Entrants list: NZ Rowing Champs
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
AVNC
Coached by: Alex Meates
- Click to expand crew ⇨
AVNC
AVNC
Canterbury
Canterbury
Crew
#21
CAMC
Coached by: Megan Glenn
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
Crew
#1
COLC
Coached by: Matthew Adam & Saskia, Kaylin
- Click to expand crew ⇨
COLC
COLC
Otago
Otago
Crew
#1
COMC
Coached by: Ron Neighbour
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
Crew
#1
HWBC
Coached by: Dave Williamson & Ross Webb
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Dave Williamson
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
Crew
#1
INVC
Coached by: Julie Dyer & Ian Smith
- Click to expand crew ⇨
INVC
INVC
Southland
Southland
Crew
#1
NELC
Coached by: Tim Babbage & Annabelle Curry
- Click to expand crew ⇨
NELC
NELC
Marlborough
Marlborough
Crew
#1
NSHC
Coached by: Anna Delong & Lewis Morrell
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
Crew
#1
OAMC
Coached by: Ivan Docherty & Damien Goodsir
- Click to expand crew ⇨
OAMC
OAMC
Otago
Otago
Crew
#1
PETC
Coached by: Fiona Burney & Graham Pudney
Boat: Camilla
Boat: Camilla
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
Crew
#2
PETC
Coached by: Graham Pudney & Fiona Burney
Boat: Raewyn
Boat: Raewyn
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
Crew
#1
STAC
Coached by: Allen Ward & Kea Maritz
Boat: Lochleven
Boat: Lochleven
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#2
STAC
Coached by: David Carr-Smith
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#1
TGAC
Coached by: Steve Finlayson
- Click to expand crew ⇨
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
Crew
#2
TGSC
Coached by: Katie Halliday
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
Crew
#1
TIMC
Coached by: Emily Goodhew & Dean Milne
- Click to expand crew ⇨
TIMC
TIMC
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
WELC
Coached by: Jason Theobald
Boat: Kau Point
Boat: Kau Point
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
Crew
#2
WELC
Coached by: Jason Theobald
Boat: Moa
Boat: Moa
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
Crew
#31
WESC
Coached by: Alice Denyer
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched pre-regatta, after entries closed.
Social