Day sheets: NZ Rowing Champs
These are the day sheets for the 2022 NZ Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Tuesday, 15th February 2022
Race 137 (O) @ 09:37: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Ian Bright
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Jonathan Debbage & Caleb Wilson
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: Dylan Davis & Lauren Gibb
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Hannah Starnes & Axel Dickinson, Steve Wills
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Mark James & Kaye Surgenor
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Ian Bright
|
Race 138 (P) @ 09:41: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
Boat: Ann-Marie
|
|
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
Coached by: Maude O'Connell
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Hannah Starnes & Axel Dickinson, Steve Wills
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
Coached by: Alex Meates
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Spencer Nichols & Sherryn Smith
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Darryn Van Der Sandt
|
Race 139 (Q) @ 09:45: Repechage 3 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Pedro Figueira & Rex Jones
Boat: Tupuola
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brett Henry
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Megan Glenn
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#4
AVNC
Coached by: Alex Meates
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Alice Denyer
|
Race 140 (R) @ 09:49: Repechage 4 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Moa
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry & Brendon Grey
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Franklin Hamilton
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
Boat: Raewyn
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
Boat: Gemini SLR
|
Race 141 (S) @ 09:53: Repechage 5 | ||
---|---|---|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Julie Dyer & Ian Smith
|
|
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#2
CROC
Coached by: Maude O'Connell
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
SGEC
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & Robbie Manson
Boat: X-Lew Beck (M)
|
Social