Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: NZ Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Logan Keys
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
||||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#12
OTAC
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
||||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#1
OBHC
Coached by: Kirsty Dunhill & Sam Royston
|
||||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: D Young & D Macdonald
|
||||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Kaye Surgenor
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#11
OTAC
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
||||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Matthew Allen
|
||||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Matthew Allen
|
||||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#3
OBHC
Coached by: Kirsty Dunhill & Sam Royston
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
||||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
||||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#4
WHOC
Coached by: D Young & D Macdonald
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Dave Rodger
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#1
OBHC
Coached by: Kirsty Dunhill & Sam Royston
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#11
OTAC
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Matthew Allen
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#3
WHOC
Coached by: D Young & D Macdonald
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Jacqui Van Dam & Craig Brown
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
Coached by: Maude O'Connell
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Logan Keys
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Dave Rodger
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#2
OBHC
Coached by: Kirsty Dunhill & Sam Royston
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#51
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: D Young & D Macdonald
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#12
OTAC
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: D Young & D Macdonald
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Matthew Allen
|
|||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#3
OBHC
Coached by: Kirsty Dunhill & Sam Royston
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Kaye Surgenor
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#4
WHOC
Coached by: D Young & D Macdonald
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Coached by: Matthew Allen
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
Social