Day sheets: NZ Rowing Champs
These are the day sheets for the 2022 NZ Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Monday, 14th February 2022
Race 118 (N) @ 17:08: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace & Tasha Wypych
Boat: Johnny Johnson
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Nathan Wallace & David Carr-Smith, Tasha Wypych
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Fiona Burney & Graham Pudney
Boat: Birdy
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Alex Meates
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Ivan Docherty & Damien Goodsir
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Anna Delong & Lewis Morrell
|
Race 119 (O) @ 17:12: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Jason Theobald
Boat: Joe O'Neill
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Allen Ward & Kea Maritz
Boat: Drago
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Ella Pudney & Brook Walker
Boat: Izar
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Dave Williamson & Hugh Ritchie
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Alex Meates
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Alice Denyer
|
|
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Matthew Adam & Saskia, Kaylin
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Ella Campbell & Kim Dowden
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Tuesday, 15th February 2022
Race 201 (A) @ 16:50: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Fiona Burney & Graham Pudney
Boat: Birdy
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Allen Ward & Kea Maritz
Boat: Drago
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Nathan Wallace & David Carr-Smith, Tasha Wypych
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Alex Meates
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace & Tasha Wypych
Boat: Johnny Johnson
|
Race 202 (B) @ 16:54: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Anna Delong & Lewis Morrell
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Jason Theobald
Boat: Joe O'Neill
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Matthew Adam & Saskia, Kaylin
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Ivan Docherty & Damien Goodsir
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Dave Williamson & Hugh Ritchie
|
Wednesday, 16th February 2022
This Wednesday day sheet is empty.
Thursday, 17th February 2022
This Thursday day sheet is empty.
Friday, 18th February 2022
Race 340 (F) @ 12:15: B Final | ||
---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Ivan Docherty & Damien Goodsir
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace & Tasha Wypych
Boat: Johnny Johnson
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Jason Theobald
Boat: Joe O'Neill
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Alex Meates
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Dave Williamson & Hugh Ritchie
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Fiona Burney & Graham Pudney
Boat: Birdy
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Anna Delong & Lewis Morrell
|
Race 341 (G) @ 12:20: A Final | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Allen Ward & Kea Maritz
Boat: Drago
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Alice Denyer
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Alex Meates
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Ella Pudney & Brook Walker
Boat: Izar
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Nathan Wallace & David Carr-Smith, Tasha Wypych
|
|
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Matthew Adam & Saskia, Kaylin
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Social