Entrants list: NZ Rowing Champs
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
AKLC
Coached by: Darryn Van Der Sandt
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#11
AKLC
Coached by: Brent Leach
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#1
AVNC
Coached by: Gareth Arnold
- Click to expand crew ⇨
AVNC
AVNC
Canterbury
Canterbury
Crew
#2
AVNC
Coached by: Gareth Arnold
- Click to expand crew ⇨
AVNC
AVNC
Canterbury
Canterbury
Crew
#3
AVNC
Coached by: Gareth Arnold
- Click to expand crew ⇨
AVNC
AVNC
Canterbury
Canterbury
Crew
#4
AVNC
Coached by: Gareth Arnold
- Click to expand crew ⇨
AVNC
AVNC
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
COMC
Coached by: Mike Ruiterman
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
Crew
#1
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
- Click to expand crew ⇨
CTYC
CTYC
Canterbury
Canterbury
Crew
#2
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
- Click to expand crew ⇨
CTYC
CTYC
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
DUAC
- Click to expand crew ⇨
DUAC
DUAC
Otago
Otago
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
- Click to expand crew ⇨
HAMC
HAMC
Waikato
Waikato
Crew
#1
NSHC
Coached by: Anna Delong & Lewis Morrell
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
Crew
#2
NSHC
Coached by: Anna Delong & Lewis Morrell
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
Crew
#1
OAMC
Coached by: Ivan Docherty & Damien Goodsir
- Click to expand crew ⇨
OAMC
OAMC
Otago
Otago
Crew
#1
OTAC
Coached by: Dylan Davis & Lauren Gibb
- Click to expand crew ⇨
OTAC
OTAC
Otago
Otago
Crew
#2
OTAC
Coached by: Dylan Davis & Lauren Gibb
- Click to expand crew ⇨
OTAC
OTAC
Otago
Otago
Crew
#3
OTAC
Coached by: Dylan Davis & Lauren Gibb
- Click to expand crew ⇨
OTAC
OTAC
Otago
Otago
Crew
#1
PETC
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
Boat: Beth
Boat: Beth
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
Crew
#1
PORC
Coached by: Caleb Wilson & Jonathan Debbage
- Click to expand crew ⇨
PORC
PORC
Wellington
Wellington
Crew
#2
PORC
Coached by: Jonathan Debbage & Caleb Wilson
- Click to expand crew ⇨
PORC
PORC
Wellington
Wellington
Crew
#3
PORC
Coached by: Jonathan Debbage & Caleb Wilson
- Click to expand crew ⇨
PORC
PORC
Wellington
Wellington
Crew
#11
SGEC
Coached by: Allan Vester
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
Crew
#1
TIMC
Coached by: Glen Patterson & Dean Milne
- Click to expand crew ⇨
TIMC
TIMC
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Weka
Boat: Weka
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
WELC
WELC
Wellington
Wellington
WELC
WELC
Wellington
Wellington
Crew
#1
WESC
Coached by: Hasan Pathan
Boat: Mahi 1 (M)
Boat: Mahi 1 (M)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#2
WESC
Coached by: Hasan Pathan
Boat: WERC7 (H)
Boat: WERC7 (H)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#3
WESC
Coached by: David Vallance
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rob Bruce
- Click to expand crew ⇨
WNKC
WNKC
Otago
Otago
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched pre-regatta, after entries closed.
Social