You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: NZ Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Anna Delong & Lewis Morrell
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Anna Delong & Lewis Morrell
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Darryn Van Der Sandt
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Gareth Arnold
|
||||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
SGEC
Coached by: Allan Vester
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Glen Patterson & Dean Milne
|
||||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: Brent Leach
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Anna Delong & Lewis Morrell
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: Brent Leach
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
SGEC
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
Boat: Beth
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
Coached by: Dylan Davis & Lauren Gibb
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
Coached by: David Vallance
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
Coached by: Dylan Davis & Lauren Gibb
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Hasan Pathan
Boat: Mahi 1 (M)
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Gareth Arnold
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Weka
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Ivan Docherty & Damien Goodsir
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Jonathan Debbage & Caleb Wilson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Glen Patterson & Dean Milne
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
Boat: Beth
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Weka
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Hasan Pathan
Boat: WERC7 (H)
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
Coached by: Gareth Arnold
|
Social