You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: NZ Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Hannah Starnes & Axel Dickinson, Steve Wills
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
Coached by: Maude O'Connell
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Alice Denyer
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Moa
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Karl Manson & Axel Dickinson, Bronte Harcourt
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Megan Glenn
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Alex Meates
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Alice Denyer
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Stuart Wade & Deb Hymers-Ross
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
Coached by: Emily Goodhew & Dean Milne
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Hasan Pathan
Boat: Mike Lobel (M)
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#3
OTAC
Coached by: Gareth Vaughan & Denzell Christian
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
Coached by: Gareth Arnold
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: Chris Jones
Boat: Steeple
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell & Greg Cox
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Deb Hymers-Ross & Stuart Wade
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
Coached by: Dylan Davis & Lauren Gibb
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#3
HKIC
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#2
CROC
Coached by: Maude O'Connell
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Hannah Starnes & Axel Dickinson, Steve Wills
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & Robbie Manson
Boat: B-Stuart
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Emily Goodhew & Dean Milne
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Karl Manson & Axel Dickinson, Bronte Harcourt
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
Coached by: Alex Kennedy
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Alex Meates
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Hannah Starnes & Axel Dickinson, Steve Wills
|
Social