Social

T FB

You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.

Results: NZ Rowing Champs

These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.

The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.

click a filter below to remove it
Repechage 2
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #21 CAMC
Coached by: Chris Thorsen & Megan Glenn
  • Click to expand crew ⇨
CLIC strip CLIC
CLIC
Whanganui
Crew #1 CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
  • Click to expand crew ⇨
PORC strip PORC
PORC
Wellington
Crew #1 PORC
Coached by: Tim Parker
  • Click to expand crew ⇨
WKOC strip WKOC
WKOC
Waikato
Crew #3 WKOC
Coached by: Ben Tyson
  • Click to expand crew ⇨
Repechage 2
INVC strip INVC
INVC
Southland
Crew #1 INVC
Coached by: Jacqui Van Dam
  • Click to expand crew ⇨
OGUC strip OGUC
OGUC
Otago
Crew #1 OGUC
Coached by: Glen Sinclair
  • Click to expand crew ⇨
WKOC strip WKOC
WKOC
Waikato
Crew #1 WKOC
Coached by: Hannah Starnes
  • Click to expand crew ⇨
PORC strip PORC
PORC
Wellington
Crew #3 PORC
Coached by: Nick Teare
  • Click to expand crew ⇨
PORC strip PORC
PORC
Wellington
Crew #4 PORC
Coached by: Nick Teare
  • Click to expand crew ⇨
WELC strip WELC
WELC
Wellington
Crew #1 WELC
Coached by: Hugo Morgan
Boat: Kio
  • Click to expand crew ⇨
Repechage 2
CTYC strip CTYC
CTYC
Canterbury
Crew #1 CTYC
Coached by: Fiona McKay & Josh Rogers
  • Click to expand crew ⇨
HAMC strip HAMC
HAMC
Waikato
Crew #1 HAMC
Coached by: Blair Currie
  • Click to expand crew ⇨
PORC strip PORC
PORC
Wellington
Crew #2 PORC
Coached by: Tim Parker & Sophie Neal
  • Click to expand crew ⇨
CLIC strip CLIC
CLIC
Whanganui
Crew #1 CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
  • Click to expand crew ⇨
AKLC strip AKLC
AKLC
Auckland
Crew #1 AKLC
Coached by: Ian McKinnon
  • Click to expand crew ⇨
AVNC strip AVNC
AVNC
Canterbury
Crew #2 AVNC
Coached by: Gareth Arnold
  • Click to expand crew ⇨
Repechage 2
DUAC strip DUAC
DUAC
Otago
Crew #1 DUAC
Coached by: Simon Smith
  • Click to expand crew ⇨
AKLC strip AKLC
AKLC
Auckland
Crew #2 AKLC
Coached by: Ian McKinnon
  • Click to expand crew ⇨
WELC strip WELC
WELC
Wellington
Crew #2 WELC
Coached by: Chris Jones
  • Click to expand crew ⇨
INVC strip INVC
INVC
Southland
Crew #1 INVC
Coached by: Jacqui Van Dam
  • Click to expand crew ⇨
PETC strip PETC
PETC
Wellington
Crew #2 PETC
Coached by: Ella Pudney
Boat: Ann-Marie
  • Click to expand crew ⇨
HWBC strip HWBC
HWBC
East Coast
Crew #1 HWBC
Coached by: Dave Williamson
  • Click to expand crew ⇨
Repechage 2
OTAC strip OTAC
OTAC
Otago
Crew #1 OTAC
Coached by: Thomas Cummack
  • Click to expand crew ⇨
WANC strip WANC
WANC
Whanganui
Crew #2 WANC
Coached by: Tyler Scott
  • Click to expand crew ⇨
WKOC strip WKOC
WKOC
Waikato
Crew #5 WKOC
Coached by: David Littlejohn
  • Click to expand crew ⇨
HWBC strip HWBC
HWBC
East Coast
Crew #2 HWBC
Coached by: Doc McDonald & Dave Williamson
  • Click to expand crew ⇨
HWBC strip HWBC
HWBC
East Coast
Crew #1 HWBC
Coached by: Doc McDonald & Dave Williamson
  • Click to expand crew ⇨
AVNC strip AVNC
AVNC
Canterbury
Crew #3 AVNC
  • Click to expand crew ⇨
Repechage 2
CLIC strip CLIC
CLIC
Whanganui
Crew #1 CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
  • Click to expand crew ⇨
TGAC strip TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Crew #2 TGAC
Coached by: Steve Finlayson & Jodi Tong
  • Click to expand crew ⇨
PORC strip PORC
PORC
Wellington
Crew #3 PORC
Coached by: Peter Craig
  • Click to expand crew ⇨
WKOC strip WKOC
WKOC
Waikato
Crew #2 WKOC
Coached by: Hannah Starnes
  • Click to expand crew ⇨
CLIC strip CLIC
CLIC
Whanganui
Crew #3 CLIC
Jill Zwart (stroke), Sara Jury
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
  • Click to expand crew ⇨
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #2 CAMC
Coached by: Louise Beaumont & Roger Watts
  • Click to expand crew ⇨
WELC strip WELC
WELC
Wellington
Crew #1 WELC
Coached by: Hugo Morgan & Joe O'Neill
Boat: Boom Rock
  • Click to expand crew ⇨
Repechage 2
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #1 CAMC
Coached by: Louise Beaumont & Roger Watts
  • Click to expand crew ⇨
TGSC strip TGSC
TGSC
Auckland
Crew #1 TGSC
Coached by: Eric Verdonk
  • Click to expand crew ⇨
CTYC strip CTYC
CTYC
Canterbury
Crew #1 CTYC
Coached by: Fiona McKay & Josh Rogers
  • Click to expand crew ⇨
NSHC strip NSHC
NSHC
Auckland
Crew #1 NSHC
Coached by: Tim Zouch
  • Click to expand crew ⇨
MERC strip MERC
MERC
Auckland
Crew #2 MERC
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
  • Click to expand crew ⇨
WELC strip WELC
WELC
Wellington
Crew #1 WELC
Coached by: Hugo Morgan
Boat: Kau Point
  • Click to expand crew ⇨
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.