You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: NZ Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Megan Glenn
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Deb Hymers-Ross & Stuart Wade
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
Coached by: Deb Hymers-Ross & Stuart Wade
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Hasan Pathan
Boat: Mahi 1 (M)
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Karl Manson & Axel Dickinson, Bronte Harcourt
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Ivan Docherty & Damien Goodsir
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Ella Campbell & Kim Dowden
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Dave Williamson & Kyle Rowland
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#3
CURC
Coached by: Alex Kennedy
|
Repechage 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#3
CLIC
Coached by: Jason Williams & Hamish Neale
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Jason Williams & Gus Berghan
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brendon Grey & Brett Henry
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Jonathan Squires & Darryn Van Der Sandt
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
Repechage 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Anna Delong & Lewis Morrell
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Karl Manson & Axel Dickinson, Bronte Harcourt
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
Coached by: Alex Kennedy
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
Coached by: Hannah Starnes & Axel Dickinson, Steve Wills
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#5
WKOC
Coached by: Hannah Starnes & Axel Dickinson, Steve Wills
|
Repechage 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Emily Goodhew & Dean Milne
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#3
HKIC
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Julie Dyer & Ian Smith
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#2
INVC
Coached by: Julie Dyer & Ian Smith
|
Social