr 2‑ final | Race: A | AVNC2 F.Coughlan | WKOC2 E.Rhodes | WKOC3 W.Guest | WESC1 C.Rapley | WKOC1 H.Wills | NSHC2 D.McSweeny | AVNC1 M.White | WRAC1 A.Cordes |
V | 18:55 | 28 | W Clb 4+ final | Race: A | WHOC1 S.Jubb | AKLC1 L.Gallagher | WELC1 T.Bates | AWGC1 N.Murphy | AVNC1 C.Horn | CURC1 O.Cottam | PETC1 M.Parker | WKOC1 A.Webbon |
W | 19:00 | 29 | M U22 2X final | Race: A | J.Gasson RPCC1 R.Bruce | RPCS1 G.Howat | RPCA1 C.Stockley | RPCS2 N.Luff | RPCW1 T.McLaren... | |||
A | 19:05 | 30 | W Snr 1X final | Race: B | WESC1 L.Voorhaar | CAMC1 C.Cochrane | WKOC2 S.Ulrich | ASHC2 M.Gibson | NSHC2 H.Gray | COMC1 S.Billingham | AWGC1 N.Monk | NSHC3 B.Glenn |
B | 19:10 | Race: A | AVNC2 R.Norton | AVNC1 M.Power | OTAC1 E.Hofmans | TIMC1 P.Trolove | WKOC1 G.King | CLIC1 G.Keech | INVC1 S.Mirfin | NSHC1 A.DeLong |
||
C | 19:15 | 31 | M Nov 4+ final | Race: A | WELC2 B.Thomas | TIMC30 C.Clemens | WELC1 S.O'Connor | AVNC1 M.Anderson | AVNC2 A.Willard | WKO*1 J.Fobbester | ||
D | 19:20 | 32 | W U22 4‑ final | Race: A | RPCW1 J.Turfrey | RPCS1 G.Loveridge | WESC1 R.Ireland | |||||
E | 19:25 | 33 | M U22 2‑ final | Race: A | S.Bezett | RPCA1 L.Kirwan | RPCS1 H.Maxwell | RPCA2 J.Ready | ||||
F | 19:30 | 34 | M Clb 4X‑ final | Race: A | TIMC40 J.Vou | NEL*1 W.Johnston | AKLC1 W.Ibbotson | AWG*1 M.Cummings | STAC1 C.Burns | WELC1 H.Kelly-Smith | WKOC1 M.Cateley | WHOC1 M.Nally |
G | 19:35 | 35 | M Snr 1X final | Race: B | D.van der... | NSHC1 B.Kells | OAMC1 L.Docherty | CSFC1 F.Bruckner | OGUC1 C.Lewis | L.Carroll | MERC1 A.McRobbie | WELC1 D.Ward |
H | 19:40 | Race: A | WRAC1 J.Castle | DUAC1 S.Smith | AWGC1 L.Watts | WKOC1 J.O'Leary | CLIC1 C.Porteous | AVNC1 H.Joseph | HWBC1 F.Ritchie | WESC3 T.Pearce |
||
I | 19:45 | 36 | W Clb 2X final | Race: B | WHOC2 M.Thompson | G.Rich | E.Millar | WHOC1 S.Jubb | M.Lindsay | HWBC2 G.Rodie | TWLC1 C.Joubert | AVNC2 P.Young |
J | 19:50 | Race: A | TIMC1 C.Grant | CTYC1 B.Tuke | NSHC1 P.Kellow | WREC1 L.Schoeneborn | WKOC1 N.Hearn | NOEC1 H.Budd | HWBC1 G.Petersen | COMC1 S.Murphy |
||
K | 19:55 | 37E | M E Int 4+ final | Race: A | WHOC1 C.Tawhai | PETC1 L.Aitchison | CURC1 J.Fenn | NSHC1 A.Alipiev | WELC1 J.Watene | WELC2 S.O'Connor | WKOC1 T.Lowry | OTA*1 F.Wright |
L | 20:00 | 38 | W Prm 2X final | Race: A | RPCC1 G.Nugent-... | RPCS1 O.Loe | RPCW1 H.Osborne | RPCS2 V.Wall | RPCC2 J.Kiddle | S.MacKenzie RPCA1 A.Mills | ||
M | 20:05 | 39 | M Prm 2X final | Race: A | RPCW1 M.Dunham | RPCA1 G.Thomas | RPCS1 N.Flannery | RPCA2 S.Jones | ||||
N | 20:10 | 40 | W U20 2X final | Race: A | RPCW3 B.Perry | RPCW1 K.Lush | RPCS2 M.Turfus | RPCC1 A.Macquarrie | RPCA1 S.Egnot-J... | RPCS1 K.Glen | ASHC1 G.Wilson | RPCC2 O.Clark |
O | 20:15 | 41E | W E Int 4+ final | Race: A | PETC1 L.Reiher | NSHC1 M.Farquhar | HWBC1 E.Wood | AKLC1 L.Gallagher | DUAC1 A.Lochaden | CURC1 J.Rean | WELC1 T.Bates | DUAC2 S.Franck |
P | 20:20 | 42 | W Snr 8+ final | Race: A | WESC1 O.Couillault | AVNC1 G.Freeman | UWO*1 A.Stefanovski | DTU*1 B.Stratton | CTY*1 S.Telfer | |||
Q | 20:25 | 43 | M Snr 8+ final | Race: A | WRA*1 J.Trappitt | MMR*1 A.Kennedy | CTYC1 J.Glover | WKOC1 H.Wills | AVNC1 T.Osmers | WESC1 J.Leota-B... |
Scratched crews. Any grey crossed-out crew (e.g. RPCC3
S.MacKenzie) was scratched after being drawn in the race.
Saturday, 23rd February 2019
Alpha | Time | Event | Div | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 08:30 | 45 | M Clb 2‑ final | Race: A | AVNC2 J.Drake | OTAC11 J.Nichols... | WESC1 J.Homer-P... | WELC1 L.Schulth | AKLC1 X.Yates | AVNC1 J.Luthi | CURC1 L.Knight | WELC2 H.McCarthy |
B | 08:40 | 46 | W Clb 1X final | Race: B | TIMC40 S.Sorenson | HWBC1 G.Petersen | C.Horn | NOEC2 E.Wallace | CTYC1 N.Campbell | HWBC2 H.Williams | TIMC2 C.Grant | CLIC1 J.Williams |
C | 08:45 | Race: A | OAMC1 H.Cunningham | NSHC1 P.Kellow | NOEC1 H.Budd | WKOC1 N.Hearn | OTAC1 E.Hofmans | TIMC1 M.Clayton | COMC1 K.Hamilton | CROC1 J.Robinson |
||
D | 09:00 | 47 | W U22 2X final | Race: A | RPCS2 M.Turfus | RPCS1 V.Wall | ||||||
E | 09:15 | 48 | M U22 1X final | Race: A | RPCC2 J.Gasson | RPCS3 N.Luff | RPCS1 G.Howat | RPCA1 J.Kumarich | RPCS2 M.Taylor | RPCS4 J.Brenssell | RPCW4 F.McSwiney | RPCW1 B.Kirsop |
F | 09:30 | 49 | W Prm 4‑ final | Race: A | RPCA1 K.Bevan | RPCC1 K.Williams | RPCS1 E.Dyke | |||||
G | 09:45 | 50 | M Prm 4‑ final | Race: A | NSHC1 M.Brake | BLEC1 E.Harvey | WESC1 C.Rapley | AVNC1 B.Taylor | AKLC1 L.Kirwan | F.Watson | ||
H | 10:00 | 51 | W U19 4+ final | Race: A | CTYC3 S.Radcliffe | INVC1 S.Stewart | BBRC1 M.Moses | CTYC1 L.Fuller | CTYC2 G.Goodenbour | PETC1 M.Parker | TIMC1 N.Clemens | AWGC1 N.Monk |
I | 10:10 | 52 | M U19 2X final | Race: B | WTUC1 O.Herron | OBHC3 J.Webber | OTAC11 W.Turner | WTUC2 L.Billoud | WNKC1 S.Pearce | J.MacDonald | WHOC4 C.Tawhai | AVNC1 B.McGuigan |
J | 10:15 | Race: A | OBHC1 B.Mason | NELC1 C.Johnston | WKOC1 M.Tamoaieta | OTAC12 A.Kenny | AWGC1 J.Thomson | CLIC1 L.Cox | WHOC1 M.Nally | CTYC1 S.Shackleton |
||
K | 10:30 | 53 | W Snr 4‑ final | Race: A | STA*1 M.Devery | CAMC1 A.Butler | OGUC1 S.Telfer | AVNC1 M.Weston | UWO*1 S.Baker-Burns | WESC1 R.Ireland | DTUC1 A.Chamberlin | AKLC1 L.Green |
L | 11:00 | 55 | M O15 Prm 1X (L) final | Race: A | RPCA1 C.Stockley | RPCW2 B.van Dalen | RPCW1 M.Dunham | RPCC1 H.Somerville | RPCC2 T.Gregory... | RPCA2 Z.Everitt | ||
M | 11:15 | 56 | M U20 2X final | Race: A | RPCS3 D.Knight | RPCC1 K.Miller | RPCA1 M.Waters | RPCW1 J.Wright | RPCW3 W.Thompson | RPCS1 Z.Rumble | RPCW2 J.Engelke | RPCS2 L.Anderson |
N | 11:30 | 57 | W Nov 2X final | Race: A | HWBC2 K.Stewart | NSHC2 E.Turley-... | NSHC1 H.Moratti | HWBC1 L.Christie | AKLC1 A.Sherman | PETC1 M.Tuffin | WKOC1 E.Harterink | WREC1 A.Cody |
O | 11:45 | 58 | W U20 1X final | Race: A | RPCS2 M.Turfus | RPCW3 J.Hobbs | RPCW2 S.Clayton... | RPCS1 K.Glen | RPCS4 I.Carter | RPCA1 S.Egnot-J... | RPCW1 K.Lush | RPCC1 A.Macquarrie |
P | 12:00 | 59 | W Clb 8+ final | Race: A | HWBC1 G.Petersen | CTY*1 B.Tuke | DUAC1 A.Lochaden | CURC1 O.Cottam | WELC1 T.Bates | AVNC1 G.Freeman | PETC1 L.Reiher | |
Q | 12:10 | 60 | M Clb 1X final | Race: B | CTYC2 T.Ryan | TIMC40 C.Moffat | NSHC1 C.Elliott | OGUC2 D.Nakamura | AVNC11 T.Giannak... | WESC2 J.Shields | WREC1 S.Widger | AWGC1 C.Lawrence |
R | 12:15 | Race: A | OBHC2 T.Ryan | WESC1 T.Pearce | OBHC1 B.Mason | PICC1 R.Gaudin | CTYC1 A.Coull | WKOC1 F.Hamill | ASHC1 H.Hefford | WELC1 O.Fahey |
||
S | 12:30 | 61 | M Prm 1X final | Race: A | RPCC3 H.Somerville | RPCC4 B.Robertson | RPCA1 M.Drysdale | RPCC1 R.Manson | RPCW1 J.Parry | J.McAnallen WKOC1 K.Manson | ||
T | 12:40 | 62 | W Prm 1X final | Race: B | RPCA2 A.Robson | RPCC4 N.Baker | RPCW6 G.Allen | RPCC3 S.MacKenzie | RPCC1 J.Kiddle | RPCC6 K.Goodger | RPCW5 K.Parker | RPCA1 A.Mills |
U | 12:45 | Race: A | RPCW2 H.Osborne | RPCS3 E.Macfarlane | RPCC2 Z.McBride | RPCW1 E.Twigg | RPCS2 L.Spoors | RPCW3 B.Francis | RPCS1 O.Loe | RPCW4 S.Voss |
||
V | 13:00 | 63 | M Snr 4‑ final | Race: A | AVNC2 J.Mangels | WESC2 S.Wojcik | NEL*1 R.Flintoft | WKOC1 H.Wills | MMRC1 A.Maloney | AVNC1 T.Osmers | WESC1 C.Rapley | NSHC1 D.McSweeny |
W | 13:15 | 64 | W U22 2‑ final | Race: A | RPCW1 J.Turfrey | RPCA1 C.Spence | ||||||
X | 13:25 | 65E | M E Int 2X final | Race: B | WHOC1 C.Tawhai | COMC1 J.Foster | TIMC40 J.Steven | INVC1 C.Thwaites | NSHC2 T.Watson | WELC2 J.Watene | CURC1 W.Rattray | WHOC2 G.Braithwaite |
Y | 13:30 | Race: A | NSHC1 A.Alipiev | TIMC51 K.Wills | PETC1 L.Aitchison | TIMC1 J.Wilson | AKLC2 M.Duffett | WELC1 F.Sherlock | WKOC1 S.Scantlebury | AKLC1 H.Boisvert |
||
Z | 13:45 | 66 | W Nov 4X+ final | Race: A | AVNC1 A.Beal | PETC1 Z.Kung | AKLC1 A.Sherman | NSHC1 H.Moratti | WEL*1 N.Carey | HWBC1 K.Stewart | WKOC1 M.Edwards | HWBC2 R.Mackenzie |
A | 13:55 | 67 | W U19 2X final | Race: B | CTYC22 M.Greenwood | WELC1 G.Rich | ASHC2 A.Elvines | BBRC1 K.Kelly | CAMC1 C.Burns | R.Bellscheidt | BBRC3 A.Lorentzen | CTYC21 C.Haglund |
B | 14:00 | Race: A | CTYC11 H.Daldry | TIMC1 E.Jarvie | TIMC3 M.Clayton | ASHC1 M.Gibson | NOEC1 E.Fry | CROC1 H.Dalzell | CTYC1 S.Wylaars | TIMC2 P.Trolove |
||
C | 14:15 | 68 | M Clb 4+ final | Race: A | NSHC1 J.Mitchell | WESC1 J.Homer-P... | CTY*1 L.Knight | AWG*1 M.Cummings | CTYC2 C.Long | STAC1 E.Pearce | WELC1 H.Kelly-Smith | OTA*1 J.Nichols... |
D | 14:30 | 69 | M U22 4‑ final | Race: A | RPCA2 M.Brown | RPCA1 L.Kirwan | RPCS1 T.Russel | RPCW1 F.Watson | ||||
E | 14:45 | 70 | M Nov 8+ final | Race: A | WELC1 J.Palmer | AVNC1 M.Anderson | ||||||
F | 15:00 | 71 | W Snr 2X final | Race: A | WESC1 G.Gibson | TIMC1 P.Trolove | NSHC1 A.DeLong | WKOC2 G.King | WKOC1 C.Hyde | AVNC1 C.Blackford | COMC1 S.Billingham | STAC1 V.Chan |
G | 15:10 | 72E | W E Int 2X final | Race: B | CTYC1 D.Scrase | PETC1 A.Smith | NOEC1 G.Clydesdale | HAMC1 A.Taituha | WELC2 G.Rich | COMC1 T.Richmond | WKOC1 K.McCann | WHOC1 M.Thompson |
H | 15:15 | Race: A | NSHC1 M.Armit | INVC1 S.Stewart | DUAC2 S.Smith | WELC1 T.Bates | DUAC1 M.Ealson | WREC1 I.Hume | DUAC3 S.Franck | DUAC4 R.Kingan |
||
I | 15:30 | 73 | W Clb 2‑ final | Race: A | WESC1 O.Couillault | WKOC1 A.Webbon | OGUC1 J.Cook | NSHC1 P.Kellow | CURC1 O.Cottam | AVNC1 M.Borren | CTYC1 K.Everest | PETC1 S.McLean |
J | 15:45 | 74 | M U19 4+ final | Race: A | WKOC1 T.Lowry | NSHC1 J.Mitchell | AKLC1 M.Duffett | OTAC11 A.Kenny | CTYC2 C.Long | CTYC1 J.Glover | ||
K | 16:00 | 75 | M Snr 2X final | Race: A | AKLC1 T.Duffett | WELC1 J.Graham | DUAC1 S.Smith | WKOC1 J.O'Leary | AWGC1 L.Watts | CLIC1 M.McLaughlin | CURC1 A.Kennedy | NELC1 R.Flintoft |
L | 16:15 | 76 | W Prm 8+ final | Race: A | RPCS1 E.Dyke | RPCC1 J.Gowler | RPCW1 J.Turfrey | |||||
M | 16:30 | 77 | M Prm 8+ final | Race: A | RPCW1 F.Watson | RPCC1 P.Wilson | RPCA1 S.Jones | RPCS1 T.Russel | WRA*1 J.Trappitt |
Scratched crews. Any grey crossed-out crew (e.g. BBRC2
R.Bellscheidt) was scratched after being drawn in the race.
Social