Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: NZ Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Alex Kennedy
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Maren Howarth
|
||||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Tim Hopkins & Leon Barrowcliffe
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Ben Tyson
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Kylee Corboy
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
Boat: Camilla
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
Boat: Raewyn
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
Boat: Maia
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Ben Tyson
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Tim Hopkins & Leon Barrowcliffe
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Kylee Corboy
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Ben Tyson
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
Boat: Raewyn
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Ben Tyson
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
Boat: Maia
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Alex Kennedy
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Maren Howarth
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Tim Hopkins & Leon Barrowcliffe
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Kylee Corboy
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Ben Tyson
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
Boat: Raewyn
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
Boat: Camilla
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
Boat: Maia
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Ben Tyson
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Maren Howarth
|
Social