You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: NZ Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Chris Everitt
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Jack Allan
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Raima Kells-Turner
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Rachel Gamble Flint
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
MMR*
MMR*
non-NZ |
Crew
#2
MMR*
Composite crew. Coached by: David Pincus & Armin Svoboda
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Dave Rodger
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: David Neuhaus
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: D Young & D Macdonald
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: David Neuhaus
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Matt Cummings
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: D Young & D Macdonald
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#3
RPCS
Coached by: John O'Connor
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: Ian Bright
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#6
RPCS
Coached by: John O'Connor
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#2
WRAC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Steve Wills
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Grant Clearwater
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Glen Patterson & John Harmon
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Dave Dudley
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Dave Rodger & Tim Zouch
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: David Mackintosh
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Scot Arronsen
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Gareth Arnold
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: Chris Jones
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mathew Jensen
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Steve Wills
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Maysie Scott
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake & Roger Kerr
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Tim Osmers
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner & Fiona Harris
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: Ian Bright
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PICC
PICC
Marlborough |
Crew
#1
PICC
Coached by: Dave Bugler
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Mike O'Brien
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Ben Tyson
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Kaye Surgenor
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#3
WHOC
Coached by: D Young & D Macdonald
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Matt Cameron
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Mathew Jensen & Ian Mason
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Matt Cameron
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: David Neuhaus
|
Event
30
W Snr 1X
Sponsored by: Catherine & Trevor Wilson
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mathew Jensen
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Adam Milne
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Steve Wills
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#2
INVC
Coached by: Jack Allan
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Elliot Pearce & Liam Avery
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#40
TIMC
Coached by: Jamie Vou
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: D Young & D Macdonald
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
CSFC
CSFC
non-NZ |
Crew
#1
CSFC
Coached by: David Mackintosh
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#2
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mathew Jensen
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: D Young & D Macdonald
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Trevor Wilson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Rachel Gamble Flint
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
RIVC
RIVC
Southland |
Crew
#1
RIVC
Coached by: John Wilson
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Ben Tyson
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: Aimee Pink
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Regan Southon & Armin Svoboda
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Kelly McCann (stroke), Jorja-Bleu Nathan, Aleisha Haworth, Charlotte Chatwin + Kaitlyn Shields (cox)
Coached by: David Littlejohn
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
Jemmimah McCombe-Rae (stroke), Molly Christiansen, Willa Sonntag, Hannah Bisset + Natalie Wilson (cox)
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Mike O'Brien
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: David Neuhaus
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Regan Southon & Armin Svoboda
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Chris Everitt
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#4
AVNC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Glen Patterson & John Harmon
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
Coached by: John O'Connor
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#4
RPCS
Coached by: John O'Connor
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Jared Cummings
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: David Lindstrom
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Jack Allan
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Dave Dudley
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Joe O'Neill
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Logan Keys
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Dave Rodger
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#2
OBHC
Coached by: Kirsty Dunhill & Sam Royston
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#51
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: D Young & D Macdonald
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: Ian Bright
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#3
RPCC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
Coached by: John O'Connor
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
Coached by: John O'Connor
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
Coached by: Aimee Pink
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake & Roger Kerr
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Marewa Cryer
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Tim Osmers
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner & Fiona Harris
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#4
RPCS
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#3
RPCS
Coached by: Josh Schmidt
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Andrew Potter
|
|||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#1
OBHC
Coached by: Kirsty Dunhill & Sam Royston
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#40
TIMC
Coached by: Jamie Vou
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#11
AVNC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#3
WHOC
Coached by: D Young & D Macdonald
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#1
RPCC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#3
RPCC
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: Ian Bright
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mathew Jensen
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCC
RPCC
|
Crew
#2
RPCC
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: Aimee Pink
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MMRC
MMRC
non-NZ |
Crew
#1
MMRC
Coached by: David Pincus
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Logan Keys
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mathew Jensen & Craig Little
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: David Neuhaus
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Tim Zouch & Ian Mason
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Regan Southon & Armin Svoboda
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#51
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: D Young & D Macdonald
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Dave Rodger
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#2
CROC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WEL*
WEL*
Wellington |
Crew
#1
WEL*
Composite crew. Coached by: Joe O'Neill
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner & Ella Pudney
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Taylor Jacobs
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Tim Osmers
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Chris Brake & Roger Kerr
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
Coached by: Maude O'Connell
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Adam Milne
|
|||
Entity
BBRC
BBRC
non-NZ |
Crew
#1
BBRC
Coached by: Richard Parr
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#22
CTYC
Coached by: David Lindstrom
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
Coached by: Logan Keys
|
|||
Entity
OTA*
OTA*
Otago |
Crew
#1
OTA*
Composite crew. Coached by: Bryce Abernethy & Brian Smith
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: David Neuhaus
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: D Young & D Macdonald
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Dave Rodger
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Steve Wills
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Adam Milne
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Connor Burns & Elliot Pearce
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#3
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Raima Kells-Turner
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Carina Burgess
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
Coached by: Regan Southon & Armin Svoboda
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
Event
73
W Clb 2-
Sponsored by: Bruce Fraser
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda & Regan Southon
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: David Hatton
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Hannah Bailey & David Neuhaus
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Dave Rodger
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: David Pincus & Armin Svoboda
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mathew Jensen & Patrick Davenport
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
Social