Day sheets: NZ Rowing Champs
These are the day sheets for the 2022 NZ Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Monday, 14th February 2022
Race 115 (K) @ 16:56: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Alice Denyer
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#3
CTYC
Coached by: Tim Osmers & Josh Dolan, Scott Shackleton
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Alex Meates
|
|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Julie Dyer & Ian Smith
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Jonathan Debbage & Caleb Wilson
|
Race 116 (L) @ 17:00: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Ian Bright
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Makaro
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Robbie Manson & Hugo Verdonk
Boat: X-Lew Beck (M)
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: Brent Leach
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Alex Meates
|
Race 117 (M) @ 17:04: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#12
AKLC
Coached by: Brent Leach
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#11
AVNC
Coached by: Tim Hopkins
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
Coached by: Tim Osmers & Josh Dolan, Scott Shackleton
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Mark James & Kaye Surgenor
|
Tuesday, 15th February 2022
Race 200 (Z) @ 16:46: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Julie Dyer & Ian Smith
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Ian Bright
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Mark James & Kaye Surgenor
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Wednesday, 16th February 2022
Race 248 (P) @ 15:42: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Alex Meates
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: Brent Leach
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#3
CTYC
Coached by: Tim Osmers & Josh Dolan, Scott Shackleton
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#11
AVNC
Coached by: Tim Hopkins
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Robbie Manson & Hugo Verdonk
Boat: X-Lew Beck (M)
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Ian Bright
|
Race 249 (Q) @ 15:46: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Makaro
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#12
AKLC
Coached by: Brent Leach
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Alice Denyer
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
Coached by: Tim Osmers & Josh Dolan, Scott Shackleton
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Alex Meates
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Jonathan Debbage & Caleb Wilson
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
|
Thursday, 17th February 2022
This Thursday day sheet is empty.
Friday, 18th February 2022
Race 338 (D) @ 12:05: B Final | ||
---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Alex Meates
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Makaro
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Ian Bright
|
Race 339 (E) @ 12:10: A Final | ||
---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Alex Meates
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#12
AKLC
Coached by: Brent Leach
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AVNC
Coached by: Tim Hopkins
Crew
#11
AKLC
Coached by: Brent Leach
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
Coached by: Tim Osmers & Josh Dolan, Scott Shackleton
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#3
CTYC
Coached by: Tim Osmers & Josh Dolan, Scott Shackleton
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Alice Denyer
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Robbie Manson & Hugo Verdonk
Boat: X-Lew Beck (M)
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Jonathan Debbage & Caleb Wilson
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Social